Sobota, 18 maja 202418/05/2024
690 680 960
690 680 960

Wszystko zaczęło się od kontroli drogowej. W aucie miała tytoniowe „samoróbki”

Policjanci podczas wspólnych działań z funkcjonariuszami Straży Granicznej zabezpieczyli urządzenia do nielegalnej produkcji i pakowania papierosów, krajankę tytoniową oraz gotowy już produkt. Zarzuty w tej sprawie usłyszała 33-letnia mieszkanka Białej Podlaskiej.

W ubiegłym tygodniu bialscy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami Straży Granicznej z Włodawy ustalili, że w osobowym mitsubishi zmierzającym w stronę Włodawy przewożone są prawdopodobnie papierosy bez polskich znaków skarbowych akcyzy.

W miejscowości Dubów funkcjonariusze zatrzymali wytypowane auto. Wówczas potwierdzili posiadane informacje. Podczas przeszukania samochodu ujawnili papierosy bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Samochodem podróżowały trzy osoby, w tym 33-letni mieszkanka Białej Podlaskiej, która oświadczyła, że „samoróbki” stanowią jej własność.

W miejscu zamieszkania 33-latki funkcjonariusze ujawnili i zabezpieczyli urządzenia do produkcji i pakowania papierosów, ponad 7 kilogramów krajanki tytoniowej, kilka tysięcy gilz i gotowy już produkt. Uszczuplenie podatku akcyzowego na szkodę Skarbu Państwa wyniosło w tym przypadku niemal 7 tysięcy złotych.

Kobieta została zatrzymana do wyjaśnienia. 33-latka usłyszała już zarzuty. O jej dalszym losie zadecyduje sąd. Za popełnione czyny grozi kara do roku pozbawienia wolności.

(fot. Policja Biała Podlaska)

6 komentarzy

 1. Gilzy tylko po 1100szt., krajanka tylko w największych opakowaniach (bo najtaniej). ,,Maszynki” do napychania zawsze dwie – na zapas. Wszystko legalnie z akcyzami w każdym kiosku. ,,Jak mam ręce to se kręce” i paczka o połowę taniej. Czy mam przechowywać oryginalne opakowania z akcyzą i jak długo?

  • Czyli że: gdy podczas chłodzenia flaszy z trunkiem legalnie zakupionym bąderolka akcyzy odklei się i spłynie do dziury to już mogę pakować klamoty do pierdla? No to ja przepraszam i dziękuję za taką troskę o dobrobyt i szczęście w tym moim Pięknym Kraju który cenię ponad wszystkie inne. Chociaż… nie wiem ,czy jeszcze jestem u siebie?
   O,chyba już się schłodziło. Najlepszego dla (prawie)wszystkich.

   • Od schładzania jest lodówka, jak się się spieszy to zamrażarka. Jak nie ma się takowych to sedes, szyjka zawsze będzie sucha.

 2. Nie wierzę że nasze kontrolerzy są aż tak bystrzy
  Ktoś po prostu ją pod……..
  … Konkurencja
  Albo ludzka zawiść

 3. Nie ma to jak mieć dobrych znajomych którzy zawsze wiedzą jak się odwdzięczyć.

 4. Jeśli ktoś posadzi kilka krzaków bakonu na tytoń dla siebie i zrobi z tego papierosy na własny użytek, czy jest automatycznie przestępcą?