Niedziela, 14 kwietnia 202414/04/2024
690 680 960
690 680 960

Uderzyli i przewrócili 70-latka, potem go okradli. Dwaj obywatele Słowacji w rękach policjantów (zdjęcia)

Łukowscy policjanci zatrzymali 38-latka i 33-latka ze Słowacji. Mężczyźni uderzyli i przewrócili na drogę 70-latka, a potem zabrali mu portfel z dokumentami i pieniędzmi. Zatrzymanym grozi nawet 15 lat więzienia. Słowacy usłyszeli zarzuty i najbliższe miesiące spędzą w areszcie tymczasowym.

W minioną środę policjanci ze Stoczka Łukowskiego w powiecie łukowskim zostali powiadomieni o rozboju, do jakiego doszło na drodze w Zastawiu. Ze zgłoszenia wynikało, że podróżujący osobowym autem dwaj obcokrajowcy uderzyli i przewrócili na drogę 70-latka z gminy Stanin, a następnie go okradli.

– Sprawcy zabrali pokrzywdzonemu portfel z dokumentami i pieniędzmi, a później bardzo szybko odjechali w kierunku Stoczka Łukowskiego. Informacja o zdarzeniu natychmiast dotarła do miejscowych policjantów. Powiadomieni o rozboju mundurowi zauważyli jadący w centrum Stoczka Łukowskiego opisywany im samochód obcokrajowców. Zatrzymani do kontroli drogowej 38 i 33-latek ze Słowacji twierdzili, że nie mają nic wspólnego z rozbojem. Mundurowi nie uwierzyli w ich zapewnienia i po przeszukaniu znaleźli przy nich ponad 2 tysiące złotych skradzione 70-latkowi. Znalezione przy nich pieniądze „co do złotówki” zgadzały się z kwotą jaką podał pokrzywdzony. Dodatkowo, kilkaset metrów od miejsca rozboju mundurowi znaleźli „wyczyszczony z gotówki” portfel pokrzywdzonego – relacjonuje asp. szt. Marcin Józwik z łukowskiej Policji.

Sprawcy rozboju zostali zatrzymani w policyjnej celi i już usłyszeli zarzuty. Grozi im od 2 nawet do 15 lat pozbawienia wolności. Wczoraj łukowski Sąd przychylił się do wniosku Policji oraz Prokuratury i zastosował wobec mężczyzn środek zapobiegawczy. Co najmniej trzy najbliższe miesiące 38 i 33-latek ze Słowacji spędzą w areszcie tymczasowym.

Uderzyli i przewrócili 70-latka, potem go okradli. Dwaj obywatele Słowacji w rękach policjantów (zdjęcia)

fot. Policja Łuków

Uderzyli i przewrócili 70-latka, potem go okradli. Dwaj obywatele Słowacji w rękach policjantów (zdjęcia)

fot. Policja Łuków

36 komentarzy

 1. Naznaczony Bałutami

  Ore ore siabadabada amore, w Stoczku Łukowskim zawinę komuś torbę 😁

 2. Jakby karnacja mało słowacka

  • Mietek z wiochy

   Przejedź się chociaż 20 km w głąb Słowacji to się zdziwisz ile tam gniadych mało słowiańskich tubylców,

 3. Mietek z wiochy

  Nawet swoje miasteczka mają w polach porobione i ogrodzone, takie jakby slumsy

 4. cygany na gościnnych występach. napierd…, ile wlezie

 5. W pudle komitet przywitałny będą mieli chlebem i solą ich przywitaja.Garusy.

 6. Cyguny.

 7. Jeździli może czarnym BMW 3 takim trochę zdezelowanym?

 8. Nie bójmy się napisać wprost – słowaccy cyganie, a nie „obywatele Słowacji”.

Dodaj komentarz

Z kraju