Tragiczny wypadek na drodze krajowej nr 63. Młoda kobieta zginęła przed samym domem (zdjęcia)

Po tragicznym w skutkach wypadku całkowicie zablokowana jest trasa Radzyń Podlaski – Wisznice. Wprowadzono objazdy, na miejscu pracują policjanci.

Do wypadku doszło w środę około godziny 16:40 w miejscowości Stasinów koło Radzynia Podlaskiego. Na drodze krajowej nr 63 Radzyń Podlaski – Wisznice zderzyły się dwa pojazdy: samochód osobowy i motorower. Na miejscu interweniowała straż pożarna, zespół ratownictwa medycznego oraz policja.

Jak nas poinformował mł.asp. Piotr Mucha z radzyńskiej Policji, 65-latek kierujący mercedesem, jadąc od Radzynia Podlaskiego w kierunku Wisznic najechał na tył poruszającego się przed nim motoroweru. 28-letnia motorowerzystka, mieszkanka gminy Radzyń Podlaski, poniosła śmierć na miejscu. Mężczyzna kierujący mercedesem był trzeźwy. W chwili obecnej trwają czynności policji pod nadzorem prokuratora.

Jak nam przekazano do zdarzenia miało dojść przed samym domem 28-latki.

Droga w miejscu wypadku jest całkowicie zablokowana. Pojazdy ciężarowe kierowane są objazdem z Radzynia Podlaskiego drogą wojewódzką nr 814 do Suchowoli, a następnie przez Wohyń i Bezwolę do drogi krajowej nr 63. Z kolei samochody osobowe ul. Zbulitowską do Bezwoli i do drogi krajowej nr 63. Utrudnienia mają potrwać do godziny 20.

(fot. iledzisiaj.pl, Pomoc Drogowa FreeHol.PL)

57 komentarzy

 1. Straszna tragedia. Kondolencje dla rodziny. Taka młoda dziewczyna, całe życie miała przed sobą. 🙁

 2. Rządzący maja zamiar wziąsc się za ślepa po zmroku elitę z kat.B?
  Czy codziennie kilka niewinnych osób ma tracić życie bo za kierownicę pcha się ślepota i osoby które nie potrafią zapanować nad pojazdem?
  Pytanie oczywiście retoryczne. OSK i WORDy to biznes, podobnie jak później wypadki (mechanicy,blacharze,szpitale,zakłady pogrzebowe). A my musimy mieć oczy dookoła głowy żeby nie stać się częścią statystyk-nawet prawidłowo korzystając z jezdni…

  • Funkcjonariusz Dariusz

   A może tak sami obywatele by puknęli się w czoło? Mało to kampanii o odblaskach???? Trzeba myśleć a nie zrzucać wine na rząd.

   • Dariuszu co ma rząd? A no wydawanie bezterminowego prawa jazdy każdemu.Zero sprawdzenia delikwenta. Ani na początku ani po latach. Ciemnia,widzenie odległości,refleks. Kpina żeby ktoś kto nie jest sprawdzony PRZYNAJMNIEJ pod tymi podstawowymi kątami mógł wsiadać do ponad tony stali i ruszać w ruch drogowy. A później płacz bo wypadek. Starszy pan specjalnie tego nie zrobił-zawiódł jakiś zmysł-i tak nikt tego nie sprawdzi.

   • Co ty bredzisz, jakie odblaski?! Przecież to motorowerzystka, a nie piesza. Pojazd jest prawidłowo oświetlony i wystarczy.

    • Odblaski ważna rzecz, chodzi o bezpieczeństwo, tym bardziej gdy mży i półmrok.

     • Prowadząc samochód też w odblaskach jeździsz?

     • Wujek. Nie przeginaj. W/g Ciebie, zabłocone oświetlenie lub też bzdzidło na błotniku skutera jest lepsze od kamizelki odblaskowej zwłaszcza w taką pogodę? Co z tego, że nieobowiązkowa? Dla własnego bezpieczeństwa poruszając się po drodze w takich warunkach warto zakładać kamizelkę. Wiem, że dla wielu to siara, obciach, wstyd a nawet utrata honoru. Czy warto narażać własne życie rezygnując z takiego dodatkowego zabezpieczenia własnych narządów? Czy kamizelki są jednorazowe, kosztują krocie a założenie ich to wielogodzinna męczarnia? To samo tyczy pieszych poruszających się w obszarze zabudowanym a nieoświetlonym. Takich jest w Polsce więcej niż oświetlonych. Czy biała tablica wytwarza pole siłowe chroniące pieszego, który ubrany na szaro za chorobę nie odróżnia się od otoczenia.?

   • Motocyklistka miała na sobie kamizelkę odblaskowa, dodatkowo druga kamizelka odblaskowa była owinięta wokół bagażnika w skuterze. Więc proszę zbędne komentarze pozostawić dla siebie. Ta dziewczyna w biały dzień jeździła w kamizelce.

  • Już obwiniasz kierowce? Mnie tylko zastanawia, skoro przed samym domem to równie dobrze mogła wykonać manewr skrętu na posesję bez sprawdzenia, czy może go bezpiecznie wykonać i zajechała drogę kierowcy mercedesa. Oboje jechali w tym samym kierunku. Pytanie zasadnicze, po której stronie drogi mieszkała zmarła? Jeśli po lewej, sprawa oczywista, kto winien. Nie sądzisz? Policja ustali szczegóły a ty na następny raz, wstrzymaj się z pochopnymi komentarzami jasnowidzu.

   • Nie ma znaczenia po której str mieszkała gdyż jest jak byk napisane: „najechał na tył motoroweru”. Nic nie ma o wykonywaniu manewru skrętu przez motorowerzystkę ani o zamiarze wyprzedzenia jej przez kierowcę merca. Wiec jest jeden wniosek „ślepiec” zabił niewinną młodą kobietę!!!

    • Wyciągasz pochopne, daleko idące wnioski z części jednego zdania.

     • O i są dodatkowe zdjęcia potwierdzające moje przypuszczenia czyli skuter nie ma uszkodzeń z lewego boku (na części przedniej) a merc centralne wgniecenie na środku maski więc nie skręcała… a moje wnioski i inteligencja mają się dobrze… taa Janusze…

     • …jak ktoś poniżej napisał że miała włączony kierunkowskaz sygnalizując zamiar skrętu ale NIE SKRĘCAŁA..!!! To dodatkowo obciąża kierowcę merca który JAK BY PATRZYŁ NA DROGĘ A NIE W TELEFON to by zauważy migający kierunek i prawdopodobnie światło stop… Janusz drogowy zabił kobietę i tyle w temacie!!!

     • Szanowny gekon. Nie wiedziałem , że skutery skręcają pod kątem 90 stopni w miejscu. Co zobaczyłeś na zdjęciach? Lezący skuter tuż przy samochodzie? To w chwili uderzenia pojazdy poruszały się 2 km/h? Jak by tak było, kobiecie kręgosłup szyjny nie strzeliłby jak zapałka i by żyła. Ale ty już znasz winnego……

     • Taaaaa, skutery nie skręcają… przesuwają się w bok…. To nie wiedziałeś, że skutery mogą skręcać…? Z kima ja k… dyskutuje..? Miłego dnia i wracaj do lekcji…!
      Druga sprawa: są nowe zdjęcia jak byś nie zauważył…

    • Wniosek jest tu taki ze inteligencja nie grzeszysz.

   • Ogarnij się…… piszesz że ktoś jest jasnowidzem a sam wymyślasz że skrecała na posesje w lewo czy w prawo… brak mi słów na takich inteligentów jak ty… Jak byk masz napisane że najechał na tył i widać to wyrażnie na zdjeciach. Oczerniłeś „jasnowidzów” i tym samym siebie… Brawo Ty!!!!!!

   • Komentator niesportowy

    NIE MA ZNACZENIA czy skręcała i w którą stronę. Mercedes jechał z tyłu, więc podczas skręcania pojazdu znajdującego się przed nim MA OBOWIĄZEK zwolnić do takiej prędkości, żeby nie najechać na jadącego z przodu. Jakie znaczenie ma kierunek skręcania? Że niby jak dziewczyna skręcała w lewo to co miała zrobić? Dać się najpierw wyprzedzić dziadkowi i dopiero skręcać? NIE. Miała bezwzględne pierwszeństwo i mogła wykonać manewr zjechania z drogi zarówno w lewo jak i w prawo. A dziadek miał OBOWIĄZEK ją przepuścić, ZWŁASZCZA jak miała włączony lewy kierunkowskaz wskazujący na to, że miała wykonać manewr.
    Ewidentnie jest tu wina dziadka – albo się zagapił/nie zauważył manewru pojazdu przed nim; albo nie dostosował prędkości do warunków i nie zdążył wyhamować
    Kierunek skręcania miałby znaczenie, gdyby mercedes nadjeżdżał z naprzeciwka – wtedy dziewczyna skręcając w lewo musiałaby zaczekać.

    • Sygnalizowanie skrętu nie daje ci pierwszeństwa przy wykonywaniu tego manewru, więc nie pier…..
     Jeśli nie widzisz różnicy przy skręcie w lewo lub prawo to oddaj PJ jeśli je masz. Po pierwsze. Skręcając w lewo niejako przecinasz tor jazdy pojazdom poruszającym się w tym samym kierunku. Przy skręcie w prawo, bezkolizyjnie opuszczasz drogę po której jedziesz. Chyba, że robisz to z „zapasem” z pasa do jazdy w przeciwnym kierunku. Radze przemyśleć i próbować zrozumieć niż głupoty wypisywać.

     • Komentator niesportowy

      Zgłoś się proszę dla naszego i swojego bezpieczeństwa do najbliższego WORD i naucz się jeszcze raz przepisów. Do tego zapisz się na kursy doszkalające. Jesteś niebezpieczeństwem na drodze.
      PO PIERWSZE: Pojazd jadący za tobą, kiedy sygnalizujesz skręt, NIE MA PRAWA rozpocząć manewru wyprzedzania cię. Masz bezwzględne pierwszeństwo przez KAŻDYM pojazdem znajdującym się za tobą i jadącym w tym samym co ty kierunku, poza przypadkiem szczególnym, którym jest pojazd uprzywilejowany (włączone sygnały świetlne i dźwiękowe).
      PO DRUGIE: w związku z pierwszym, pojazd skręcający (nieważne w którą stronę) nie przecina toru ruchu pojazdu znajdującego się za nim.
      PO TRZECIE: trasę ruchu pojazdu podczas skrętu przecinasz TYLKO wtedy, kiedy pojazd ten jedzie z naprzeciwka – wtedy podczas skrętu masz obowiązek zatrzymać się przy środkowej linii i zaczekać aż pojazd ten (z naprzeciwka) przejedzie. Wtedy możesz skręcać.

      Ty widocznie stosujesz jakieś inne przepisy w RD… może jesteś jednym z tych, co na dwupasmówce w lewo skręcają z prawego pasa… wtedy twoja argumentacja miałaby sens. Bo normalny i odpowiedzialny kierowca robi tak – przepuszczasz pojazdy na lewym pasie, zmieniasz pas …. i wtedy patrz „po pierwsze”.

      NIE KOMPROMITUJ SIĘ.
      Ewentualnie trollujesz – co nie powinno mieć miejsca w takim temacie, bo jeszcze wmówisz komuś głupoty i doprowadzisz tym do wypadku

  • Chłopie 65 lat to trzeba jeszcze tyrsc A Ty nazywasz go niewidomym. Raczej to problem śniegu na jezdni. Równowagi nie dało przy skręcie się utrzymać

 3. Dziś był dzień dyszla w Radzyniu , zjeźdza się na targ wszelka gawiedź.
  To jest targ międzynarodowy , lepiej wymienić kogo tam nie ma , niź kto jest.

 4. 95% autek ma Źle ustawione światła jedno wyżej drugie niżej albo migoczące na rożne kolory światła z cudownych tuningowanych żarówek czy reflektorów gdzie jest Policja dlaczego nikt tego nie sprawdza,codziennie dojeżdżam do pracy i na 20 samochodów jakie mijam 2-3 ma prawidło ustawione świtała wymijanie się z nimi to przyjemność rozkosz dla oczu, reszta smali po oczach że szok wielokrotnie podczas wymijania trzeba jechać 10-15 metrów na czuja a jak jedzie klika samochodów w rzędzie i oślepiają .Jak podczas takiego olśnienia zobaczyć słabiutkie światełko w skutera niema szans i ten 75 latek i ten 20 latek.Ludzie zróbcie coś z tymi światłami bo takich sytuacji będzie więcej
  wymieniacie żarówkę spytajcie wujka Google jak domowym sposobem ustawić światła.Napewno to będzie lepsze niż zmiana żarówki na chybił trafił

  • Słusznie, ale to nie policja tylko stacje diagnostyczne partaczą robotę. Jakby tak jednemu z drugim nie podbili dowodu to by się zastanowił czy warto zakładać chińskie żarówki +160% do rozklekotanych lamp. Mam wrażenie, że niektórzy mają reflektory od anglików. Świecą odwrotnie niż powinny.

   • To nie wrażenie, to nasza rzeczywistość. Przez wiele lat diagnosta podbijał badania z zaznaczeniem, ” że jak by co, to lampa przy przeglądzie była ok.” jezdzić się nie dało, to kupiłem zamiennik za dwie stówy i wymieniłem siostrze. Zobacz ceny lamp „anglików” w necie a dowiesz się dlaczego ludzie kosztem paru złotych rezygnują z bezpieczeństwa swojego i innych kierowców.

    • Popieram obserwację przedmówców! 1/4 aut ma reflektory od anglików oślepiające jadących z naprzeciwka zamiast oświetlać środek swojego pasa i pobocze…! Reszta ma dobre lampy ale co z tego jak patrzy w smartfony… Ja bym w takich przypadkach sprawdzał historię aktywności smartfona sprawcy…

   • A co mają do tego światła samochodu? A szczególnie jak by były ustawione za wysoko? To jest najechanie na tył a nie z przeciwka. Nawet gdyby wcale ich nie zapalił to przecież motorower musi mieć sprawne światło z tyłu. Poza tym to jest poza terenem zabudowanym i na dodatek skręcający w posesję ma się upewnić czy nie jest wyprzedzany i może bezpiecznie taki manewr wykonać.

    • Kolejny co lampy kupuje w internecie z rozbieranych anglików jak tatową furę rozbije. Uwierz mi. Za wysoko ustawione angliki bardziej oślepiają a można rzec, całkowicie kierowcę jadącego z naprzeciwka niż lampy przystosowane do ruchu prawostronnego. Zastanawiam się, ilu z Januszowych ekspertów od samochodów i ruchu drogowego wie, gdzie w ich samochodzie znajduje się pokrętło do ustawiania wysokości świateł i kiedy oraz jak należy z niego korzystać?

 5. I znowu jednoslad …….w zimie!

  • Jej prawo, nawet do roweru.

  • Co to ma wspolnego powiedz? co cie obchodzi czym kobieta jechala… ewidentna wina typa ktory ja rozjechal… MYŚL co czytasz

  • I znowu mała osobówka na zmieciona z drogi przed ciężarówkę… w zimie/lecie…obojętne.

  • Zapewne w zimie śmieci nie wynosisz do śmietnika, ale je wywozisz 15 metrów pancernym samochodem, bo ktoś może Cię rozjechać pod blokiem na parkingu. Nawet jak będziesz w kamizelce.

 6. Straszny niefart, współczuję rodzinie…

 7. Kolejny krzyż stanie na tej drodze!

 8. Jechałam za tym samochodem… dziewczyna miała włączony kierunkowskaz juz jakieś 200m przed skrętem do domu… oczywiście współczuję kierowcy auta bo sumienie pewnie daje mu w kość ale w tym przypadku ewidentnie to on zawinił…

 9. Łukasz czy ty przeczytałeś własny komentarz ? ”poza terenem zabudowanym , skręcała na własną posesję”

 10. Ślepy dziadek czy skuter bez tylnego światła ?

  • Nie dość że skuter z tylnym światłem to dziewczyna jeżdziła w kamizelce odblaskowej….Miała sobie latarnię morską na kask założyc żeby staruch z łaski swojej dostrzegł ją?

 11. Jechał starym merolem który juz dawno powinien być przerobiony na żyletki…

 12. Wyjechała z bocznej drogi, padała mżawka, było ciemno, żadnego widocznego odblasku, jechał powoli. A jej skuter był nowy? W dochodzeniu wyjdzie czy był dopuszczony do użytku, a takie gdybanie nie poprawi sytuacji i nie wymaże tragedii, która dotknęła te rodziny.

  • Komentator niesportowy

   … przeleciało ufo, WOT miał niezapowiedziane ćwiczenia…. a nie, może to jednak kolejny komentujący „kierowca” przeczytał tylko pierwsze 3 zdania i zdecydował że wszystko już wie. „Jeśli fakty nie pasują do teorii… tym gorzej dla faktów” – nieprawdaż?

   • Mieszkała z lewej strony, skręcała do domu. Nie wiesz to nie komentuj – tragedia dla obojga rodzin. Ironiczne komentarze są nie na miejscu. Nie oceniaj jak nie wiesz – byłem, widziałem.

    • Komentator niesportowy

     „Skręcała w lewo do domu” a „wyjechała z bocznej drogi,,,” to całkiem 2 różne sytuacje. Więc nie wiem gdzie byłeś, ani jak patrzyłeś ale chyba coś ci się pomieszało.
     Jakby wyjechała z bocznej drogi w lewo, to mercedes trafiłby w lewy bok a nie centralnie w tył. A widać, że dziadek trafił w dziewczynę centralnie środkiem w tył skutera.
     Widocznie jesteś z tej samej gliny, co niejaki „Taa…” kilka postów wyżej, który twierdzi, że pojazd jadący z tyłu za sygnalizującym skręt, ma pierwszeństwo….
     Boże, skąd się tacy kierowcy biorą?

     • Wyjeżdżała z drogi podporządkowanej w lewo, a potem w lewo do domu – Tu nie wiesz a komentujesz. Poza tym była bez kasku.

 13. Z naprzeciwka jechały samochody, które swoim światłem oślepiały, kto jezdzi to wie co robi światło w połączeniu z mżawką. Specjalnie przecież tego nie zrobił.

  • Jeszcze by tego brakowało, żeby idioci rozjeżdżali kierowców jednośladów celowo. Kobieta jadąca za tym delikwentem pisze tutaj, że ofiara sygnalizowała lewoskręt bardzo długo. Czaisz? Kobieta jadąca za sprawcą widziała, co robi motorowerzystka.

   • Jak z za samochodu mogła widzieć?

    • Oczami.

     • Znaczy się, roentgen w oczach, że widzi wszystko za przeszkodą? Niech się zatrudni przy prześwietleniach. Jeśli ktoś przez dwieście metrów jedzie z włączonym kierunkowskazem (anonimka) to licho wie dlaczego. Równie dobrze mógł zapomnieć wyłączyć. Mało się takich spotykana drodze?

 14. czy gekon i franio to jedno??????

 15. Ludzie…. Zginęła młoda osoba,która miała przed sobą całe życie.. Zostala Rodzina, Przyjaciele, Bliscy. Jedyne, co powinno się tu znaleźć, to wyrazy współczucia, tymczasem zrobiliście sobie z tematu pole do potyczek słownych. Okazcie szacunek lub milczcie.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.6981zł -0.15%
  • GBP 4.9562zł 0.28%
  • EUR 4.4789zł 0.33%
  • CHF 4.1362zł 0.61%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Spektakl słowno – muzyczny „Nasz papież” w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim
  Targi marki Festool w Lublinie. Przedstawią rozwiązania dla branży stolarskiej i budowlanej
  Nabór do drużyny cheerleaderek – Perełki Tytanów
  „Obieraczki kapuściane” w Muzeum Wsi Lubelskiej
  Uroczyste obchody 81 rocznicy masowego mordu w Szczuczkach