Poniedziałek, 20 maja 202420/05/2024
690 680 960
690 680 960

To będzie imprezowy weekend. Od dawna w Lublinie nie było tylu atrakcji

Food trucki, Weekend Teatralny, Festiwal Familijny, MotoRozpoczęcie sezonu, Festiwal Roślin, zawody w trójboju siłowym, Sianokosy, Eko Piknik czy też biegi – W najbliższy weekend mieszkańcy Lublina będą mogli wybierać wśród wielu wydarzeń, jakie odbędą się w mieście.

Szereg wydarzeń, zarówno sportowych, artystycznych, jak też rekreacyjnych, zostało zaplanowanych na najbliższy weekend w Lublinie. Poniżej prezentujemy poszczególne z nich:

PIĄTEK

Food trucki na placu Teatralnym

Od godziny 14 w piątek, do niedzielnego wieczora na placu Teatralnym przed Centrum Spotkania Kultur będzie można spróbować kuchni z różnych stron świata. Rozpocznie się tam bowiem Street Food Polska Festival. Więcej TUTAJ.

Food trucki przed Areną Lublin

Przez trzy dni na parkingu przed Areną Lublin dostępnych będzie kilkanaście food trucków z daniami kuchni niemalże z całego świata. Z kolei na najmłodszych czekać będą animacje i dmuchańce. Szczegóły TUTAJ.

Weekend Teatralny

W piątek rozpocznie się Weekend Teatralny. Przez trzy dni na scenie Muszli Koncertowej Ogrodu Saskiego prezentować się będą artyści związani z lubelskimi teatrami. Pierwszego dnia o godz. 20:30 odbędzie się premiera spektaklu Teatru Muzycznego w Lublinie pt. „Po polsku z Muzycznym”. W sobotę o godz. 21:00 zaprezentuje się Fundacja Sztukmistrze ze spektaklem „Szafa Show i przyjaciele”. Z kolei w niedzielę o godz. 16:00 Teatr Seniora zaprezentuje „Kabaret Starszych Pań i Panów”. Wstęp na wydarzenia jest wolny.

SOBOTA

Power Active Challenge

O godzinie 12.00 na placu Zamkowym rozpoczną się zawody w trójboju siłowym Power Active Challenge. Urządzenia, z którego będą mogli korzystać uczestnicy to m.in. martwy ciąg, przysiad ze sztangą zza karku czy też wyciskanie na klatkę. Celem organizatora, Power Active Challenge, jest pokazanie alternatywnych możliwości uprawiania sportu oraz wsparcie dla osób niepełnosprawnych. Więcej na ten temat TUTAJ.

Eko Piknik

O godz. 10:00 na terenie eventowym ośrodka Słoneczny Wrotków odbędzie się Eko Piknik. Rozpocznie się on wspólnym sprzątaniem terenów zielonych wokół Zalewu Zemborzyckiego. Na wszystkich uczestników czekają upominki od Decathlon. Następnie zaplanowano gry i konkursy, będą także pokazy i prezentacje rozwiązań ekologicznych stosowanych przez lubelskie firmy i instytucje. Impreza potrwa do godz. 15:00.

MotoRozpoczęcie sezonu

O godzinie 14 na parkingu przed stadionem Arena Lublin ruszy tegoroczne MotoRozpoczęcie sezonu. Organizatorzy przygotowali wiele atrakcji motoryzacyjnych oraz konkursy z nagrodami. Będą też stoiska firm, które patronują imprezie, a także reprezentujące je samochody. Z kolei w Strefie gości znajdą się zaproszone ciekawe samochody również z innych miast Polski. Szczegóły wydarzenia TUTAJ.

Festiwal Familijny w Parku Ludowym

Szereg atrakcji dla całych rodzin przygotowali organizatorzy Festiwalu Familijnego, jaki odbędzie się w weekend w Parku Ludowym w Lublinie. Będą spektakle dla najmłodszych, show cyrkowo-muzyczne, pokazy magii i iluzji, animacje oraz wiele innych propozycji. Wśród wydarzeń sportowych zaplanowano dziecięcą miniligę biegową, warsztaty i szkolenia rowerowe oraz strefę animacyjno-sportową. Szczegóły wydarzenia TUTAJ.

Festiwal Roślin

W sobotę w hali Globus przy ul. Kazimierza Wielkiego w Lublinie rozpocznie się Festiwal Roślin. Wydarzenie potrwa dwa dni. W tym czasie mieszkańcy będą mogli zaopatrzyć się w zielone rośliny doniczkowe w okazyjnych cenach. Szczegóły TUTAJ.

XXVIII Międzynarodowy Bieg Solidarności „Lubelski Lipiec 1980″

Start Międzynarodowego Biegu Solidarności wyznaczony został na Placu Łokietka, następnie uczestnicy pobiegną ul. Królewską, Wyszyńskiego, Zamojską, al. Unii Lubelskiej, przez Rondo Lubelskiego Lipca ’80, Al. Zygmuntowskimi do Stadionu Lekkoatletycznego, na którym zlokalizowana będzie meta. Wydarzenie odbywać się będzie w godzinach od 7:00 do 9:00. Szczegóły TUTAJ.

PKO Półmaraton Solidarności

Biegacze wystartują o godzinie 9:00 sprzed bramy PZL Świdnik, po czym al. Lotników Polskich skierują się w stronę wiaduktu nad drogą ekspresową S12/17. Następnie pobiegną drogą serwisową, ul. Piasecką, Józefa Franczaka „Lalka”, Drogą Męczenników Majdanka, Fabryczną, przez Rondo Lubelskiego Lipca ’80, Al. Zygmuntowskimi do Stadionu Lekkoatletycznego. Szczegóły TUTAJ.

Początek sezonu na Słonecznym Wrotkowie

O godzinie 11:00 startuje nowy sezon w ośrodku Słoneczny Wrotków nad Zalewem Zemborzyckim. Na początek kompleks rekreacyjny będzie czynny tylko w soboty i niedziele. Zaplanowano szereg atrakcji, będą też zabawy i upominki. Więcej TUTAJ.

Światowy Dzień Środowiska w VIVO Lublin

Z okazji Światowego Dnia Środowiska, który obchodzimy 5 czerwca, galeria handlowa VIVO! Lublin przygotowała szereg proekologicznych akcji. Będzie adopcja kwiatów, wymiana baterii i nakrętek na rośliny doniczkowe czy też sprzątanie doliny Czechówki, czyli rzeki płynącej obok obiektu. Szczegóły wydarzenia TUTAJ.

Zaproszenie na darmowy bilard

NIEDZIELA

Sianokosy w Muzeum Wsi Lubelskiej

W niedzielę 6 czerwca w lubelskim skansenie podziwiać będzie można pokaz prac związanych z koszeniem i zbiorem traw. Nie zabraknie też narracji nie tylko o pracach, jakie będą trwały na łące, ale również o kulturowym wymiarze sianokosów oraz o muzealiach związanych z tym zagadnieniem. Więcej TUTAJ.

(fot. lublin112)

6 komentarzy

 1. NIE ! Dla Tuska w POLSCE !

  • Tylko pis przewodnią siłą narodu.

   Znaczy że nadal wszystkie nieszczęścia przez Tuska? Coś podobnego!?!?
   No, to musi być naprawdę GIGANT ten Tusek, bo komu by się chciało nad byle skołtuniałym kundlem tyle czasu zemścić?? Może kundlom??

 2. Jaki prezydent miasta takie zabawy. Słaby program.

  • Tylko pis przewodnią siłą narodu.

   Czekaj, czekaj. Przyjadą niebiescy, spałują tak jak potrafią najlepiej i będzie luzik. Co się tam przejmować?

 3. A gdzie korona ?