Uwaga na fałszywe faktury. Oszuści podszywają się pod T-Mobile

Ostrzegamy przed fałszywymi fakturami, które rozsyłają oszuści na skrzynki mailowe. Dokument jest łudząco podobny do oryginału i ma jedno zadanie – wyłudzić pieniądze.

Oszuści w całym kraju próbują wyłudzić pieniądze od klientów T-Mobile. Na skrzynki mailowe trafiają dokumenty w formie elektronicznej łudząco podobne do tych, które rozsyła T-Mobile. Firma wystosowała ostrzeżenie:

„Informujemy, że T-Mobile Polska odnotowała pojawienie się w Internecie wiadomości e-mail sugerujących poprzez adres nadawcy ([email protected]) oraz wykorzystanie używanego przez naszą firmę logo, że jest to korespondencja pochodząca od operatora. Korespondencja ma skłonić adresatów do wykonania przelewu na konto i jest próbą wyłudzenia. Prosimy porównać numer konta z podawanym dotychczas i nie odpowiadać na wiadomość. Ponieważ korespondencja nosi również cechy phishingu i może zawierać szkodliwe oprogramowanie, radzimy natychmiast wykasować maila bez otwierania załącznika.

W przypadku wątpliwości, czy korespondencja zawierającą w adresie nadawcy t-mobile.pl pochodzi od operatora, czy jest też tylko próbą podszycia się pod firmę, zapraszamy do kontaktu z Biurem Obsługi Klienta, Biurem Obsługi Użytkownika lub na adres [email protected]

Oszuści wykorzystują grafikę i logo operatora oraz próbują skłonić odbiorcę fałszywej informacji do przelania pieniędzy na wskazane w mailu konto. T-Mobile odcina się od fałszywej korespondencji: „Pragniemy poinformować, że T-Mobile nie ma nic wspólnego z tą korespondencją i nie została ona wysłana z naszych serwerów. Jednocześnie podejmujemy wszelkie niezbędne kroki prawne w celu zablokowania dalszego podszywania się pod naszą firmę i prowadzenie nieuczciwej korespondencji.”

2015-01-25 10:57:59
(fot. lublin112.pl)

3 komentarze

 1. ha, to prawda, dostałem takiego maila, a już sie zacząłem zastanawiać, co jest grane…

 2. nie trzeba oszustów żeby być oszukiwany przez T-mobile

 3. Też dostałam fakturę, tylko że nie jestem klientką i to dało do myślenia. Rzekoma faktura na 104 zł. Zastanawiam się czy „gdzieś” to zgłosić…

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.968zł -0.88%
  • GBP 4.9223zł 0.02%
  • EUR 4.4202zł -0.68%
  • CHF 4.1401zł -0.53%

  Polub nas

  Darmowe ogłoszenia lokalne

   Materiały wideo

   Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
   99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
   W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
   W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)
   Szturm Twierdzy Zamość 2019

   Co? Gdzie? Kiedy?

   Dzień Dziecka w gminie Podedwórze. Dla najmłodszych przygotowano balony z helem
   Policjanci zapraszają do honorowego oddawania krwi
   Lubelskie obchody Dnia Flagi RP i Święta Narodowego Trzeciego Maja
   #zostańwdomu z Muzeum Wsi Lubelskiej | Oferta kulturalna Muzeum w sieci
   #zostańwdomu i weź udział w warsztatach kultury online