690 680 960

Świdnik dzisiaj nie śpi. W mieście trwa Noc Kultury (zdjęcia)

W przestrzeniach i na ulicach Świdnika odbywa się szereg wydarzeń w ramach Świdnickiej Nocy Kultury. Część z nich potrwa do późnych godzin nocnych.

Świdnicka Noc Kultury to szereg wydarzeń obejmujących swoim zasięgiem kilkanaście lokalizacji oraz akcji animacyjnych na terenie całego miasta. Każdy uczestnik może zatracić się w świecie kultury i sztuki wybierając to, co mu najbardziej przypadnie mu do gustu.

Organizatorzy zadbali, aby atrakcje, a tych przygotowano kilkadziesiąt, przypadły do gustu zarówno dzieciom, młodzieży, jak też dorosłym i seniorom. Wiele z nich zaplanowano w taki sposób, aby angażować mieszkańców do wspólnego działania i uczestniczenia w kulturze. Do tego dochodzi integracja społeczności ponadlokalnej, zachęcenie do spędzania czasu w gronie przyjaciół, sprzyjające rodzinnej atmosferze i powstawaniu nowych znajomości.

Kto jeszcze nie wziął udziału w Świdnickiej Nocy Kultury, ma na to szansę, gdyż niektóre z wydarzeń potrwają do późnych godzin. W Parku Avia dostępne są: Strefa chill z DJ’em oraz akcja performatywna Noc Horroru, w LOF Wyspie w ramach kina plenerowego zaplanowano projekcję filmów „Cwaniaki z Hollywood” i „Jeden gniewny człowiek”, na Placu Konstytucji 3 maja Noc Światła z „Los Fuegos”, a w Galerii Venus Silent disco na parkingu podziemnym.

(fot. lublin112)

6 komentarzy

  1. „Świdnik” i „kultura” – te dwa słowa nie powinny znaleźć się w jednym zdaniu…

  2. A jak. Kultura Świdnika wylała się na ulice miasta. Gawiedź się bawiła i cieszyła z ty kultury co się pojawiła w mieście. Hurrra

  3. Szkoda, że organizatorzy skupili się na „kulturze rozrywkowej”. Brak wydarzeń patriotycznych i katolickich. Zostanę w domu.

Kursy walut

  • USD 4.4492zł -0.93%
  • GBP 5.461zł 0.08%
  • EUR 4.685zł -0.09%
  • CHF 4.7576zł -0.01%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Mikołajkowe szkolenie dla kierowców w ODTJ
Mikołajki z myślą o seniorach i osobach z niepełnosprawnościami
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
A może tak w ostatnim miesiącu roku warto odwiedzić Teatr Muzyczny? Sprawdź!
Mikołajki w VIVO! Lublin