Tomasz Pitucha uznany za winnego pomówienia organizatora Marszu Równości. Ma zapłacić grzywnę na organizację Marszu

Lubelski radny Tomasz Pitucha został uznany przez sąd za winnego w procesie dotyczącym zniesławienia organizatora Marszu Równości w Lublinie Bartosza Staszewskiego. Nie zgadza się z tym orzeczeniem.

Zakończył się proces radnego PiS Tomasza Pituchy, który został oskarżony przez organizatora Marszu Równości w Lublinie Bartosza Staszewskiego o zniesławienie. Była to reakcja na wpis radnego, jaki trzy tygodnie przed zorganizowanym w Lublinie marszem zamieścił on na jednym z portali społecznościowych. Słowa Tomasza Pituchy „Najzagorzalsi fani filmu W. Smarzowskiego chcą zorganizować w Lublinie tzw. Marsz Równości, promujący homoseksualizm, pedofilię. Kto ma uszy niechaj słucha” zdaniem Staszewskiego były kłamliwe i poniżające dla osób homoseksualnych.

Spór obu stron miała rozwiązać mediacja, jednak nie udało się im porozumieć. Tomasz Pitucha tłumaczył, że nie ma sobie nic do zarzucenia, gdyż jego wypowiedź nie była adresowana do Bartosza Staszewskiego. Podtrzymał również swoją opinię, że marsz promował homoseksualizm, był szkodliwy społecznie i mógł wywołać zgorszenie wśród dzieci i młodzieży. Dodatkowo powołał się na liczne publikacje mówiące o tym, że w środowiskach homoseksualnych rozpowszechniona jest pedofilia.

Na środowej rozprawie sąd orzekł, że Tomasz Pitucha jest winien zarzucanego mu czynu. Zobowiązał go do zapłaty 5 tys. zł na cel społeczny. Ma nim być stowarzyszenie organizujące Marsz Równości w Lublinie. Dodatkowo radny musi opublikować wyrok w lokalnej prasie. Orzeczenie sądu zbulwersowało licznie zgromadzoną publiczność, która wykrzykiwała m.in. słowa „Hańba”.

Wyrok nie jest prawomocny i Tomasz Pitucha zapowiedział już złożenie apelacji.

(fot. lublin112.pl)

22 komentarze

 1. Świetny mamy sąd w Lublinie. Marsz Równości uznają za cel społeczny?!

 2. To już tak teraz będzie, murzyn nie jest murzynem, nie jest czarny, zmieniasz płeć i to jest spoko, kobity z fiutkami – spoko, pederastia i inne zboki nie są szkodliwe społecznie… ech. Maleją szanse awansów społecznych zwykłego męża i zwykłej żony, szczególnie w kręgach mody, baletu, aktorstwa itd. Oby nie doszło do chłopo-robotnika bo strach będzie na zabawę iść 🙂

 3. Tak a pedofili się czepiają przecież to takie samo zboczenie jak homoseksulizm ! a j…. pedałów !

  • I dobrze, że się czepiają pedofili. Natomiast jeżeli nie rozumiesz różnicy między pedofilią a homoseksualizmem, to wróć się do szkoły.
   Sędzia jak widać rozumie i dlatego tak wyrok a nie inny.

   • nie ma różnicy ! to jest gXXXo – a to jeszcze większe tylko że zawinięte w kolorowy papierek !- ot taka to różnica ! poczytaj trochę skąd często biorą się skłonności homoseksualne – właśnie z wykorzystań seksualnych młodocianych ! więc nie pisz mi że to różnica !

    • Jestem osobą homoseksualną a nikt mnie nie molestował w dzieciństwie. Hmmm…
     Chciałabym przeczytać te artykuły i/lub wzmianki uzasadnione w jakiś rzetelny sposób. Można prosić o źródła/linki?

 4. Świat staną na chu** i tanczy sobie breaka…LUBLIN MIASTEM CZYSTYM OD ZBOCZEŃ!!!

 5. 5 tyś to powinien zapłacić choćby na schronisko dla zwierząt ale nie na zboczenia i dewiacje. Bądźmy wreszcie szczerzy. Z wolności słowa wszelkie organizacje homo zrobiły mowę nienawiści, bo ludzie prawdę mówią a im to nie na rękę, bo to słowa polskie a nie europejskie. Tfu w twarz wszystkim zboczeniom!

 6. U ruskich sobie radzą i z pedałami i pedofilami innymi kochasiami.
  A w internecie się z nich śmiejecie.
  P. S. Z głupich Polaków się pośmiejcie. Bo jest z czego.!

 7. OT PRZYSZŁA KRYSKA NA MATYSKA! 🙂 I NA NIEGO PRZYSZŁA SPRAWIEDLIWOŚC.

 8. Ktoś taki niepownien piastowac żadnych funkcji publicznych!!

 9. Ktoś taki jak ty nie powinien odzywać się publicznie, karać za mówienie prawdy prosto w oczy ? Mogę uczyć dziecko tolerancji względem innej rasy, narodowości czy wyznania ale nie tego ze wszelakie dewiacje seksualne są w porządku .

 10. Tak oto pedały i inni zboczeńcy zamykają nam usta żebyśmy nie mogli nazywać rzeczy po imieniu i mówić prawdy… oczywiście w imię wolności słowa. Ja swoje dzieci od małego uczę co to zboczenie, czym jest ta tzw. parada równości (uczula rodziców żeby kontrolowali jakie treści imputuje dzieciom szkoła – w moim przypadku zdążyłem jeszcze zweryfikować zaszczepiony dziecku pogląd że jest to „pozytywne zgromadzenie ludzi walczących o swoje prawa” i dziecko wie że to marsz wykolejeńców i zboczeńców). Ja się nie boję homopropagandy, ale deprawować dzieci w mojej rodzinie nie pozwolę

 11. Panie Tomaszu Lublin stoi za Panem murem. Brawo za odwagę. Proszę się nie poddawać.

 12. Kara wprost adekwatna, aczkolwiek powinien jeszcze mieć w czynie społecznym tydzień noszenia tęczy.

 13. Sędziego wypie…ić z pracy z zakazem sądzenia dożywotnio!!!! Większego kretyna nie spotkałem w życiu. Jeżeli Lublin zatrudnia na stanowiskach sędziego takich matołów, to czas na wielkie czystki !!!!!!!

 14. „Wyrok nie jest prawomocny i Tomasz Pitucha zapowiedział już złożenie apelacji.” – trzeba poczekać dalej, zobaczymy co się będzie działo. Warto pamiętać przy urnie wyborczej kto kogo popiera i wtedy odpowiednio się do tego ustosunkować.

 15. Brawo! Dostał za swoje. Może wreszcie zamknie mordę!

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7713zł 0.5%
  • GBP 4.8874zł 0.88%
  • EUR 4.4514zł -0.03%
  • CHF 4.141zł 0.09%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Festyn Osiedlowy XIX Dzień Węglina
  Teatralny Weekend w Lublinie (PROGRAM)
  Pole obsadzone ziemniakami czeka. W skansenie odbędą się wykopki
  II Terenowa Akcja Poboru Krwi w Chmielu
  Festiwal Wszystkich Mieszkańców na Bronowicach. Dzielnica zamieni się w przestrzeń kultury i sztuki