Wtorek, 28 maja 202428/05/2024
690 680 960
690 680 960

50 komentarzy

 1. robią z nas idiotów to cała segregacja i ekologia to jedna wielka ściema ,kasa, kasa, i jeszcze raz kasa

 2. Jak segregowac smieci jak albo niema kontenera na pudelka albo na plastik a innym razem przez tydz. Niema na bio ale w wiacie stoja non stop 2 kontenery na odpady mieszane te co zawsze staly skoro mamy segregowac to poco zostaly odpady mieszane czegos tu nie rozumiem a malo tego mieszkancy wieżowcow maja usuniete zsypy zeby robactwo sie nie pleglo a smietniki zostaly z tylu wiec nikomu niechce sie tyle chodzic i przynajmniej u mnie na kalinie podrzucaja nam w blokach smieci bo do wiaty podrodze idac do sklepu lub na autobus jedyne pocieszenie to takie ze wszyscy zaplaca wiecej ale z czego sie tu cieszys

 3. Mundry radny Pitucha / Jak on został radym skoro nic nie wie / wniósł sprzeciw do RIO że opłata za wywóz śmieci jest zbyt wysoka a argument to był min. że samotna babcia ma podwyżkę o 70% a rodzina w bloku o 67% == jak to różnica jest? po za tym opłaty nie podwyższano 5 lat a wszytko idzie w górę z czego ten gaduła nawet nie zdaje sobie sprawy, RIO zasadność podwyżki utrzymało.
  Natomiast dlaczego radnym jeszcze jest człowiek , który publicznie używał słów uznanych za wulgarne a zapytany o to dlaczego tak mówił – stwierdził że ’ mówił do siebie’ . Scena na schodach podczas sesji Rady Miasta w zeszłym roku w prawie ogródków działkowych za Galerią 'Tarasy Zamkowe’. Ciekawe co ?

  • Znów się aktywisto POKO udzielasz choć w Lublinie nie mieszkasz? Załóż wioskowy portal i tam swe światłe myśli współmieszkańcom przekazuj.

 4. blok 10 -piętrowy , 88 mieszkań, czyli mieszka ponad 100 osób, a pojemniki po jednym z każdego koloru.Efekt jest taki jak na zdjęciu, albo gorzej. Wieczny syf pod blokiem, bo jest ich za mało na tyle mieszkańców.
  A prezesom mało i mało, ciągle podwyżki. Skąd my mamy brać? pensje stoją w miejscu.

 5. Słyszałem ostatnio że tylko frajerzy segregują śmieci! Coś w tym jest…. chyba

  • w Lublinie działa nowa firma. wiecej pojemnikow bedzie dowiezionych. wszystkiego na raz nie da sie zrobic, bo jest za duzo pracy, a za malo ludzi do jej wykonania. chwile to potrwa zanim sytuacja sie ustabilizuje 🙂
   najłatwiej jest krytykowac jak sie przy tym nie robi. pozdrawiam

   • odzielam atrament od papieru

    Nie ma za mało ludzi do pracy ale na pewno tam gdzie twierdzą, że jest za mało ludzi do pracy to jest tam praca niewolnicza.

 6. Oni za te śmiecie powinni jeszcze nam dopłacać! A nie straszyć karami.

 7. Jakoś na Dziesiątej i Kośminku (my mieliśmy „rewolucję śmieciową” wcześniej) wszystko działa jak należy.
  Ludzie nauczyli się segregować, MPO nauczyło się odbierać na czas.

  Ale jesteśmy sto lat za murzynami, jeśli chodzi o kulturę śmiecenia. Sąsiad regularnie wystawia 2-3 worki po 120 litrów z plastikiem i metalem… ja wystawiam jeden. Śmiecimy podobnie… tylko ja zgniatam opakowania plastykowe przed wyrzuceniem (szczególnie w przypadku butelek robi to „niewielką różnicę”), a sąsiad wrzuca zakręcone korkami.

  • W rzeczy samej. Dokładnie tak jest z tymi butelkami. Większość wrzuca w całości, choć bez nakrętek, bo szkoła je zbiera. Ja to zgniatanie kartonów (po napojach żeby nie było …), butelek i puszek traktuję jako rozrywkę. Ot taka dobra gimnastyka dla rąk.

   A co do segregacji. No cóż, musimy się jeszcze dłuugo uczyć i przyzwyczajać. Kulturą nie grzeszymy, taka to nasza narodowa mentalność. Na Sławinie w zasadzie nic się nie zmieniło. Jak były śmieci segregowane tak są i działa to sprawnie, Choć nikt do środka nie zagląda, czy faktycznie jest to, co powinno być. Szczególnie mowa tu o Bio, bo tu jest najgorzej się przestawić. Na os. Botanik to na razie widzę, że to jakoś też sprawnie idzie, choć też nie wiadomo co jest w środku. Czas pokaże …

   • „Większość wrzuca w całości, choć bez nakrętek, bo szkoła je zbiera.”
    Dlaczego Lidl w Niemczech potrafi dopłacać 0,50 E do butelki oddanej do automatu postawionego przy wejściu, a w Polsce ten sam Lidl może tylko produkować tony butelek? Może zacznijmy systemowo myśleć o ekologii, a nie tylko o tym by się nachapać na modnym słowie.

    • A opakowania na pieczywo? To samo. U na oczywiście w lidlu papierowo-foliowe, ani do papieru ani do folii

 8. Czechów to samo. Bur….el na kółkach. Ja płacę oni i tak mieszają. To o co tu chodzi? O wydarcie od nas kasy i nic więcej.

 9. Nie che mi się tego nawet komentować. W Niemczech opłaca się dopłacać mieszkańcom do ekologicznych zachowań, by czuli, że jest to ważne. U nas stosuje się zamiast marchewki kij! Nie dość, że straszy się ludzi podwójnymi opłatami za brak segregacji, nie dość, że straszy się ich zaspawaniem zsypów, nie dość, że mieszkańcy bloków muszą patrzeć (w lecie zapewne czuć) na porozrzucane kolorowe koszmarki w postaci kontenerów przy wejściach do bloku, nie dość, że dotują mieszkańców domków jednorodzinnych, to jeszcze muszą patrzeć, jak ci mieszkańcy regularnie podrzucają śmieci do blokowych kontenerów.
  Nie chcę być złym prorokiem, ale przewiduję mocny opór mieszkańców w tej materii.

 10. SM Centrum to samo. Do śmietnika przy Czwartaków nie da się wejść…

Wiadomości z info112