690 680 960

Kilkaset osób na Potańcówce w lubelskim skansenie (zdjęcia)

Do północy będą trwały tańce w lubelskim skansenie. W Muzeum Wsi Lubelskiej, w roztoczańskiej części skansenu, trwa bowiem Potańcówka. Impreza ta cieszy się niesłabnącą popularnością.

Podczas sobotniej zabawy pod gołym niebem można posłuchać przedwojennych piosenek i melodii, zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie, a także pouczyć się klasycznych tańców takich jak fokstrot czy tango.

Potańcówka w skansenie to swoisty muzyczny wehikułem czasu przenoszący uczestników do lat międzywojennych, gdzie podczas zabaw tanecznych kwitło życie towarzyskie. Do tańców przygrywa Maciejowa Kapela, której muzyka jest gwarancją niezapomnianej zabawy. W repertuarze Kapeli znajdują się przede wszystkim szlagiery miejskiego folkloru z dwudziestolecia międzywojennego.

W trakcie występów nie tylko piosenkami, ale również gwarą i sposobem bycia Maciejowa Kapela przenosi nas na ulice przedwojennego miasteczka, na którym rozbrzmiewają tanga, ballady i fokstroty. Na występach Kapeli nie brak wyrafinowanego żartu oraz zabawnych scenek.

Ponadto goście mają szansę wesprzeć działalność Fundacji Pod Damaszkiem. Podczas Potańcówki czynna jest karczma proponująca orzeźwiające napoje oraz różne przysmaki.

(fot. lublin112.pl)

2 komentarze

  1. Ciekawe ile kosztowala perelka 🙂

  2. Kiedy będzie następna potańcówka?

Kursy walut

  • USD 4.33zł -0.5%
  • GBP 5.3242zł -0.23%
  • EUR 4.6816zł -0.09%
  • CHF 4.7205zł -0.62%

Polub nas