Nałęczów, Kazimierz Dolny i Roztocze przeżywają oblężenie turystów (zdjęcia)

Pełne parkingi, długie kolejki do lodziarni, oraz korki na drogach dojazdowych. Czwartkowe święto sprawiło, że wiele osób ruszyło do popularnych turystycznie miejscowości w naszym regionie.

Słoneczny oraz wolny od pracy czwartek wiele osób postanowiło wykorzystać na wyjazdy w plener. Główne kierunki to Kazimierz Dolny, Nałęczów czy też Roztocze, jednak sporo osób zdecydowało się również odwiedzić Zamość czy też jeziora.

Prawdziwe tłumy turystów zaobserwować można w Kazimierzu Dolnym. Już od godzin przedpołudniowych były trudności ze znalezieniem wolnego miejsca parkingowego. Sporo osób przyciągnął też Nałęczów. Spacerowiczów nie brakuje również w Zamościu, szczególnie w okolicach Starówki.

Jednak wiele osób postanowiło zainaugurować sezon nad jeziorami. Zwłaszcza, że zaczynają się otwierać punkty gastronomiczne, które do tej pory, głównie z powodu słabej pogody, a tym samym braku turystów, były zamknięte na cztery spusty.

– Zaczyna się w końcu ruch. Na razie jednak nie można jeszcze mówić o pełni sezonu. Jednak dzisiaj mieliśmy już wielu klientów na sprzęt pływający, czyli rowerki i kajaki, do tego dużym powodzeniem cieszą się lody oraz napoje. Jak można też zaobserwować, pierwsi odważni zdecydowali się wejść do wody – usłyszeliśmy w jednym z ośrodków nad Jeziorem Firlej.

Rozłożone koce dostrzec też można było nad innymi jeziorami na Lubelszczyźnie. Z kolei nad Zalewem w Nieliszu nie brakowało miłośników motorówek czy też skuterów wodnych.

 

(fot. Mariusz, kamery on line)

23 komentarze

  1. Ta „drorzyzna” wg. gregora to zapewne od słowa drogo? : )

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
Kaufland wraz z partnerami – LUX MED i Geneva Trust zapraszają mieszkanki województwa lubelskiego do udziału w bezpłatnym badaniu mammograficznym
Kiermasz Bożonarodzeniowy Podmiotów Ekonomii Społecznej
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
Weź udział w „Wampiriadzie”! Przyjdź i oddaj krew