Czwartek, 18 kwietnia 202418/04/2024
690 680 960
690 680 960

Coraz więcej osób z COVID-19 w szpitalach w regionie. Najbliższe dni przyniosą kolejne rozwinięcia łóżek zakaźnych

Miniona doba była kolejną, kiedy liczba nowych zakażeń koronawirusem w regionie przekroczyła tysiąc. Lubelski Urząd Wojewódzki zapowiada w najbliższych dniach rozwinięcie łóżek zakaźnych w szpitalach.

Minionej doby w woj. lubelskim odnotowano 1181 nowych zakażeń koronawirusem. W ciągu ostatnich 24 godzin zarejestrowano w regionie 11 przypadków śmiertelnych osób zmagających się z COVID-19, w tym 2 wyłącznie z powodu COVID-19. Liczba osób przebywających na kwarantannie w woj. lubelskim wynosi 28071.

– Na dzień 22.10.2021 w województwie lubelskim funkcjonuje 1176 łóżek covidowych, w tym: 151 łóżek na I poziomie, 1025 łóżek na II poziomie – w tym: 112 łóżek w szpitalu tymczasowym oraz 90 łóżek respiratorowych. Według stanu na godz. 9 rano (22.10.2021) hospitalizowanych było 870 pacjentów na łóżkach covidowych w tym: 54 na łóżkach respiratorowych. Oznacza to wzrost hospitalizacji od wczoraj o 61 pacjentów, w tym 4 na łóżkach respiratorowych. Kolejne dni przyniosą kolejne rozwinięcia łóżek zakaźnych – informuje Agnieszka Strzępka z Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego.

Najwięcej zakażeń odnotowano minionej doby w powiatach: Lublin – 322, puławskim – 110, lubelskim – 96, bialskim – 81, łęczyńskim – 80, łukowskim i Biała Podlaska po 52, lubartowskim – 50.

(fot. pixabay.com)

35 komentarzy

 1. na 3mln mieszkancuw 1000 chorych to 00.3 procenta o co to chalo?

  • Prawdę mówiąc to ok 2 mln, ale poza tym ok.

   • 2 miliony zameldowanych, a obiektywnie pracujących i na co dzień przebywających pewnie z 1, 5 miliona, no chyba, że do tego dodamy ze 100 tyś. Ukraińców.

  • Zapraszam do szpitala ogarnąć te 0,03 procenta, w kombinezonie i goglach. I zapraszam, żeby rodzinie 1000 chorych na nowotwory i inne choroby powiedzieć, że nie będą leczeni natychmiast, ponieważ ratujemy życie niezaszczepionym oszołomom.

   • Co Ty człowieku bredzisz w przychodniach robią jakieś cyrki brak wizyt zamknięte drzwi A wy pandemie wymyślanie.

    • W szpitalach ratujemy osoby w zagrożeniu życia. Nawet jak Cię wpuszcza do przychodni to i tak nikt Cię do szpitala nie przyjmie, ponieważ miejsca, a w zasadzie lekarze są zajęci ratowaniem najciężej chorych. Czyli aktualnie tych, którzy się duszą z powodu zapalenia płuc wywołanych wirusem. Czego tu nie można zrozumieć ?
     Dla pocieszenia Ci powiem, że na Ukrainie jest jeszcze więcej takich mądrali i dużo gorsza dostępność szczepień i tam sytuacja jest dużo dużo gorsza…

   • Po dworze też w goglach chodzisz, jak wirus wszędzie? Powiedz tym rodzinom żeby po odszkodowanie do korporacji co wpychają szczepionki się o odszkodowanie zwróciły, bo ich leczycie.

  • Guma jak będziesz wył pod respiratorem to zapytaj kogoś, czy masz szansę dołączyć do tych o których piszesz.

   • A co ty bredzisz przecież naukowo jest potwierdzone że szczepionka nic nie daje ludzie zaszczepieni chorują tak samo jak ci nie zaszczepieni to nie wiem po co toczysz pianę no chyba że masz jakiś dobry interes na tym? A najlepiej pogodzić się z tym wirusem tak jak z grypą i żyć dalej

    • trole internetowe zawsze sa oplacani 🙂 choroba jak kazda inna za pare lat wirus oslabnie i bedzie taki jak grypa lub przeziebienie. Hiszpanka dziesiatkowala ludzi bo nie bylo medycyny i wiedzy czasy sie zmienily i mozna skutecznie leczyc c19. Ja chorowalem juz 2 razy, za drugim prawie mi nic nie bylo. Jelitówka- tego trzeba sie bac! jesli ktos przezyl to wie o czym mowie 🙂 jakby ludzie lapali to tak jak c19 to dopiero bylyby jaja…

   • W płucach zakrzep po zastrzyku i boli? Zgodzili się na udział w eksperymencie medycznym to mają.

 2. „870 pacjentów na łóżkach covidowych” – a ilu pacjentów na łóżkach niecovidowych?

  • Nie ma innych pacjentów. Mają leczyć się sami, bo lekarze za rada poseł piss – hrynkiweicz wyjechała, tam gdzie lichochocka z piss pokazała dokąd.

   • Guma jak będziesz wył pod respiratorem to zapytaj kogoś, czy masz szansę dołączyć do tych o których piszesz. Janowiak to idź się zaszczep i nie będziesz narzekał. Teraz to wina wyłącznie niezaszczepionych.

 3. Jakich zakaźnych, przejdziesz ulicą miniesz kto wie ile ludzi z wirusem. Na początku mogli się bawić w powstrzymanie zakażeń, teraz to już się rozlało i walka z wiatrakami, nawet „szczepionki” już bezwartościowe, nie uchronisz się. Teatrzyku i straszenia ludzi, normalnością już właściwie, ciąg dalszy.

  • Ja jestem zasczepiony i 2 tygodnie temu mając bardzo bliskie kontakty z osobą, która teraz walczy o zycie jakoś nie odczuwam żadnych zmian. Ona 2 tygodnie temu już była covidowcem.

 4. Covid jest tylko dla tych co oglądają telewizję i czytają Internet.

  • Rolnik jak jesteś nieszczepiony to napewno ciebie dopadnie. I wtedy popiszemy. Oki? Bo wokół mnie wszyscy niezaszczepieni chorują. I jak słowo daję nie straszę.

   • Ola mnie już dopadł w maju i co mam się szczepić? Może będę po szczepieniu mieł 1,5 dnia gorączki bo podobno o połowę lżej się wtedy przechodzi.

 5. Dzbany nie chcą się szczepić to tak będzie.

 6. Lublin112, czy wy naprawdę musicie co godzinę wrzucać jakiś artykuł o Covidzie? Nie dałoby rady zebrać wszystkich informacji i napisać raz dziennie? Potem dziwicie się, że ludzie zarzucają wam, że macie z tego kasę. Ale uwierzcie, że to naprawdę tak wygląda niestety. Ciągle podkręcanie emocji i podsycanie uczucia strachu.
  Jaki jest tego cel?

  • I tu mamy zajebisty przykład, jak to samemu się ludzie nakręcają, a potem zrzucają winę na innych. Zaciekawiło mnie to co napisałeś, gdyż śledzę L112 od dawna. Postanowiłem więc sprawdzić, te twoje rzekome „co godzinę” Wczoraj znalazłem dwa artykuły, przedwczoraj też dwa itd. Więc gdzie ty tu widzisz co godzinę materiał o covidzie. Ja wiem gdzie. W swoim pustym łbie. Tak pacany sami się podsycacie tym covidem.

   Tyle w temacie.

 7. Co tam pandemia. Ważne, że jutro cyrk objazdowy będzie defilował PO centrum miasta inspiracji.

 8. Naród Lubelski wnioskując po komentarzach w 80% albo nie wierzy w Covida, albo uważa go za niegroźną chorobę, albo jest przeciw szczepieniom albo nie wierzy w skuteczność szczepionek. Przyjemniej ta część Narodu, która korzysta z internetu. Prawie nikt się nie chwali, że został zaszczepiony, prawie nikt nie broni programu szczepień, prawie nikt nie atakuje anyszczepionkowcow. Na wersji fb, gdzie ludzie piszą z imienia i nazwiska, widać skąd są, do jakich szkół chodzili to samo. Inne portale w rozumieniu szeroko rozumianego województwa to samo. I nie ważne czy ktoś popiera KO, Hołownie, Solidarną Polskę czy Konfederację.

  • A o czym tu dyskutować? Kto miał zaszczepić się, to zrobił to. Kto przechorował, to przechorował i tyle. Po co znęcać się nad resztą. Dajmy sobie spokój, bo i tak to nic nie da!

 9. FAŁSZYWA PANDEMIA !

  • Jak będziesz zdychał na covidowym to napisz nam na czym ten fałsz polega. A nieszczepieni napewno będą ciężko chorować. Bo wszyscy moi chorzy znajomi jak Ty produkowali się z fałszywą pandemią.

   • Haha no tak wszyscy tyle że 90% ludzi nawet nie ma objawów tego wirusa A może zaczniesz dbać o zdrowie dobrze się odżywiać ćwiczyć bo raczej słabo z twoim zdrowiem fizycznym i psychicznym ?

   • Ola/Kama/co tam jeszcze, nieszczepieni to mają 97% szansy że przejdą bezobjawowo, więc staszyć to sobie możesz.

Z kraju