Piątek, 14 czerwca 202414/06/2024
690 680 960
690 680 960

Twierdziła, że w zamówionym daniu znalazła robaki. Klientka trafi do więzienia za oszustwo

Zakończył się proces kobiety, która dopuszczając się oszustwa usiłowała wyłudzić z jednej z łukowskich restauracji pieniądze. Twierdziła, iż w jedzeniu natrafiła na larwy owadów.

Przed Sądem Rejonowym w Łukowie zapadł wyrok w sprawie kobiety, która szantażowała jeden z lokali gastronomicznych. W czerwcu ub. roku z właścicielką działającej w centrum miasta restauracji skontaktowała się Paulina S. Poinformowała, że zamówiła posiłek, a po jego otrzymaniu dostrzegła w jedzeniu żywe larwy owadów.

W ramach rekompensaty klientka zażądała zadośćuczynienia w kwocie tysiąca złotych. Groziła, że w innym przypadku nagłośni całą historię w Internecie. Kiedy właścicielka restauracji zaczęła powątpiewać w prawdziwość sytuacji, kobieta przesłała potwierdzenie zapłaty za posiłek.

Wówczas właścicielka lokalu postanowiła o wszystkim powiadomić policję. Jak się bowiem okazało, rachunek był sfałszowany. Funkcjonariusze rozpoczęli czynności, w międzyczasie Paulina S. zdążyła opublikować w mediach społecznościowych nieprzychylne lokalowi wpisy. Ostatecznie sprawa trafiła do sądu.

Paulina S. została oskarżona o zniesławienie, usiłowanie wyłudzenia pieniędzy, oszustwo oraz o oszczerstwo. Sąd po zapoznaniu się z materiałem dowodowym nie miał wątpliwości co do winy kobiety. Została ona skazana na karę 7 miesięcy pozbawienia wolności, musi też zapłacić tysiąc złotych nawiązki na rzecz restauracji.

– Dziękujemy osobom, które nas wspierały i nie zwątpili w nas, za otuchę w tej ciężkiej dla nas sytuacji. Kłamstwo zawsze ma krótkie nogi, a prawda ujrzy światło dzienne – komentuje wyrok Iwona Mateńka, właścicielka Restauracji Wenecja.

Wyrok jest już prawomocny.

Autor: redakcja

14 komentarzy

  1. Tymczasem Majtczak po zabiciu 3 osób:

  2. Jaworek po zabiciu kilku osób pije drinka na jakiejś tropikalnej wyspie.

  3. Może niektórzy patocelebryci internetowi się trochę ogarną.

  4. trzeba przyznać że klientka w sumie osiągnęła sukces…będzie mieć darmowe posiłki przez 7 miesięcy 🙂

  5. Pewnie w rachunku fiskalnym przerobiła datę. Geniusz Roku! A przepraszam, Geniuszka.

  6. nawet glupia nie kupila prawdziwego dania zeby miec paragon bezmog pewnei nie raz juz tak robila trzeba naglosnic sprawe

  7. Łuków miasto …. a a ona młoda, wykształcona z wielkiego miasta – typowa wyznawczyni sekty milijada sercóf

  8. bardzo dobrze niech ten wyrok będzie przestrogą dla tym podobnych cwaniaków i nie chodzi już tylko o klientów jadłodajni. Narobiło się masę cwaniaków i naciągaczy.

  9. Dobre wikt i opierunek przez 7 miesięcy, zima minie, ogrzewanie drogie , prąd , gaz, ścieki

  10. Ale Te niewiasty kombinują, jak zarobić aby się nie narobić, a wystarczy znaleźć faceta z mieszkaniem, powiedzieć że się nad nią znęca i już ustawiona do końca życia.

Dodaj komentarz

Z kraju