Czwartek, 18 kwietnia 202418/04/2024
690 680 960
690 680 960

Transport ze świecami i powerbankami z Lublina wyruszył do Lwowa (zdjęcia)

6 palet transportowych świec oraz 400 powerbanków trafi do ukraińskich miast i miejscowości z regionów, gdzie w wyniku rosyjskich ataków infrastruktura energetyczna uległa największym uszkodzeniom. Z Lublina wyruszył pierwszy transport materiałów zebranych w ramach organizowanej przez Miasto akcji #ŚwiatłoZLublina.

– Dziękuję wszystkim, którzy włączyli się w akcję #ŚwiatłoZLublina, zarówno mieszkańcom i instytucjom tak licznie wspierającym inicjatywę, jak i lubelskim placówkom oświatowym, dzięki którym udało się zorganizować dostępną dla każdego sieć punktów zbiórki. Zebrane świece i powerbanki ułatwią codzienne funkcjonowanie pozbawionym elektryczności mieszkańcom Ukrainy – mówi Andrzej Wojewódzki, Sekretarz Miasta Lublin, Pełnomocnik ds. pomocy obywatelom Ukrainy uciekającym przed działaniami wojennymi.

Transport ze świecami i powerbankami z Lublina trafi do Lwowa, skąd zostaną one rozdysponowane do najbardziej potrzebujących ukraińskich miast. To pierwszy z zaplanowanych transportów z zebranymi w ramach zbiórki darami. Kolejny wyruszy do Ukrainy w najbliższych dniach.

Akcja #ŚwiatłoZLublina to jedno z działań Miasta zmierzających do poprawy warunków życia ukraińskich obywateli pozbawionych elektryczności. W ramach inicjatywy we wszystkich szkołach, przedszkolach i bursach szkolnych oraz w Biurach Obsługi Mieszkańców Urzędu Miasta Lublin przyjmowane były świece uniwersalne i powerbanki o pojemności od 10 000 mAh. Trafią one do tych mieszkańców Ukrainy, którzy obecnie mają największe problemy z dostępem do elektryczności.

Transport ze świecami i powerbankami z Lublina wyruszył do Lwowa (zdjęcia)

(fot. źródło UM Lublin)

9 komentarzy

 1. Zaraz kremloboty będą płakać.

  • Płakać będą Polacy, bo inflacja zaiwania jak Usain Bolt w najlepszym okresie kariery, ukraińska bandyterka coraz śmielej sobie poczyna, a końca pomocy czarno-czerwonym „braciom” jakoś nie widać.

  • a ty ile świc dałeś?

   • jedną jak zapukali do drzwi bezczelnie – problem taki, że będą wracać po więcej

 2. Józef twój czas się zbliża

 3. Trzeba dorzucić ze dwa auta klasy premium, bo mają tam wzięcie.

  • Miruś auta daje się gdzie indziej, chyba ci się pomyliło.

   • Apoloniusz Pierdółko XXXIII

    Tak jest, wszystkie lepsze auta wysyła się do Torunia !

    A co do świec…
    Zanim człowiek wynalazł świecę, to mrok rozjaśniał kagankiem.
    Tacy Ukraińcy potrafią zrobić koktajl towarzysza Mołotowa, a kaganka nie potrafią sklecić, czekają na lubelskie świece jak na zbawienie.

Z kraju