Sobota, 13 kwietnia 202413/04/2024
690 680 960
690 680 960

Nie zatrzymał się do kontroli. Policyjny pościg za 28-latkiem w audi

Wczoraj po pościgu został zatrzymany mężczyzna kierujący audi. Policjanci zdecydowali się użyć radiowozu jako środka przymusu bezpośredniego.

Wczoraj po południu policjanci podjęli próbę zatrzymanie do kontroli kierowcy audi jadącego w miejscowości Zastawek w powiecie bialskim. Kierowca jednak nie miał zamiaru zatrzymać się i na widok funkcjonariuszy zaczął uciekać.

Mundurowi ruszyli za uciekinierem, który w trakcie pościgu nadal nie reagował na sygnały do zatrzymania. Dodatkowo popełniał szereg wykroczeń między innymi wyprzedzając na skrzyżowaniu czy nie stosując się do znaku STOP. Jechał też od krawędzi do krawędzi jezdni uniemożliwiając wyprzedzenie go. Niestety stwarzał tym samym zagrożenie zarówno sobie jak też innym użytkowników ruchu drogowego, a styl jego jazdy wskazywał, że może znajdować się pod wpływam alkoholu lub środków odurzających.

W pewnym momencie, w miejscowości Piszczac policjanci zdecydowali się użyć radiowozu jako środka przymusu bezpośredniego. Umożliwiło to zatrzymanie audi. Za kierownicą auta siedział 28-letni mieszkaniec gminy Piszczac. Mężczyzna nie doznał żadnych obrażeń ciała.

28-latek był trzeźwy, jednak jego zachowanie wskazywało, że może znajdować się pod wpływem środków odurzających. Została od niego pobrana krew na zawartość substancji zabronionych. Jak się okazało 28-latek nie posiada uprawnień do kierowania. Mężczyzna został zatrzymany do wyjaśnienia.

Policjanci ustalają wszystkie okoliczności sprawy. Zgodnie z obowiązującymi przepisami za popełnione czyny grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

(fot. Policja Biała Podlaska)

12 komentarzy

  1. Zgodnie z obowiązującymi wyrokami sądów, sprawcy za brak uprawnień oraz ucieczkę grozi uniewinnienie. Vivat wolne sądy, vivat sędzia Piotr Bojarczuk…

Z kraju