Przyjdź i oddaj krew, otrzymasz świąteczne drzewko. Choinki z lubelskich lasów trafią do honorowych krwiodawców

„Od serca na święta” – pod takim hasłem 16 grudnia odbędzie się wyjątkowa akcja organizowana przez Regionalną Dyrekcję Lasów Państwowych w Lublinie, Centrum Spotkania Kultur oraz lubelskie Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa.

W imieniu organizatorów zapraszamy do udziału w szlachetnej inicjatywie. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 10:00 (rejestracja potrwa do godz. 14:00). W tym czasie zainteresowani będą mogli pomóc potrzebującym, oddając krew w mobilnym punkcie poboru krwi ustawionym na Placu Teatralnym przy Centrum Spotkania Kultur. Pierwszych trzydziestu honorowych krwiodawców otrzyma choinkę od lubelskich leśników.

Jeśli chętnych do oddania krwi będzie więcej nikt nie odejdzie do domu z pustymi rękoma, ponieważ pozostałe osoby otrzymają upominki przygotowane przez organizatorów wydarzenia. Ponadto, Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa tradycyjnie zapewni każdemu krwiodawcy posiłek regeneracyjny w postaci ośmiu tabliczek czekolady.

Krew to bezcenny dar, którego nie można wyprodukować w laboratorium ani uzyskać sztucznie. Jej jedyną fabryką jest ludzki organizm, dlatego tak istotne jest promowanie szczytnej idei honorowego krwiodawstwa i krwiolecznictwa.

– Krew jest potrzebna każdego dnia, niezależnie od występowania pandemii z którą się zmagamy. Każda zdrowa osoba podejmująca decyzję o jej oddaniu może pomóc ofiarom wypadków i chorym, którzy oczekują w szpitalach na operacje, dlatego gorąco zachęcamy, aby przyłączyć się do naszej inicjatywy – apelują organizatorzy.

Do udziału w wydarzeniu serdecznie namawia również dyrektor lubelskiej dyrekcji LP, dr inż. Marek Kamola.

– Cieszę się, że jako Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Lubinie mogliśmy włączyć się w organizację tak szczytnego wydarzenia. Jako leśnicy zawsze chętnie popieramy wszelkie akcje ukierunkowane na pomoc osobom znajdującym się w potrzebie. Nachodzące Święta Bożego Narodzenia to czas radości i pielęgnowania tego co wokół nas najważniejsze, czyli ludzkiej życzliwości i wzajemnego szacunku. Dzięki akcji „Od serca na święta” każdy może stać się cichym bohaterem i dać potrzebującym bezcenny dar życia poprzez oddanie krwi.

(fot. pixabay.com, nadesłane)

3 komentarze

 1. świetna akcja wzajemna.
  Krwi oddanej nigdy nie jest za dużo.

 2. oddalem 20 litry teraz co zrobili z tym swirusem juz nigdy nawet kropelki nieoddam

 3. Tylko można zorganizować rejestrację Internetowo każdy na konkretną godzinę jak w Poznaniu zrobili. Jeżeli będzie stacjonwrnie na miejscu wszytko to może być problem zważając na dzisiejszą sytuację.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.8208zł -0.41%
  • GBP 5.2393zł -0.5%
  • EUR 4.5414zł -0.37%
  • CHF 4.1265zł -0.21%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Trwa akcja charytatywna w Parafii Matki Bożej Bolesnej w Kraśniku
  Oprowadzania po wystawach w Galerii Labirynt
  Dzisiaj zaczynają się Wydziałowe Drzwi Otwarte UMCS
  W Lublinie odbędzie się kolejna edycja „Nocy Sów”. Tym razem w formie online
  W Chatce Żaka na żywo zagra Orkiestra św. Mikołaja