Nie udało się uratować 27-letniej Marleny ze Świdnika. Podpalił ją jej chłopak

Pomimo starań lekarzy, jak też organizowanych zbiórek krwi, nie udało się uratować życia kobiety, ciężko poparzonej w wybuchu w jednym z mieszkań w Świdniku. Zmarła dzisiaj w szpitalu.

We Wschodnim Centrum Leczenia Oparzeń w Łęcznej zmarła dzisiaj 27-letnia Marlena, która została ciężko ranna w trakcie wybuchu i pożaru w Świdniku. Jej stan od początku był bardzo ciężki. Kobieta miała poparzone ponad 90% powierzchni ciała. Cały czas była utrzymywana w śpiączce farmakologicznej. Pomimo starań lekarzy, w ostatnim czasie jest stan znacząco się pogorszył. Niedawno otrzymaliśmy informację, iż Marlena zmarła.

Pożar i wybuch w jednym z mieszkań przy ul. Hallera w Świdniku miał miejsce tydzień temu. Wstępne ustalenia śledczych wskazują, że winnym zdarzenia jest jej chłopak, 29-letni Damian K. Mężczyzna oblał ją łatwopalną substancją, a po kilku chwilach podpalił.

Później miał usiłować popełnić samobójstwo. Nie udało mu się, więc wyszedł na klatkę schodową, po czym wbiegł do jednego z sąsiednich mieszkań, a następnie wyskoczył przez balkon. Prokuratura prowadzi śledztwo w kierunku usiłowania zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem. Ze względu na śmierć kobiety, Damian K. najprawdopodobniej odpowie za zabójstwo. Wciąż przebywa on w szpitalu.

2018-04-20 15:47:48
(fot. Policja Świdnik)

Zobacz również

36 komentarzy

 1. Za zabójstwo z premedytacją powinien odpowiadać

 2. K… Skad sie biora tacy ludzie jak ten Damian K. Po co takie cos bylo rodzic? Po co takie cos zyje i zylo?

  • Jest na Twoje pytanie odpowiedź. Wymaga pozbycia się wpojonego od dziecka światopoglądu i o zgrozo odpowiedź ta jest druzgocąca; jednak dopiero wtedy to zrozumiesz. A kiedy już zrozumiesz nie będziesz miał złudzeń co do świata w jakim żyjemy. I nie ma już wtedy kogo za to zło obwiniać. Bo tzw. katolicki „szatan” nie jest odpowiedzialny za to co złego się tu dzieje… Pozdrawiam.

 3. Dlaczego to faceci wciąż robią takie rzeczy?

  • Są silniejsi. Agresja jest domeną facetów. Po prostu silniejszy fizycznie. Babki czasem są podobnie głupie ale wtedy na przykład nasyłają kolegę żeby zabił jakiegoś typa. Była kilka lat temu że wysłała a tłumok się pomylił i zabił nie tego co trzeba. Niewinnego.

 4. a jeszcze rano oddałem dla niej krew… 🙁 R.I.P.

 5. On ma najlepszą opiekę medyczną więc będzie żył i to bez żadnych zbiórek pieniężnych jak na dzieci.W tym przypadku państwo działa i nie trzeba być ubezpieczonym.

 6. Trikus to ćpun on nawet nie będzie miał wyrzutów za to co zrobił…. A Świdnicka służba mundurowa następnym razem może będzie inaczej reagować na takie osoby by zapobiec………

 7. [*] trzymajcie się

 8. Popieram. Tym bardziej, że jak już go odratują, to żadna kara nie będzie odpowiednia do tego, co zrobił. Torturować go? Podpalić? Posadzić na zawsze? Skazać na karę śmierci? Co to zmieni – nic już tej dziewczynie życia nie przywróci, a jej rodzina być może nigdy się z tego nie otrząśnie.

 9. To bylo do przewidzenia. Jak tylko przyjechała, to już to było wiadome. Biedna dziewczyna. Uwierzcie mi,miała 98% poparzonej powierzchni ciała, jej opatrunkow się nie dało zmieniać. Dziewczyna się doslownie stopila.

 10. popieram!!!!!!!!!!! Najlepiej dać mu benzynę i sam niech się podpali !!!!!!!!!!!!!!!

 11. Bez powodu tego nie zrobil.

  • Powód był: jego matolstwo, które dziewczyna za późno spostrzegła, ale nie wiedziała, że jest prymitywnym bandytą.

  • Jak możesz go jeszcze bronić??? Zabójcę! Widocznie jesteś taki sam jak on.

 12. Ty kuwa Fan jełopie o czym ty tu dolisz matole ? Jak można zadawać takie cierpienia człowiekowi , co ona zrobiła — spaliła mu matkę ? walnij się w ten durny łeb! Wracaj ćpać !

  • No i po co ta piana z pyska? Opanuj się chłopie albo bierz mniej tego czegoś co bierzesz, bo ewidentnie dla ciebie jest zbyt mocne.

  • To pewnie jeden z tych co jeśli kiedykolwiek będzie miał dziewczynę (w co zresztą wątpię ),to będzie o niej mówił „moja kobieta”.

 13. Będzie skruszony, przeprosi, do szkoły miał pod górkę, młody jest, więc całe życie przed nim. Dostanie osiem, wyjdzie po czterech.

 14. odeszłam bo był bez wartości

  Dziewczyny nie nawiązujcie bliższych kontaktów z ćpunami i pijącymi nadmiernie alkohol. Taki to tylko chwilowa tzw. rozrywka a w dalszym życiu jest ciężarem dla Was. Jest coraz więcej takich zwierzęcych zachowań. JEŻELI KTOŚ NIE UMIE ODEJŚĆ Z GODNOŚCIĄ TO JEST PRYMITYWNY!

 15. Jak można zrobić coś takiego nie do ogarniencia jaie porafie

 16. Tak ja kochał, że ja podpalił … Zgroza !

 17. Prokuratorzy i sąd popełnią zbrodnię sądową, jeśli go skażą. On jest niewinny.

 18. Taka ładna dziewczyna. O ja nie moge. Straszne:(

 19. A może ona sama się podpaliła? To się kupy nie trzyma.Zobaczyl że oblała się i uciekł nagi Przecież nie robił by tego i nie uciekał goły do sąsiada.Zobaczyl co ona robi i się wystraszył i takmjak stał to wyleciał bo wiedział czym to się skończy.

 20. Łobuz kocha najbardziej.

 21. ..pomimo starań lekarzy,,,wk…ia mnie zawsze takie zdanie w mediach..A pielęgniarki się nie starały?!

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7367zł 0.01%
  • GBP 4.9904zł 0.22%
  • EUR 4.4769zł -0.02%
  • CHF 4.1226zł -0.33%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Spektakl słowno – muzyczny „Nasz papież” w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim
  Targi marki Festool w Lublinie. Przedstawią rozwiązania dla branży stolarskiej i budowlanej
  Nabór do drużyny cheerleaderek – Perełki Tytanów
  „Obieraczki kapuściane” w Muzeum Wsi Lubelskiej
  Uroczyste obchody 81 rocznicy masowego mordu w Szczuczkach