Środa, 22 maja 202422/05/2024
690 680 960
690 680 960

Uszkodzony dach na klasztorze w Orchówku. Interweniowali strażacy (zdjęcia)

Wczoraj przed południem włodawscy strażacy interweniowali w Orchówku. Powodem interwencji było uszkodzenie poszycia dachowego przez silne porywy wiatru.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek około godziny 11:30 w Orchówku w powiecie włodawskim. Strażacy otrzymali zgłoszenie o zerwanym dachu z budynku klasztoru.

Na miejsce zdarzenia zadysponowane zostały dwa zastępy straży pożarnej z JRG Włodawa. Po przybyciu zastępów na miejsce zdarzenia stwierdzono, że w wyniku silnego wiatru doszło do oderwania kawałka blachy miedzianej z dachu klasztoru.

Działania zastępów polegały w pierwszej kolejności na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, a następnie na przymocowaniu oderwanej blachy zabezpieczając w ten sposób budynek przed niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi.

Uszkodzony dach na klasztorze w Orchówku. Interweniowali strażacy (zdjęcia)

Uszkodzony dach na klasztorze w Orchówku. Interweniowali strażacy (zdjęcia)

(fot. PSP Włodawa)

12 komentarzy

 1. Będzie na co zbierać . Lokalne babuszki i dziaduszki już szykujcie portfele .

 2. ty kolaku płacisz na wybiórcza, a to o tobie nie świadczy najlepiej chyba że masz inne „korzenie” cywilizacyjne, wtedy z Chrześijan możesz drwić, ale z ciebie każdy też , pu…ku

  • A ty wiesz jakie masz korzenie cywilizacyjne, bo napewno nie chrześcijańskie jeśli uważasz się za polaka, no chyba, że twoi przodkowie uciekali z Judei jakieś 2000 lat temu.

   • Janina Łatka - Zdziurkom

    Te korzenie chrześcijańskiej kultury nie są chlubą dl Polaków, którzy nieco bardziej znają historię KK.
    „Święta Inkwizycja, palenia na stosach każdego kto tylko ośmielił się mieć inne zdanie na temat dogmatów wypacanych przez dowództwo tej firmy.
    Płonęły „czarownice” ich czarne koty, książki i ich autorzy, truto się między sobą, a bywało, że papieże kazali obcinać języki inaczej rozumiejących świat.
    Do czego tu sie ku…wa przyznawać? Jedna wielka hańba.

 3. Przysięgam jak do kościoła nie chodzę że G mnie to interesuje jaki los spotka opętanych.

  • Słuchaczka radia co ma wieprzową twarz

   Ach, gdzie te czasy kiedy opętanych, lub tych, którzy ośmielili się mieć inne korzenie niż chrześcijańskie najprościej w świecie palono na stosach.

   • Szerzenie wiary ogniem i mieczem, to takie chrześcijańskie. Tak nauczał ten wasz apokaliptyczny pseudoprorok, co policzki na liście nadstawiał? Proponuję powrót do lektury tej waszej książeczki, chociaż tak ograniczony umysł będzie miał problem z odpowiednim zrozumieniem tego co tam napisano.

 4. Ja nie wiem czemu się tu co niektórzy dziwią ?Przecież Jes19 to jeden z wielu prawdziwych Polaków ,praktykujący co niedzielę katolik ,pełen szacunku do obłudników w sutannach i nienawiści do wszystkich niewierzących i innowierców

 5. To oni płacą podatki, że należy im się pomoc?

  • Wieśniak w gumofilcach z ostrogami (dawniej chłop bez ostróg)

   Dopóki ktoś w końcu nie zlikwiduje Funduszu Kościelnego, oni będą brać i brać.
   Podatki płacić ? Od tego są pracujący, a nie próżniaki w sutannach.

 6. Ordo iuris gościło na poddaszu i od płomiennych pocałunków i ognistych orgii roznieciło pożar .

 7. O sami wyzwoleni… ciekawe, gdzie byliście kilkanascie lub kilkadziesiąt lat temu, ja co niedziela nie jestem w kościele bo nie o to chodzi a większość z tych co co niedziela tam są to w ten sposób piszą. Co do nawracania to spójrz na islam czy inne religie