Środa, 28 lutego 202428/02/2024
690 680 960
690 680 960

To jedna z najgorszych tras w powiecie. Jest szansa na remont odcinka drogi z Firleja do Kamionki

Kierowcy od lat narzekają na fatalny stan nawierzchni na drodze powiatowej Firlej – Kamionka. Wiadomo już, że niebawem wyremontowany zostanie kilometrowy odcinek tej trasy.

Droga powiatowa biegnąca z Firleja do Kamionki jest określana przez kierowców mianem jednej z najgorszych tras w powiecie. Chodzi oczywiście o fatalny stan jej nawierzchni, która to pełna jest dziur i nierówności. Niektórzy nawet wskazują, iż jest ona niechlubną wizytówką powiatu dla przyjeżdżających w te tereny turystów. Wszystko dlatego, że pokonują je ci, którzy odwiedzają dwie z największych atrakcji turystycznych na tym terenie, czyli Muzeum w Kozłówce oraz jezioro Firlej.

Plany remontu tej drogi pojawiają się już od wielu lat. Jednak nie przekłada się to na poprawę warunków podróżowania. W 2021 roku prowadzone były nawet uzgodnienia między Powiatem Lubartowskim a Gminami Kamionka i Firlej dotyczące projektu przebudowy tej trasy.

W ostatnich dniach znów pojawiła się nadzieja, iż w końcu prace się rozpoczną. Starosta Lubartowski Tomasz Marzęda, wicestarosta Jacek Pożarowszczyk oraz po. wójta Gminy Firlej Grzegorz Siwek podpisali list intencyjny w sprawie remontu tej drogi. Natomiast radni z Firleja podjęli decyzję o wsparciu finansowym inwestycji przez gminę. Na początek nowa, równa nawierzchnia ma się pojawić na liczącym kilometr odcinku od drogi krajowej nr 19 w kierunku Kamionki. Wiadomo już, że wartość inwestycji wyniesie prawie 2 miliony złotych. Remont ma się zakończyć jeszcze w tym roku.

28 komentarzy

 1. Jechałem tamtędy dwa razy w zeszłym tygodniu. Tam już są prowadzone jakieś prace, bo było wahadło i robotnicy wysypywali piasek na poboczu. Ta droga to koszmar i chyba trzeba zrobić ją od nowa.

  • Witam czy Pan domyl samochod po tej trasie ja niestety nie i muszę to zgłosić może są jeszcze osoby poszkodowane

   • Dzień dobry, czy ktoś miał uszkodzony – zabrudzony samochód po przejechaniu tą drogą w dniu 19 października 2023 r., jeśli są jacyś inni poszkodowani proszę o kontakt 503413569

 2. Wybierzta se plat formersa to wam zrobi obwodnicę kamionki, a przynajmniej obieca.

 3. Gorsza jest Fajsławice Trawniki.

 4. A najbardziej to jest hadrkorowe skrzyżowanie w firleju!!!
  Ale nie będzie kasy bo PeŁO musi oszczędzać. Zrobią jak nazbierają piniendzy.

  • Ano niestety muszą oszczędzać…
   Po tym rozdawnictwie złodzei pisiorów trzeba będzie oszczędzać – ludzie byli tego świadomi

 5. Piniędzy nie ma i nie bedzie

  1 km drogi ustalono po wielu latach rozmów i podejść do tematu- BRAWO !!!

Dodaj komentarz

Z kraju

Polityka i społeczeństwo