690 680 960

W sobotę rusza Słoneczny Wrotków. Będzie też Eko Piknik i wiele innych atrakcji

Na początek tylko w weekendy i to przy sprzyjającej pogodzie, czynny ma być ośrodek Słoneczny Wrotków nad Zalewem Zemborzyckim. Wraz z początkiem wakacji z kompleksu korzystać będzie można codziennie.

W najbliższy weekend startuje nowy sezon w ośrodku Słoneczny Wrotków nad Zalewem Zemborzyckim. Na początek kompleks rekreacyjny będzie czynny tylko w soboty i niedziele. Jednak jak podkreśla Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, za każdym razem decydująca ma być pogoda. Z kolei wraz z końcem roku szkolnego i rozpoczęciem wakacji ośrodek będzie czynny już codziennie.

– Kilka tygodni temu zapowiadaliśmy, że będziemy gotowi na otwarcie Słonecznego Wrotkowa już w pierwszy weekend czerwca, o ile tylko pogoda na to pozwoli. Prognozy są obiecujące, zatem rozpoczynamy nowy sezon już w sobotę 5 czerwca – wyjaśnia Miłosz Bednarczyk z MOSiR „Bystrzyca” w Lublinie.

Z okazji otwarcia zaplanowano szereg atrakcji, będą też zabawy i upominki. Ze Słonecznego Wrotkowa korzystać będzie można w godz. od 11:00 do 19:00. Dodatkowo w sobotę o godz. 10:00 na terenie eventowym ośrodka odbędzie się Eko Piknik. Rozpocznie się on wspólnym sprzątaniem terenów zielonych wokół Zalewu Zemborzyckiego. Na wszystkich uczestników czekają upominki od Decathlon. Następnie zaplanowano gry i konkursy, będą także pokazy i prezentacje rozwiązań ekologicznych stosowanych przez lubelskie firmy i instytucje. Impreza potrwa do godz. 15:00.

Na Słonecznym Wrotkowie dostępnych będzie 5 basenów rekreacyjnych o różnej wielkości: basen pływacki, basen 25-metrowy, dwa baseny 12 metrowe oraz 7-metrowy brodzik. Do tego 100-metrowa zjeżdżalnia „anakonda”, trójtorowa zjeżdżalnia rodzinna, zjeżdżalnia „cebula”, wodny plac zabaw, boisko do siatkówki, plac zabaw dla dzieci wyspa piratów, restauracja oraz zaplecze sanitarne.

Cenny pozostają na poziomie tych, jakie obowiązywały w poprzednim sezonie. Za całodzienną wejściówkę dzieci do 7. roku życia zapłacą 7 zł, młodzież szkolna do 18 lat – 14 zł, natomiast dorośli – 21 złotych. Z kolei w ramach promocji Happy Hours, która obowiązuje od poniedziałku do piątku od godz. 16 bilety będą kosztowały odpowiednio: 5, 10 i 15 zł.

(fot. lublin112.pl)

5 komentarzy

  1. … czy wstęp tylko dla ” wyszczepionych ? !

  2. Ciekawe czy woda ciepła?

  3. Będzie tłum,upał i w basenie kupa.

Kursy walut

  • USD 4.4492zł -0.93%
  • GBP 5.461zł 0.08%
  • EUR 4.685zł -0.09%
  • CHF 4.7576zł -0.01%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Mikołajkowe szkolenie dla kierowców w ODTJ
Mikołajki z myślą o seniorach i osobach z niepełnosprawnościami
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
A może tak w ostatnim miesiącu roku warto odwiedzić Teatr Muzyczny? Sprawdź!
Mikołajki w VIVO! Lublin