690 680 960

Strażacy przyjechali ratować mieszkańców przed zalaniem. Niebawem sami potrzebowali pomocy (zdjęcia)

Do nietypowej sytuacji doszło wczoraj w Łęcznej. W trakcie wypompowywania wody z zalanych posesji, pod jednym z wozów strażackich zapadła się droga.

Opady deszczu dały się we znaki również mieszkańcom Łęcznej. Zalane zostały głównie tereny w południowej części miasta. Po wodą znalazły się okolice m.in. ulic: Tulipanowej, Fiołkowej, czy też Wierzbowej. Również na Starym Mieście na posesje zaczęła wdzierać się deszczówka.

Jak wyjaśnia mł. bryg. Robert Gruszecki z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Łęcznej, do godz. 21:15 strażacy wyjeżdżali 21 razy do usuwania skutków niekorzystnych warunków pogodowych. Większość, gdyż 19 interwencji, dotyczyło wypompowywania wody z zalanych budynków i posesji. W jednym przypadku usuwano drzewo powalone na drogę, w kolejnym spadło ono na samochód osobowy.

Doszło też do nietypowego zdarzenia, w którym to sami strażacy potrzebowali pomocy. W trakcie działań na ul. Nowokościelnej pod pojazdem należącym do Ochotniczej Straży Pożarnej w Łuszczowie Kolonii zapadła się droga. Na szczęście nikomu się nic nie stało, zaś pojazd został po pewnym czasie wyciągnięty.

(fot. KP PSP Łęczna)

2 komentarze

  1. Przyglądając się tym zdjęciom doszedłem do wniosku, że nie droga się zapadła tylko kierowca zjechał z drogi.

  2. jak jeździsz na podwójnym gazie ,są efekty – kumpel mówi jak jadą do zdarzenia tylko na Skę siada trzeźwy po okolicznych wsiach nawet jak wcześniej pił to wokół „sami swoi”

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

II Festyn Rodzinny w Niebrzegowie
Dożynki gminne w Siemieniu. Zagrają Energy Girls, Malibu i News
Potańcówka przy fontannie
Milejowski Koncentrat Smaków czyli dożynki gminno parafialne
Piknik rodzinny w Osowie