„To broń i amunicja po nieżyjącym dziadku” (zdjęcia)

Łukowscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który posiadał broń i amunicję bez wymaganych zezwoleń. 45-latek tłumaczył mundurowym, że otrzymał ją od dziadka i przez wiele lat była zakopana.

Wczoraj policjanci z Łukowa weszli na jedną z posesji w gminie Adamów. Mundurowi posiadali informację, że mieszkający tam myśliwy, oprócz legalnie posiadanej broni i amunicji, może mieć broń bez wymaganego zezwolenia.

Ustalenia policjantów potwierdziły się. Okazało się, że 45-latek w szafie pancernej obok swojej zarejestrowanej broni myśliwskiej miał też „nielegalną” dubeltówkę, karabin Mauser, cztery sztuki broni krótkiej oraz amunicję. Mężczyzna tłumaczył funkcjonariuszom, że kilkadziesiąt lat temu broń i amunicję dostał od nieżyjącego już dziadka i od tamtej pory, przez wiele lat była ona zakopana.

45-latek wyjaśniał, że kiedy został myśliwym, broń i amunicję po dziadku schował do metalowej szafy pancernej razem ze swoim sztucerem i strzelbą. Co więcej, mundurowi natrafili na posesji na leżący w zaroślach granat moździerzowy.

Mężczyzna wyjaśnił, że leżał on tam od kilku lat, że nikt go nie widział. Niewybuch zabezpieczyli saperzy, a nielegalną broń i amunicję zabezpieczyli łukowscy kryminalni.

Funkcjonariusze zatrzymali też 45-latka. Trwa ustalanie, czy nielegalna broń i amunicja były wykorzystywane, i czy faktycznie są to pamiątki po dziadku. Za nielegalne posiadanie broni i amunicji grozi do 8 lat pozbawienia wolności.

(fot. Policja Łuków)

18 komentarzy

 1. O tym to piszecie na Lublin 112 ,ale o tym , że tu w sąsiedniej gminie postrzelił się z broni samoróbki w budynku szkoły podstawowej i zginął . Pracował w szkole ,no i trzymał tam broń.Po prostu pięknie.O tym redakcja ani słowa,bo to był zaufany, zasłużony człowiek w systemie nieuczciwego donosicielstwa i krzywdy ludzkiej

 2. Napiszę państwu, gdzie to było podaciee moje dane komu trzeba i wtedy dopiero będę miał ciepło.Juz i tak przez wiele lat się męczę na tej wsi bo prześladują mnie ludzie, którzy mają znajomości na policji i są nietykalni

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7374zł -0.8%
  • GBP 5.2571zł -0.55%
  • EUR 4.5316zł -0.29%
  • CHF 4.1413zł -0.14%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Noc Muzeów w Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie
  Noc Muzeów w Muzeum Narodowym w Lublinie
  Noc Muzeów w Ogrodzie Botanicznym UMCS
  Noc Muzeów w Muzeum Wsi Lubelskiej
  Pokrzywowy Jarmark Lubelski: Królować będą produkty z pokrzywą