Trwa projektowanie drogi ekspresowej Zamość – Hrebenne. Mieszkańcy będą mogli wyrazić swoje opinie

W połowie marca odbędą się spotkania informacyjne dotyczące budowy drogi S17 na odcinku pomiędzy Zamościem a Hrebennem. Mieszkańcy poszczególnych gmin spotkają się z przedstawicielami inwestora i planistami w Łabuniach, Krynicach, Lubyczy Królewskiej, Bełżcu i Tarnawatce.

Trwają przygotowania do kolejnej dużej inwestycji drogowej w naszym regionie, jaką jest budowa drogi ekspresowej pomiędzy Zamościem a granicą państwa w Hrebennem. Obecnie opracowywana jest Koncepcja Programowa, w ramach której archiwalne rozwiązania projektowe są uaktualniane. W związku z tym odbędą się spotkania informacyjne, w trakcie których mieszkańcy miejscowości, przez które przebiegała będzie trasa, jak też właściciele sąsiadujących z nią działek, będą mogli zapoznać się z planowanymi rozwiązaniami.

Sam przebieg przyszłej drogi został już zatwierdzony i jest niezmienny, jednak prowadzone są prace związane z ustaleniem sieci dróg lokalnych. W trakcie spotkań będą dostępni przedstawiciele inwestora, czyli Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, oraz Biura Projektów Ivia. Mieszkańcy będą mogli zapoznać się z przyjętymi rozwiązaniami Koncepcji Programowej. Przedstawiony zostanie m.in. sposób dojazdu do pól i nieruchomości wzdłuż przyszłej drogi ekspresowej. Będzie również możliwość zgłoszenia uwag dotyczących rozwiązań usprawniających obsługę ruchu lokalnego.

Spotkania dotyczyć będą czterech odcinków: węzeł Zamość Wschód – węzeł Zamość Południe, węzeł Zamość Południe – Tomaszów Lubelski, dobudowa drugiej jezdni na obwodnicy Tomaszowa Lubelskiego oraz Tomaszów Lubelski – Hrebenne. Spotkań będzie pięć, każde przeznaczone dla mieszkańców innych gmin. Pierwsze, dla mieszkańców gmin: Sitno, Zamość, Łabunie i Komarów, odbędzie się w poniedziałek 16 marca o godz. 10:00 w Łabuniach przy ul. Parkowej 9. Drugie, dla mieszkańców gminy Krynice, tego samego dnia, jednak o godz. 15:00 w Gminnym Ośrodku Kultury w Krynicach.

Kolejne spotkania zaplanowano na wtorek 17 marca. Jedno odbędzie się o godz. 10:00 w sali obrad Rady Gminy w Lubyczy Królewskiej przy ul. Sobieskiego 16, jest ono przeznaczone dla mieszkańców gminy Lubycza Królewska. Drugie, w którym mogą wziąć udział mieszkańcy gmin Tomaszów Lubelski i Bełżec, odbędzie się o godz. 15:00 w sali gimnastycznej Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Bełżcu przy ul. Rzeszowskiej 75. Ostatnie spotkanie, dla mieszkańców gminy Tarnawatka, będzie miało miejsce w środę 18 marca o godz. 10:00 w Gminnym Ośrodku Kultury w Tarnawatce.

(fot. lublin112/zdjęcie ilustracyjne)

Zobacz również

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 4.0031zł -0.53%
  • GBP 4.9213zł -0.21%
  • EUR 4.4503zł 0.54%
  • CHF 4.1621zł 0.31%

  Polub nas

  Darmowe ogłoszenia lokalne

   Materiały wideo

   Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
   99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
   W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
   W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)
   Szturm Twierdzy Zamość 2019

   Co? Gdzie? Kiedy?

   Dzień Dziecka w gminie Podedwórze. Dla najmłodszych przygotowano balony z helem
   Policjanci zapraszają do honorowego oddawania krwi
   Lubelskie obchody Dnia Flagi RP i Święta Narodowego Trzeciego Maja
   #zostańwdomu z Muzeum Wsi Lubelskiej | Oferta kulturalna Muzeum w sieci
   #zostańwdomu i weź udział w warsztatach kultury online