Wtorek, 28 maja 202428/05/2024
690 680 960
690 680 960

Uwaga na nowe oszustwo! Możesz stracić wszystkie pieniądze przez „kody do głosowania”

Pojawiła się nowa metoda działania internetowych oszustów. Przestępca podszywa się pod znajomego z profilu na portalach społecznościowych i prosi o wysłanie kodu do głosowania w konkursie.

W miniony poniedziałek i wtorek policjanci z Łęcznej przyjęli trzy zgłoszenia dotyczące oszustwa „na kody do głosowania”.

Metoda działania oszustów jest nietypowa, ponieważ przestępcy kradną dane osobowe i podszywają się pod cudzy profil na różnych portalach społecznościowych. Następnie wysyłają wiadomości do wszystkich znajomych z prośbą o podanie numeru telefonu komórkowego i przesłaniu SMS-em kodu w celu zagłosowania w konkursie.

Po pewnym czasie na telefon przysyłany jest kod złożony z pięciu cyfr, a następnie drugi. Po wysłaniu wspomnianych kodów następuje blokada konta na portalach społecznościowych oraz obciążenie rachunku bankowego.

Oszustwo na „kody do głosowania” to nowa metoda działania przestępców, którzy wyłudzają pieniądze. Zalecamy ostrożność przy podawaniu prywatnego numeru telefonu i głosowaniu przy pomocy rożnych kodów, które finalnie może skończyć się utrata pieniędzy z rachunku bankowego.

(fot. pixabay.com)

Jeden komentarz

  1. Polska bezgotówkowa :)))) maowiecki już zapowiedział :)))

Wiadomości z info112