Uciekał toyotą przed policjantami. Miał niemal 2 promile, posiada cofnięte uprawnienia

24-latek z gminy Włodawa został zatrzymany po policyjnym pościgu. Mężczyzna mając niemal 2 promile alkoholu próbował uciec przed policjantami toyotą yaris.

W niedzielę po godzinie 18 włodawscy policjanci na ul. Lubelskiej we Włodawie zauważyli pojazd marki Toyota Yaris poruszający się bez włączonych świateł. Mundurowi podjęli więc decyzję o zatrzymaniu samochodu do kontroli drogowej.

Kierujący widząc sygnały wydawane przez funkcjonariuszy nie zamierzał się zatrzymać, raptownie przyspieszył i zaczął uciekać. Policjanci podjęli pościg za uciekinierem, który po drodze popełniał kolejne wykroczenie nie zatrzymując się n.in. a znaku STOP.

W końcu mundurowi na ul. Szkolnej zajechali mężczyźnie drogę udaremniając mu tym samym dalszą ucieczkę. Podczas kontroli okazało się, że kierującym jest 24-latek z gm. Włodawa. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że mężczyzna miał w organizmie prawie 2 promile alkoholu, a po sprawdzeniu w systemach wyszło na jaw, że decyzją administracyjną cofnięto już mężczyźnie uprawnienia do kierowania.

24-latek został zatrzymany do wytrzeźwienia, a także została pobrana od niego krew do dalszych badań. Wkrótce mężczyzna stanie przed sądem, gdzie odpowie za kierowanie w stanie nietrzeźwości, jazdę mimo cofniętych uprawnień oraz liczne wykroczenia. Może mu grozić nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

(fot. lublin112.pl – ilustracyjne)

Zobacz również

12 komentarzy

 1. Kolejny wsiórski patol, do pudła.

 2. Zaraz usłyszymy, że rowerzyści też jeżdżą bez świateł, i też po pijaku.

 3. Toyota Yaris i próba ucieczki przed policjantami… Hihi policjanci chyba posikali się ze śmiechu. No cóż im też należy się trochę rozrywki.

 4. to teraz drugi raz mu cofną buhahahahahahaha.

 5. Litości! Kto to pisze? „posiada cofnięte uprawnienia” .Toż nawet gimbaza wie, że to nie po polsku. Nie da sie juz czytac tego portalu. Żegnam na zawsze.

  • Art. 103. Cofnięcie uprawnienia do kierowania pojazdami
   1. Starosta wydaje decyzję administracyjną o cofnięciu uprawnienia do kierowania pojazdami w przypadku:
   1) stwierdzenia:
   a) na podstawie orzeczenia lekarskiego istnienia przeciwwskazań zdrowotnych do kierowania pojazdem,
   b) na podstawie orzeczenia psychologicznego istnienia przeciwwskazań psychologicznych do kierowania pojazdem,
   c) utraty kwalifikacji, na podstawie wyniku egzaminu państwowego przeprowadzonego w trybie art. 49 egzamin państwowy dla ubiegających się o uprawnienia do kierowania pojazdami ust. 1 pkt 2 i 3,
   d) niezgłoszenia się we wskazanym terminie na egzamin państwowy który miał być przeprowadzony w trybie art. 49 egzamin państwowy dla ubiegających się o uprawnienia do kierowania pojazdami ust. 1 pkt 2 i pkt 3 lit. b;
   2) ponownego przekroczenia liczby 24 punktów otrzymanych za naruszenie przepisów ruchu drogowego w okresie 5 lat od dnia wydania skierowania na kurs reedukacyjny, o którym mowa w art. 99 skierowanie na kontrolne sprawdzenie kwalifikacji, badanie lekarskie, badanie psychologiczne lub kurs reedukacyjny ust. 1 pkt 4 lit. a;
   3) popełnienia w okresie próbnym trzech wykroczeń przeciwko bezpieczeństwu w komunikacji lub jednego przestępstwa przeciwko bezpieczeństwu w komunikacji;
   4) orzeczenia zakazu prowadzenia pojazdów;
   5) kierowania pojazdem silnikowym w przedłużonym okresie, o którym mowa w art. 102 zatrzymanie prawa jazdy lub pozwolenia na kierowanie tramwajem ust. 1d;
   6) uchylenia sposobu wykonywania zakazu prowadzenia pojazdów na podstawie art. 182a zmiana wykonywania zakazu prowadzenia pojazdów § 3 ustawy z dnia
   6 czerwca 1997 r. – Kodeks karny wykonawczy.
   2. Administrator danych i informacji zgromadzonych w ewidencji przekazuje staroście dane w przypadkach, o których mowa w ust. 1 pkt 2–6, będące podstawą decyzji administracyjnej o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdami.
   3. Starosta wydaje decyzję administracyjną o przywróceniu uprawnień do kierowania pojazdami po ustaniu przyczyn, które spowodowały jego cofnięcie, oraz po uiszczeniu opłaty ewidencyjnej.
   3a. Przywrócenie uprawnień następuje również w przypadku orzeczenia sądu o wykonywaniu zakazu prowadzenia pojazdów w postaci, o której mowa w art. 182a zmiana wykonywania zakazu prowadzenia pojazdów § 1 ustawy z dnia 6 czerwca 1997 r. – Kodeks karny wykonawczy. Wydając decyzję o przywróceniu uprawnienia do kierowania pojazdami, starosta wpisuje do prawa jazdy informację o ograniczeniu, o którym mowa w art. 13 okresy ważności prawa jazdy i wymagania i ograniczenia w prawie jazdy ust. 5 pkt 7. Wpis dokonywany jest z urzędu, na okres trwania zakazu prowadzenia pojazdów, po uiszczeniu przez osobę ubiegającą się o przywrócenie uprawnienia opłaty, o której mowa w art. 10 właściwość organów i tryb wydawania prawa jazdy, międzynarodowego prawa jazdy i pozwolenia wojskowego ust. 1, oraz opłaty ewidencyjnej.
   4. Przepisu ust. 3 nie stosuje się w przypadkach, o których mowa w ust. 1 pkt 2, 3 i 5.
   5. Uprawnienia do kierowania pojazdami wynikające z pozwolenia wojskowego cofa lub przywraca dowódca jednostki wojskowej, w której żołnierz pełni służbę.
   6. Decyzję administracyjną o cofnięciu lub przywróceniu uprawnienia do kierowania pojazdami osobom, o których mowa w art. 10 właściwość organów i tryb wydawania prawa jazdy, międzynarodowego prawa jazdy i pozwolenia wojskowego ust. 3, wydaje marszałek województwa mazowieckiego.

   Czy coś jeszcze wyjaśnić odnośnie stwierdzenia „posiada cofnięte uprawnienia”? Ewentualnie „ma cofnięte uprawnienia”.
   Pozdrawiamy

   • Tak trudno zgadnąć, że „nie posiada uprawnień”?

   • „posiada cofnięte uprawnienia” sugeruje, że cofnęli mu uprawnienia, ale je odzyskał. dobrze ktoś pisze, że w tym kontekście to niepoprawne. a przytoczenie treści ustawy dotyczącej cofnięcia uprawnień jak zwykle u Was w punkt 🙂 idealnie odpowiada na komentarz wyżej… widzisz i nie grzmisz!

  • Strażak i zarazem strażak

   Gościu nie ośmieszaj się. Komentujesz, ale chyba nie wiesz co i gdzie. Pewnie jak już nie wrócisz to nie będą musieli pisać kontr komentarzy do takiego jak twój hahahahahahaha. Specjalisto od polskiego hahahahaha

 6. Polski Związek Kołnierzy Wymiętych

  Jednego kierującemu Toyotą Yaris odmówić nie można – optymizmu. Musi mieć go niewyczerpane pokłady, jeśli uznał, że uda mu się uciec przed policyjnym radiowozem tym wózkiem na zakupy.

 7. Niezła kumulacja:-).Przy próbie ucieczki powinni odstrzelić śmiecia

 8. „posiada cofnięte uprawnienia”

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.8833zł 1.13%
  • GBP 4.9467zł 1.4%
  • EUR 4.5272zł 0.73%
  • CHF 4.1998zł 0.62%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Fura z kapelą na pokładzie znów wyruszy w drogę. Odwiedzi kilkanaście miejscowości
  Rusza nabór do drużyny Tytanów Lublin
  Festyn Osiedlowy XIX Dzień Węglina
  Teatralny Weekend w Lublinie (PROGRAM)
  Pole obsadzone ziemniakami czeka. W skansenie odbędą się wykopki