Środa, 22 maja 202422/05/2024
690 680 960
690 680 960

Fikcyjne faktury na usługi doradcze. Kolejne osoby podejrzane w sprawie

Dwie kolejne osoby uzyskały status podejrzanych w sprawie wystawiania fikcyjnych faktur na usługi doradcze opiewające na niemal 300 tys. zł. Postępowanie prowadzi CBA i Prokuratura Regionalna w Lublinie.

Funkcjonariusze gdańskiej Delegatury Centralnego Biura Antykorupcyjnego prowadzą pod nadzorem Prokuratury Regionalnej w Lublinie śledztwo dotyczące wystawiania fikcyjnych faktur VAT pozorujących transakcje handlowe za usługi doradcze. Pierwsze zatrzymania w tej sprawie miały miejsce w sierpniu 2019 roku. Wówczas funkcjonariusze zatrzymali sześć osób.

– W ostatnich dniach agenci CBA zatrzymali w Warszawie kobietę prowadzącą biuro rachunkowe. Natomiast z aresztu śledczego został doprowadzony do prokuratury mężczyzna zatrzymany wcześniej przez CBA do innej sprawy. Obie osoby usłyszały zarzuty w prokuraturze. Wszystko wskazuje na to, że w ramach podzielonego i ustalonego podziału ról przyjęli, a następnie posłużyli się we właściwym urzędzie podrobionymi fakturami w celu osiągnięcia korzyści majątkowej – informuje Wydział Komunikacji Społecznej CBA.

Łączna suma faktur wystawionych na rzecz trzech spółek z Warszawy, Sokołowa i Starachowic opiewa na niemal 300 tys. zł.

(fot. CBA)

9 komentarzy

 1. co to jest w porównaniu do nieodbytych wyborów

 2. belki w oku nie widzą

  70 milionów organizacja wyborów korespondencyjnych i jeszcze Nie 200, ale 370 mln złotych zapłaciło ministerstwo zdrowia za respiratory od spółki E&K z Lublina. MZ zamówiło również nie 1,2 tys., ale 2,2 tys. respiratorów, co ujawnili posłowie Dariusz Joński i Michał Szczerba i nikt nie dopatrzył się nadużyć.

 3. sasin wyprowadził 70 milionów i nikt na to nie patrzy, szumowskiego firma przez okres pandemii potroiła swoje wartości, to ten od maseczek bez atestów, w sumie to też nie ważne, ale 300tys na fakturach to to przestępca. jak Kaczyński biedny polityk który w zeznaniach mało co ma, chce stawiać wieżowce to też was nie obchodzi. W sumie jak to mówił komuch jak był w opozycji nie będzie kolesiostwa PO i rozdawania stołków kolegom. i miał racje teraz Robią To Potwory I Spółka. ale tak wiem tamci kradli wiecej. hahahaa ***

 4. Niewykluczone, że ciekawe efekty dałoby też sprawdzanie wartości niektórych usług doradczych, za które wystawiono prawdziwe faktury.

 5. Niezidiociały mimo bulu

  co to jest wobec 150 miliardów zgarniętych z kont III filaru przez „specjalistów” Hyżego i Księgowego ???
  co to jest wobec miliardów zagarniętych z „prywatyzacji” majątku Polski przez specjalistów Balcerka i Lawendziaka
  co to jest wobec majątku ukradzionego przez”właścicieli i kastowych” w ramach tzw przywracania „własności” działek i budynków
  co to jest wobec Amberowców i agentów Czernickiego
  co to jest wobec nagminnego wyprowadzania kasy przez spółki córki „firm’ z przyjacielskich krajów zakotwiczonych w Polsce
  co to jest wobec 180 mln haraczu płaconego corocznie „właścicielom” autostrady do Poznania i południowej do Wrocławia (za każdą)
  co to jest wobec doprowadzenia do śmierci 96 wybitnych Polakow w „katastrofie” TU 144
  co to jest wobec planowego zwijania i handlu infrastrukturą PKP
  co to jest wobec opłacania dewiacji co niektórych kosztem olania wyborców i ich praw podstawowych
  co to jest wobec dojenia kasy z unijnych funduszy przez firmy krzaki będące pod „ochroną” kasty i pomagierów
  co to jest wobec dozwolenia „wybranym” na wyłudzanie „bezzwrotnych” kredytów „biznesowych”z państwowej kasy
  itd itp ……. wołowa skóra by tego nie pomieściła !!!!!!

  • co to jest wobec miliarda zł za kóre pis wybudował elektrownie w ostrołece a potem z niej zrezygnował 🙂

 6. Jak 96 Polaków zginęło w TU 144 to niestety ale jesteś idiotą do potęgi. Polecam google np. i zobaczyć sobie w jakich latach latał TU 144 i gdzie.