Środa, 24 kwietnia 202424/04/2024
690 680 960
690 680 960

Usłyszał zarzuty za oszustwa na OLX. Sprawa ma charakter rozwojowy (zdjęcia)

Tomaszowscy policjanci zatrzymali 23-letniego mieszkańca woj. śląskiego, który odpowie za oszustwa na portalu ogłoszeniowym OLX. Jak informują mundurowi sprawa ma charakter rozwojowy. Sąd zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji i zakaz opuszczania kraju.

Na portalu ogłoszeniowym OLX został oszukany mieszkaniec powiatu tomaszowskiego. Mężczyzna zakupił kartę graficzną za 2 tys. złotych, jednak po wykonaniu przelewu nie otrzymał towaru, a kontakt ze sprzedającym urwał się.

Tomaszowscy kryminalni zatrzymali mężczyznę podejrzanego o oszustwa. Okazał się nim 23-letni mieszkaniec województwa śląskiego. Jak ustalili, zamieszczał na portalu ogłoszenia, gdzie oferował na sprzedaż: smartfony, iPhony, karty graficzne, gry PlayStation itp.

Podczas konwersacji z kupującym dla potwierdzenia swojej wiarygodności, za pośrednictwem komunikatora na OLX wysyłał zdjęcie osoby trzymającej w ręku dowód osobisty, pod którą się podszywał. Sprzedaż miała zostać potwierdzona umową kupna-sprzedaży. Po otrzymaniu przelewu na wskazane konto bankowe, sprzedający nie przesyłał zamówionego towaru, zrywając kontakt z kupującym.

Jak się okazuje sprawa ma charakter rozwojowy. Policjanci ustalają pokrzywdzonych na terenie kraju, którzy padli ofiarą nieuczciwego 23-latka. Wczoraj wobec mężczyzny sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji i zakaz opuszczania kraju. Teraz grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Usłyszał zarzuty za oszustwa na OLX. Sprawa ma charakter rozwojowy (zdjęcia)

(fot. Policja Tomaszów Lubelski)

6 komentarzy

  1. Pokażta łobuza

  2. dajcie mi go na 1 godzinę a zaręczam że nigdy, alo to przenigdy nikogo nie oszuka. Bedzie żył jak grzeczny harcerzyk.

  3. a teraz pora zamienić koszulkę z „na swoim” na „na czyimś” 🙂

  4. Gruba pipa a mówi się że kradzione nie tuczy.

Z kraju