690 680 960

Trzy inwestycje drogowe zostały zakończone. Kierowcy mają nową nawierzchnię, piesi chodnik (zdjęcia)

Z udziałem władz gminnych, powiatowych i wojewódzkich odbyło się otwarcie zrealizowanych inwestycji drogowych na terenie gminy Ostrów Lubelski. Wszystkie zrealizowane zadania kosztowały ponad 4 mln zł.

W czwartek w Kaznowie w powiecie lubartowskim miało miejsce uroczyste otwarcie trzech, przebudowywanych w ostatnim czasie dróg. Prace prowadzone były na łącznej długości ok. 5 km. W wydarzeniu wzięły udział władze gminy i powiatu, a także wicewojewoda lubelski Robert Gmitruczuk.

Na drodze powiatowej między Łucka a Kaznowem ułożona została nowa nawierzchnia, wykonano też chodniki i zjazdy. Nową równą nawierzchnię zyskała również droga gminna w miejscowościach Kolechowice Kolonia i Kolechowice. Ostatnia inwestycja dotyczyła przebudowy skrzyżowania drogi gminnej z drogą wojewódzką nr 813 w Kolechowicach Folwark. Wszystkie zrealizowane zadania kosztowały ponad 4 mln zł.

Oprócz poprawy jakości przemieszczania się, jednym z głównych celów realizacji inwestycji było zapewnienie większego bezpieczeństwa użytkownikom tych dróg. Zadania zostały dofinansowane ze środków Funduszu Dróg Samorządowych.

(fot. LUW)

18 komentarzy

  1. Tobiasz-100% racji. Więcej ich matka nie miała?.Ale,sukcesssss ma wielu ojców ehhhhehehe.

  2. A kiedy w końcu wyremontują odcinek drogi od DK19 do Sernik? Jeszcze jedna zima i całkiem się rozpadnie. Dziura na dziurze, rowerem nie da się przejechać a policjanci wlepiają mandaty za jazdę chodnikiem, który jest jedynym bezpiecznym miejscem do podróży rowerem.

  3. Tak rozwija się Polska bez ryżego zdrajcy.

Kursy walut

  • USD 4.2934zł -0.25%
  • GBP 5.3107zł -0.13%
  • EUR 4.6755zł -0.1%
  • CHF 4.6856zł -0.26%

Polub nas