Środa, 29 maja 202429/05/2024
690 680 960
690 680 960

Tego typu sprzętu drogowcy używają niezwykle rzadko. Właśnie nadszedł ten czas (wideo)

Obfite opady śniegu, które występują w ostatnim czasie sprawiły, że drogowcy musieli sięgnąć po sprzęt, który wykorzystywany jest niezwykle rzadko. Chodzi o pługi wirnikowe.

Łagodne zimy sprawiły, że w ostatnich latach pługi wirnikowe używane są niezwykle rzadko. Przed laty tego typu sprzęt był podstawowym wyposażeniem drogowców, obecnie stanowi jedynie sprzęt pomocniczy.

Najczęściej są to wiekowe pojazdy, gdyż wykorzystuje się je jedynie w miejscach, gdzie pojawiają się głębokie zaspy. W ostatnich latach praktycznie nie wyjeżdżały, w tym roku wróciły jednak do łask.

Pracę tego typu maszyny, należącej do Zarządu Dróg Powiatowych w Tomaszowie Lubelskim, można było zaobserwować m.in. na trasie łączącej Mikulin z Tyszowcami.

(fot. ZDW Lublin, wideo – Powiat Tomaszowski)

23 komentarze

 1. Ził D-470 ze zdjęcia został „wykastrowany” z czołgowego silnika – w zamian, dwadzieścia lat temu, dostał polski silnik SW680 z turbosprężarką – 11,1l pojemności i 240 KM. Posiada również wspomaganie kierownicy (w oryginale tego nie ma) i skuteczne ogrzewanie kabiny (w oryginale ogrzewanie prawie nie odczuwalne). Tak czy inaczej – potwór 🙂

 2. tradycyjnie godz 7 rano poniedzialek droga krzczonow sobieska wola tunel na 1 samochod brak mozliwosci wyminiecia sie i tak jest non stop! droga ostatniej kolejnosci odsniezania! droga powiat lubelski! starosto gdzie żes????dlaczego odsniezanie nie odbywa sie od 2 nad ranem tylko od 8 rano!?????

 3. za komuny chodniki i drogi było odśnieżone do 9 rano już były przejezdne
  w mieście na każdym osiedlu pracowali ludzie którzy mieli swoje kanciapy w piwnicach bloków
  tam mogli się ogrzać, zjeść, wypić ale robota była zrobiona i nie było takiego bajzlu jak teraz
  chodniki były odkute i posypane piaskiem

  • Obecny rząd już przywrócił prawie komunę, więc może wrócą Twoje „złote czasy” .

   • zabolało ! komunę już budują ale światową twoi niewierni – BIG TECHBIG MEDIA BIG FARMA
    jesteś numerem i korpoludkiem i nawet tego nie rozumiesz

 4. Dobrze, że nie zezłomowali z powodów ekologicznych.

 5. W gminie Mełgiew mamy taki sam

 6. Oj taki na szkole w Turce by sie przydał,,, człowiek który tam odśnieża nie bardzo ma pojecie co to jest odśnieżarka, a z łopatą to się pokłócił xD jak można ustawić wyrzut przed siebie ;>

Wiadomości z info112