690 680 960

Tlenek węgla w jednym z bloków. Dwie osoby trafiły do szpitala (zdjęcia)

Tym razem na szczęście nie doszło do tragedii, zagrożenie zostało w porę wykryte i na miejscu pojawiły się służby ratunkowe. Dwie osoby wymagały jednak interwencji medycznej.

W niedzielę przed godziną 18 służby ratunkowe zostały zaalarmowane, iż mieszkańcy jednego z bloków przy Drodze Męczenników Majdanka w Lublinie uskarżają się na dolegliwości. Objawy wskazywały na zatrucie tlenkiem węgla.

Na miejscu interweniowała straż pożarna, zespoły ratownictwa medycznego, policja oraz pogotowie gazowe. W jednym z mieszkań urządzenia wykazały obecność czadu. Wstępnie ustalono, że ten bezwonny i niezwykle niebezpieczny dla życia gaz wydobywał się z zamontowanego w łazience piecyka.

Dwie osoby, mężczyzna i kobieta w wieku ok. 40 i 60 lat, zostały przetransportowane do szpitala. Jak nam przekazano, ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

(fot. lublin112)

5 komentarzy

 1. Mimo nieszczęścia i współczucia dla nich myślę, że mieszkańcy sami sobie winni. Niedrozne kanały wentylacyjne, brak czujnika czadu i w efekcie podróż na SOR.
  Czy naprawdę trudno wydać 100 zł i kupić sprzęt, który może uratować życie????

  • Wydaje mi się, że to taka polska mentalność. „Mnie to nie dotyczy”. Pokutuje brak profilaktyki i zapobiegania i musi dojść do „Mądry Polak po szkodzie”, a wtedy to to już na bank. No patrz, no kto by pomyślał, a mogliśmy kupić czujnik. Całe szczęście, że mają możliwość naprawić swój błąd

   • Mojej mamie czujnik prawdopodobnie uratował życie. Zadzwonił po 13 latach bezproblemowego użytkowania piecyka. To naprawdę ważne.

  • Aleś ty mundury człowieku….

 2. Właśnie w tym przypadku to czujnik nas uratował a piecyk mamy nówkę i nic nie ucieka.

Kursy walut

 • USD 4.5111zł 0.02%
 • GBP 5.4497zł -0.08%
 • EUR 4.6884zł -0.23%
 • CHF 4.7729zł -0.17%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Walka o drugie z rzędu zwycięstwo na własnym parkiecie, konkurs „Rzuty za buty” i bezpłatny popcorn, czyli kolejny mecz koszykarskiej Lublinianki już w niedzielę
Zbiórka na rzecz psychiatrii dziecięcej
Zbiórka darów dla potrzebujących w Ukrainie
CITY TRAIL nad Zalewem Zemborzyckim po raz drugi
FILM „SUPERHEROES”. Wolontariuszom oraz osobom zaangażowanym w pomoc Ukrainie…