Trzy inwestycje drogowe zostały zakończone. Kierowcy mają nową nawierzchnię, piesi chodnik (zdjęcia)

Z udziałem władz gminnych, powiatowych i wojewódzkich odbyło się otwarcie zrealizowanych inwestycji drogowych na terenie gminy Ostrów Lubelski. Wszystkie zrealizowane zadania kosztowały ponad 4 mln zł.

W czwartek w Kaznowie w powiecie lubartowskim miało miejsce uroczyste otwarcie trzech, przebudowywanych w ostatnim czasie dróg. Prace prowadzone były na łącznej długości ok. 5 km. W wydarzeniu wzięły udział władze gminy i powiatu, a także wicewojewoda lubelski Robert Gmitruczuk.

Na drodze powiatowej między Łucka a Kaznowem ułożona została nowa nawierzchnia, wykonano też chodniki i zjazdy. Nową równą nawierzchnię zyskała również droga gminna w miejscowościach Kolechowice Kolonia i Kolechowice. Ostatnia inwestycja dotyczyła przebudowy skrzyżowania drogi gminnej z drogą wojewódzką nr 813 w Kolechowicach Folwark. Wszystkie zrealizowane zadania kosztowały ponad 4 mln zł.

Oprócz poprawy jakości przemieszczania się, jednym z głównych celów realizacji inwestycji było zapewnienie większego bezpieczeństwa użytkownikom tych dróg. Zadania zostały dofinansowane ze środków Funduszu Dróg Samorządowych.

(fot. LUW)

18 komentarzy

  1. Tobiasz-100% racji. Więcej ich matka nie miała?.Ale,sukcesssss ma wielu ojców ehhhhehehe.

  2. A kiedy w końcu wyremontują odcinek drogi od DK19 do Sernik? Jeszcze jedna zima i całkiem się rozpadnie. Dziura na dziurze, rowerem nie da się przejechać a policjanci wlepiają mandaty za jazdę chodnikiem, który jest jedynym bezpiecznym miejscem do podróży rowerem.

  3. Tak rozwija się Polska bez ryżego zdrajcy.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
Kaufland wraz z partnerami – LUX MED i Geneva Trust zapraszają mieszkanki województwa lubelskiego do udziału w bezpłatnym badaniu mammograficznym
Kiermasz Bożonarodzeniowy Podmiotów Ekonomii Społecznej
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
Weź udział w „Wampiriadzie”! Przyjdź i oddaj krew