Trudne warunki na drogach. Im niższa kategoria, tym gorzej

Występujące praktycznie w całym regionie opady śniegu sprawiły, że na drogach znów zrobiło się ślisko. Warto zachować szczególną ostrożność.

Opady śniegu notowane są w całym województwie. Na wielu trasach kierowcy napotkają na lokalną śliskość oraz błoto pośniegowe. Na drogach niższej kategorii najczęściej napotkać można zajeżdżony śnieg. Niska temperatura, najczęściej w granicach zera, która utrzymuje się przy gruncie sprawia, że śnieg się nie rozpuszcza. Na drogach pracują piaskarki, jednak trochę czasu minie, zanim sytuacja się poprawi.

Jak zapewniają drogowcy, na drogach krajowych w naszym województwie warunki jazdy są dobre i nigdzie nie ma utrudnień. Trochę gorzej będą mieli kierowcy, wybierający się na Podkarpacie. W wyniku opadów śniegu utrudnione warunki jazdy występują m.in. na drodze krajowej numer 77, 94 i 28 w okolicach Rzeszowa i Przemyśla.

Gorzej jest już na drogach wojewódzkich. Trudne warunki występują w rejonie Zamościa, Tomaszowa Lubelskiego i Biłgoraja. Zajeżdżony śnieg i błoto pośniegowe kierowcy napotkają na drogach nr: 849 z Zamościa do Woli Obszańskiej, 863 Cieszanów – Tarnogród – Krzeszów, 853 z Tomaszowa Lubelskiego do Biłgoraja oraz 835 z Frampola do Sieniawy.

Czarną nawierzchnię, jednak z lokalnie występującym błotem pośniegowym kierowcy muszą się spodziewać na drogach wojewódzkich nr: 850 Tomaszów Lubelski – Hrubieszów, 852 Tomaszów Lubelski – Dołhobyczów, 843 Skierbieszów – Zamość, 837 Zamość – Żółkiewka, 848 Szczebrzeszyn – Tarnawa, 835 Huta Turobińska – Lublin, 836 Piotrków – Piaski, 834 Wysokie – Bychawa – Niedrzwica Duża – Bełżyce, 747 Lublin – Chodel, 830 Lublin – Nałęczów, 809 Lublin – Krasienin i 827 Nałęczów – Bełżyce.

W okolicach Hrubieszowa i Chełma nawierzchnia jest czarna, jednak z możliwymi odcinkami, gdzie występuje lokalna śliskość. Znacznie gorzej jest na drogach powiatowych i gminnych. Jednak pomimo trudnych warunków, jak do tej pory na drogach jest w miarę spokojnie. Policjanci zanotowali tylko kilka drobnych kolizji.

(fot. lublin112)
2016-12-25 12:50:31

4 komentarze

  1. Nawet na drodze S17/12 okolo 21 było bardzo źle, wiec na gorszych kategoriach musiał byc dramat.

  2. I bardzo dobrze. Każdy chce mieć święta. Drogowcy także. Ale oczywiście chlejusy mają problem aby dojechać w gości bo wóda na stole. Drogi są przejezdne, nawet po opadach śniegu. Noga z gazu, uruchomić mózg i wszędzie da się dojechać.

  3. Noga z gazu, łapie przymrozek. Czarne nie oznacza przyczepne.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Pobiegnij leśnym szlakiem w szczytnym celu
Wyprawa – „Uroczyska pogranicza zapomniane cmentarze Polesia”
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
Spotkanie autorskie z Joanną Brodzik – „Umami. Opowieści i przepisy”
European Teqball Tour w Chełmie (wideo)