Niedziela, 21 kwietnia 202421/04/2024
690 680 960
690 680 960

Świdnik: Łoś biegał pomiędzy samochodami. Kilkugodzinna akcja służb na S12/17

Wczoraj przed południem kierowcy jadący drogą S12/17 zaalarmowali służby o łosiu biegającym po ekspresówce. Zwierzę stwarzało ogromne zagrożenie w ruchu drogowym.

W środę przed południem policjanci ze Świdnika razem ze służbą drogową oraz strażakami interweniowali na trasie S12/17.

– W miejscowości Janówek pomiędzy ekranami trasy szybkiego ruchu spacerowała samica łosia – klępa. Ważące ok. 300 kg zwierzę płoszone przez przejeżdżające pojazdy zachowywało się bardzo nerwowo. W pewnym momencie zwierzę przestraszyło się i wbiegło pomiędzy jadące pojazdy. Przebiegając przez cztery pasy obu kierunków trasy zatrzymało się na porośniętym krzakami ogrodzeniu jednej z posesji w Wierzchowiskach – informuje asp. Magdalena Szczepanowska ze świdnickiej Policji.

Na miejsce wezwano lekarza weterynarii, który uśpił klępę a następnie przy pomocy strażaków zwierzę zostało wydobyte z zarośniętego pobocza.

13510604_1206224592744476_830194164_n
(fot. Czytelnik Michał)

2016-06-23 09:29:23
(fot. Policja Świdnik)

15 komentarzy

 1. to się biedactwo strachu najadło, a swoją drogą, czy bariery mające powstrzymać zwierzęta od wejścia na ekspresówkę są prawidłowe? Często coś zwierzęta znajdują się w miejscu, którym nie powinny być…

  • Blondynkom jezdem, abo co...

   No, normalnie z przepisów o ruchu drogowym to se, agentka towarzyska, kpią!!!
   Ani sie, agentka towarzyska, kary nijakiej nie boją.

   • chodzi mi o to, czy prawidłowo zainstalowane? Bo efektywność ich jest jaka widzimy

    • „konkretny” – A może chwilę warto pomyśleć nim się coś napisze? Pomijając fakt, że ktoś projektując drogę umieścił przystanki autobusowe (do których są nie ogrodzone dojścia), to na odc. Lublin – Piaski jest węzeł Świdnik, więc trzeba do niego mieć dojazd (postawisz ogrodzenia na drodze?). Dla łosia czy sarny kilometrowa czy nawet kilkukilometrowa odległość nie jest przeszkodą nie do pokonania. A poza tym nasze „wyedukowane” społeczeństwo, żeby sobie skrócić drogę, przechodzi furtkami w ogrodzeniu drogi czy drzwiami ewakuacyjnymi w ekranach i „zapomina” za sobą zamknąć furtkę czy drzwi – zwierzę, mimo iż dzikie, głupie aż tak nie jest i jak znajdzie taką „lukę” to czasami skorzysta, nieświadomie stwarzając ogromne zagrożenie na drodze.

  • …. ale za to mamy kilometry ekranów akustycznych !

   czekajcie dalej, jak ktoś zginie to oczywiście winnych nie będzie.

 2. co dalej z klempą?

  Zaraz zaraz… Uśpiona na śmierć czy dostała głupiego jasia i została wypuszczona w bezpiecznym miejscu?

 3. Poszła w całości w kiełbasy !!!!.

 4. Dobrze że w moje cinquecento nie wpadła…

 5. Ogrodzenie na tej czesci eksresowki ma w kilku miejscach przerwy żeby ludzie mogli dojść do przystanków, które są zlokalizowane w środku i to jest błąd. Powinno się zainstalować bramki z samozamykaczami. Ciekawe kiedy GDDKiA sie za to weźmie. Może czekają aż będzie więcej wypadków…ehhh

 6. W Świdniku to same łosie mieszkają jak widzę tablicę LSW to wiem, że MEGA ŁOŚ 🙂

 7. Ogrodzenie jest tylko że mamy kładki nad ekspresowka A tam jest miejsce gdzie taki łoś spokojnie może przejść na jezdnię

 8. LOLO ty pajacu jeba.. ja mieszkam 15km od Świdnika i też mam blachy LSW i co jestem złym kierowcą? Mam prawko od 10l i dużo km za sobą. Ty pewnie jutro idziesz do gimbazy na zakończenie roku. Nie komentuj spraw o których nie masz pojęcie.

Z kraju