Poniedziałek, 27 maja 202427/05/2024
690 680 960
690 680 960

Sygnalizacja wyłączona, doszło do kolejnego wypadku. Są utrudnienia w ruchu (zdjęcia)

Po raz kolejny na rondzie na Czechowie, gdzie wyłączona została sygnalizacja świetlna, miało miejsce zderzenie pojazdów. Na miejscu pracują policjanci.

Do zdarzenia doszło w piątek po godzinie 10 na rondzie im. 27 Wołyńskiej Dywizji Piechoty AK. Na skrzyżowaniu al. Smorawińskiego z al. Kompozytorów Polskich zderzyły się dwa samochody: osobowy oraz dostawczy. Na miejscu interweniowały służby ratunkowe.

Ze wstępnych ustaleń wynika, iż kierujący volkswagenem mężczyzna jechał al. Smorawińskiego od strony wiaduktu Poniatowskiego. Wjeżdżając na skrzyżowanie, na którym była wyłączona sygnalizacja świetlna, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i doprowadził do zderzenia z dostawczym citroenem, który zjeżdżał z ronda.

W wypadku poszkodowana została jedna osoba. Na miejscu pracują policjanci, którzy ustalają szczegółowe okoliczności zdarzenia. Występują spore utrudnienia w ruchu. Objazdem kursuje również komunikacja miejska. Linie nr 12, 23, 34 i 74 w kierunku centrum skierowano przez al. Kompozytorów Polskich, al. Smorawińskiego, ul. Szeligowskiego i ul. Północną.

Sygnalizacja wyłączona, doszło do kolejnego wypadku. Są utrudnienia w ruchu (zdjęcia)

Sygnalizacja wyłączona, doszło do kolejnego wypadku. Są utrudnienia w ruchu (zdjęcia)

(fot. lublin112)

14 komentarzy

 1. a dlaczego nie ma sugnalizacji cos robia?

 2. ????????????
  Pewnie od wyjścia z domu miał nieustające pierwszeństwo
  A tu cytryna….

 3. Wieśniak spod lubelskiej WSI

  Znak wideł ma masce i wszystko wiadomo kto jest sprawcą zdarzenia….

 4. Moim zdaniem wina obustronna, ten w Citroenie miał pierwszeństwo, ale cmentarze są pełne takich co je mieli. Mógł zwolnić albo nawet się zatrzymać, przecież taki WV waży pewnie z 1,5 tony, to się w miejscu nie zatrzyma. A on co – zjeżdżał z ronda, pewnie wcześniej ustąpił pierwszeństwa, miał niską prędkość pewnie. Ale tak to jest jak się w przepisach arbitralnie ustanawia pierwszeństwo, i tak jadą bezrefleksyjnie bo mają te pierwszeństwo.

  • I korki, korki, korki. Przecież tam są roboty drogowe, ostatnio jak jechałem trasą tak jak ten co wymusił to stały maszyny, było trzeba odjechać do linii i się rozejrzeć. Jak zjeżdżający z ronda mieli by zwalniać, aby upewnić się, że każdy kto podjeżdża na pewno się zatrzyma to były by same korki, a jeszcze znalazł by się inteligent, który stwierdził by, że skoro zamiast zjeżdżać z ronda zwalnia pomyśli, że go puszcza (lub ma pierwszeństwo bo jedzie główną drogą) jak ta pani co wjechała pod pociąg bo stwierdziła, że pociąg zwalnia i daje jej sygnał dzwiękowy aby jechała. Najzwyklejsze wymuszenie pierwszeństwa i tyle, żadnej winy zjeżdżającego z ronda.

   • Jak to żadnej winy? Gdzie zasada ograniczonego zaufania? Gdzie zachowanie ostrożności na skrzyżowaniu? Gdzie upewnienie się, czy pierwszeństwo zostaje nam udzielone?
    Jeżeli piszesz, że: „żadnej winy zjeżdżającego z ronda” to Ty zapewne jesteś jednym z tych Świętych Krów co WŁAŻĄ wprost przed nadjeżdżające samochody, bo one muszą Ci ustąpić.

   • Jedno słowo – sarkazm… Gdyby w miejsce citroena wstawić rowerzystę to typowy zmotoryzowany komentator lublin112 by mi przyklasnął.

 5. codziennie wypadek. Organizacja ruchu dramatyczna, beznadziejne oznakowanie. Codziennie inaczej poprowadzony ruch. To sie nie moglo inaczej skonczyć.Jeszcze chyba ktos tam musi zginąć, żeby UM poważnie potraktował zagrożenie, które stworzyli

  • Ktoś kto sobie nie radzi przy zmieniającej się organizacji ruchu powinien oddać PJ. PJ wydawane jest na wszystkie drogi, w każdych warunkach drogowych i pogodowych, ale jeżeli ktoś sobie nie radzi, w pewnych sytuacjach, to niech wtedy nie jeździ, jeżeli już uparł się nie musi sobie PJ zatrzymać.

 6. Jak można być tak pustym aaaaa nie to baba.

  • a no właśnie. To nie baba, nie pieszy, ani nie rowerzysta. To zwykły wypadek, który może się zdarzyć nawet najlepszym.

 7. wyłączyli światła to wyłączył i mózg

 8. CYTUJĘ Z WCZORAJ : ,,pietrek
  21 października 2021 o 17:23
  To takie samo rondo jak to niżej na trasie Alei Solidarności i Kompozytorów Polskich. Wzór rond. Sam jakbym miał po nocy jechać to bym się przeżegnał żeby mnie nikt nie rozwalił na kawałki. Patologia konstruktorów. Jest w Lublinie kilka wzorowych rond jak talerz ale to raczej z poprzedniej epoki. Chore !!! Jutro będzie znowu tam bęc. Ciekawe czy światła włączą na Wszystkich Świętych? „