Czwartek, 20 czerwca 202420/06/2024
690 680 960
690 680 960

Syn zamordował matkę. Zdenerwował się, że wypominała mu nadużywanie alkoholu

Kara dożywotniego pozbawienia wolności grozi Tomaszowi H. z miejscowości Otrocz, który odpowiadał będzie za zabójstwo swojej matki. Śledczy skierowali właśnie do sądu akt oskarżenia.

Prokuratura Okręgowa w Zamościu zakończyła śledztwo w sprawie zabójstwa kobiety, jakie miało miejsce w grudniu ub. roku w miejscowości Otrocz w powiecie janowskim. Na zwłoki natrafiono w jej domu. Już wstępne oględziny wykazały, że 74-latka nie zmarła w sposób naturalny. Na jej ciele znajdowało się bowiem szereg ran, co jednoznacznie sugerowało, iż została zamordowana.

Policjanci od razu zatrzymali syna kobiety. Wszystko wskazywało bowiem na to, że jest on sprawcą tego czynu. Mężczyzna twierdził jednak, iż nic nie pamięta. W trakcie czynności udowodniono mu jednak dokonanie zabójstwa. Wówczas przyznał się do winy.

Jak wyjaśniają śledczy, wszystko miało miejsce w nocy. Tomasz H. działając w zamiarze bezpośrednim pozbawienia życia matki bił ją pięściami po twarzy po czym kilka razy uderzył ją w głowę bliżej nieustalonym twardym narzędziem. Nie przestał nawet kiedy 74-latka upadła. Przyciskając jej klatkę piersiową uderzał głową kobiety o podłogę.

Podczas sekcji zwłok biegli stwierdzili m.in. głębokie rozerwanie kręgosłupa szyjnego, złamanie mostka, złamania żeber, złamania kości nosa, wylewy krwawe z masywnym krwiakiem w okolicy potylicznej i inne obrażenia, które skutkowały zgonem pokrzywdzonej. Podczas przesłuchania Tomasz H. tłumaczył się, że zaatakował matkę, gdyż ta miała do niego pretensje o nadużywanie alkoholu.

Akt oskarżenia został już skierowany do sądu. Mężczyzna już wcześniej wchodził w konflikt z prawem. Grozi mu kara dożywotniego pozbawienia wolności.

Autor: redakcja

20 komentarzy

  1. Zdenerwował się, że wypominała mu nadużywanie alkoholu.
    Gdyby mu dała na następną flaszkę to by żyła.

Dodaj komentarz