Sobota, 25 maja 202425/05/2024
690 680 960
690 680 960

Sytuacja w Lublinie po opadach deszczu jest opanowana i stabilna

W środę rano Miasto Lublin poinformowało, że sytuacja w mieście związana z ostatnimi intensywnymi opadami deszczu jest opanowana i stabilna. We wszystkich zgłoszonych lokalizacjach zakończono interwencje związane z wypompowywaniem wody.

Miejskie Centrum Zarządzania Kryzysowego nie otrzymało do tej pory żadnych nowych zgłoszeń związanych z podtopieniami.

– Obecnie, w związku ustaniem opadów, obserwuje się znaczny spadek poziomu wód w rzekach na terenie miasta. Dodatkowo, opierając się na korzystnych prognozach pogody, które nie przewidują opadów deszczu na najbliższe godziny, należy spodziewać się dalszych, sukcesywnych spadków poziomu wód na terenie miasta. Powyższa sytuacja dotyczy również poziomu wody w Zalewie Zembrzyckim, w którym poziom wody nie stanowi zagrożenia dla bezpieczeństwa mieszkańców – mówi Jerzy Ostrowski, Dyrektor Wydziału Bezpieczeństwa Mieszkańców i Zarządzania Kryzysowego UM Lublin.

W wyniku intensywnych deszczy zapadła się nawierzchnia ul. Jasnej. Jezdnia na całej szerokości jest zamknięta dla ruchu. Zostały już podjęte prace w celu naprawy ulicy i przywrócenia jej do ruchu.

Przeczytaj: Zapadła się jezdnia. Ul. Jasna zamknięta dla ruchu pojazdów (zdjęcia)

W celu poprawy obsługi komunikacyjnej tej części miasta dzisiaj (25 sierpnia) nastąpiło na stałe otwarcie ul. Wieniawskiej. Trwają również prace mające na celu uruchomienie sygnalizacji świetlnych na skrzyżowaniach ulic: Lipowa – Krakowskie Przedmieście – Al. Racławickie oraz Wieniawska – Krakowskie Przedmieście.

Wszystkie wczorajsze awarie sygnalizacji świetlnych zostały wyeliminowane i światła funkcjonują bez zakłóceń.

Działania straży pożarnej

Komenda Miejska PSP w Lublinie odnotowała 158 interwencji. 131 razy strażacy interweniowali w celu wypompowania wody z zalanych budynków, dróg lub posesji. 27 razy strażacy wyjeżdżali do drzew lub gałęzi powalonych na szlaki komunikacyjne. Starty oszacowane w wyniku zdarzeń oszacowano wstępnie na 96 tys. zł. Działania ratownicze były prowadzone przez 14 zastępów PSP oraz 48 jednostek ochotniczych straży pożarnych.

(fot. lublin112.pl)

Komentarze wyłączone