Piątek, 24 maja 202424/05/2024
690 680 960
690 680 960

Trójka nastolatków pomogła zatrzymać sprawcę rozboju

Trójka nastolatków otrzymała gratulacje i podziękowania od komendanta łukowskiej Policji. Młodzi ludzie zareagowali bez chwili wahania, widząc rozbój na starszej kobiecie.

W ubiegłym tygodniu na ul. Rogalińskiego w Łukowie doszło do rozboju na starszej kobiecie. Sprawca zaatakował 64-latkę, a następnie ukradł jej torebkę. Całe zajście widziała trójka nastolatków, która natychmiast zareagowała.

Młodzi ludzie wszczęli alarm. Spłoszony przez nich napastnik z łupem w ręku rzucił się do ucieczki. Natychmiast o wszystkim poinformowani zostali policjanci. Mundurowi uzyskali od nastolatków informację m.in. o kierunku ucieczki sprawcy, a także młodzie ludzie podali szczegóły wyglądu napastnika.

Po kilku minutach, dzięki tym informacjom mundurowi zatrzymali w parku sprawcę rozboju. Znaleźli przy nim przedmioty pochodzące z torebki pokrzywdzonej kobiety. Na szczęście 64-latce nic poważnego się nie stało. Kobieta odzyskała swoją własność.

Wczoraj postawa nastolatków została nagrodzona przez łukowskich policjantów. Patrycja, Natalia i Dawid razem z rodzicami przyjęli zaproszenie Komendanta Powiatowego Policji w Łukowie i odwiedzili policyjną jednostkę. Nastolatkowie otrzymali gorące podziękowania i słowa uznania. Nadkom. Leszek Misiak podziękował młodzieży za ich wzorową i obywatelską postawę.

– Dziękując za natychmiastową reakcję, zaangażowanie i pewność siebie nadkom. Misiak przekazał Patrycji, Natalii i Dawidowi m.in. listy gratulacyjne. Komendant pogratulował również rodzicom nastolatków, zaznaczając, że postawa ich dzieci winna być przykładem i wskazówką dla innych. Swoim działaniem młodzież pokazała, że należy przełamywać stereotypy wobec biernych zachowań i że można skutecznie przyczyniać się do ujęcia sprawców przestępstw i wykroczeń. Taka postawa z całą pewnością zasługuje na pochwałę i wyróżnienie – informuje asp. szt. Marcin Józwik z łukowskiej Policji.

(fot. Policja Łuków)

7 komentarzy

  1. Właścicielka używanej prezerwatywy

    Przyznaję, że i mnie sie to natychmiast podoba sie

  2. Braaawo dzieciaki !!!!

  3. Pokazali gęby (poco)? . No, żeby im teraz je nieoklepali chyba.

  4. Mnie się tekst z Psów przypomniał: „jak taki zaczyna od kapowania to na czym skończy?”

  5. Cy to się kiedyś skończy?