Poniedziałek, 27 maja 202427/05/2024
690 680 960
690 680 960

Tachograf rejestrował odpoczynek kierowcy, gdy pojazd był w ruchu. Grecki przewoźnik może zapłacić za to nawet 12 tys. złotych (zdjęcia)

W minioną środę funkcjonariusze z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Lublinie, podczas kontroli ciężarówki greckiego przewoźnika, ujawnili w pojeździe nielegalny wyłącznik tachografu.

Inspektorzy z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Lublinie zatrzymali, przed wjazdem na terminal celny w Koroszczynie w powiecie bialskim, pojazd ciężarowy zarejestrowany w Grecji. W naczepie znajdował się ładunek oliwy z oliwek zmierzający z Grecji do Rosji.

Jak się okazało po analizie danych z tachografu, pojazd wyposażony był w nielegalny wyłącznik tachografu umożliwiający rejestrowanie okresu odpoczynku w czasie, gdy pojazd był w ruchu. Ciężarówka została skierowana do uprawnionego warsztatu, gdzie potwierdzono przypuszczenia kontrolujących, a następnie doprowadzono system tachografu cyfrowego do stanu zgodnego z obowiązującym prawem, by pojazd mógł kontynuować swą dalszą podróż.

Przewoźnika czeka teraz kara pieniężna, która może wynieść nawet 12 tys. złotych. Pobrano od niego stosowną kaucję na poczet grożącej mu kary. Dodatkowo przedsiębiorca będzie musiał pokryć koszty pracy warsztatu, w tym wymiany tachografu na urządzenie prawidłowe.

Tachograf rejestrował odpoczynek kierowcy, gdy pojazd był w ruchu. Grecki przewoźnik może zapłacić za to nawet 12 tys. złotych (zdjęcia)

(fot. WITD)

4 komentarze

  1. Policja też niby pracuje a nic nie robi. też buraków ukarać.

  2. Ameryka odkryta. Kary wliczone w cenę

  3. udawał Greka

  4. A dlaczego nie został zatrzymany w areszcie jak jechał na wyłączniku to przebieg stał w miejscu.