690 680 960

Straż Graniczna podała nowe dane dotyczące uchodźców. Rośnie presja nielegalnej migracji z Białorusi

Polsko-ukraińskie przejścia graniczne od początku wojny przekroczyło już ponad 2 mln osób. Niepokojącą tendencją jest rosnąca presja nielegalnej migracji na granicy polsko-białoruskiej.

Od 24 lutego do Polski wjechało z Ukrainy 2 041 391 osób. Wczoraj funkcjonariusze Straży Granicznej odprawili 42,7 tys. podróżnych – to spadek o 18,5% w porównaniu z dniem wcześniejszym (52,4 tys.).

Dzisiaj do godziny 7:00 rano przybyło 7,4 tys. osób – to wzrost o 5 %. Z Polski do Ukrainy wyjechało od 24.02 łącznie 238 tys. osób.

W dniu 18 marca na terytorium Polski próbowało nielegalnie przedostać się z Białorusi 86 cudzoziemców – to najwięcej od początku tego roku. Zatrzymani to m. in. ob. Iraku, Jemenu, Nigerii i Syrii. Na odcinku PSG Bobrowniki zatrzymano grupę 19 nielegalnych imigrantów – osoby te przeszły przez rzekę Świsłocz.

Co więcej, funkcjonariusze SG z Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali wczoraj aż 3 osoby, które organizowały nielegalne przekroczenia granicy. Dwie z nich próbowało wywieźć dwie grupy cudzoziemców (19 obywateli Iraku) spod granicy polsko-białoruskiej, a jeden z polsko-litewskiej (4 obywateli Syrii). W jednym z busów przewożono także 15 obywateli Iraku. Wkrótce „kuriery” staną przed sądem.

(fot. SG)

17 komentarzy

 1. Jezus właśnie opuścił Bydgoszcz

  Bracia ze Wschodu już niedługo odwdzięczą nam się za pomoc.Unia też nas nagrodzi. Darujcie sobie komentarze o ruskich trolach/agentach/onucach – nie jestem tak krótkowzroczny/opętany propagandą jak Wy.

  • Ja sobie nawet bym mógł darować. Jak wy sobie darujecie, z tymi ksenofobicznymi tekstami. To obiecuję pierwszy się nigdy tu nie odezwę.

  • Nikt nie ma zamiaru wypominać ci, że jesteś ruskim trollem/agentem/onucą.
   Choroba nie powinna być powodem do naśmiewania się.
   Szczególnie choroba psychiczna.

  • Czy redakcja nie widzi ruski troli pod każdym artykułem dotyczącym Ukrainy?!?!?! WYłączcie te komentarze jak inne media!!

  • ruskie onuce trole zostaną rozliczone!!!

  • Śmierdzące trole rozstaną rozliczeni!

 2. Kogut , to już obsesja co Ty strasznego widzisz w powyższym komentarzu??? Obelgi? Co właściwie? Piszę facet co myśli i tyle ! To jeszcze chyba wolno?

  • Nic strasznego nie widzę wszystko w normie. Przestańcie trollować to ja przestane. Piszesz „Piszę facet co myśli i tyle ! To jeszcze chyba wolno?” – To ja chyba też mogę? Co? Czy według was nie mam prawa

   • Wieśniak w gumofilcach z ostrogami (dawniej chłop bez ostróg)

    Szantaż w Polsce jest karalny, chudzieniaszku koguciku

   • Dla mnie po prostu reprezentujesz lewacką obłudną tolerancję…. Każdy może myśleć co chce, byle to co ja, inaczej to idiota.

    • Gdzie użyłem słowa idiota? A swoją drogą to dla was prawa wyborcze dla kobiet to już lewactwo. Więc o czym mamy rozmawiać.?

 3. Jezus właśnie opuścił Bydgoszcz

  Nie wolno – o Ukrainie tylko dobrze, albo ostracyzm. Taka polityka rządu PISu, który już, zaledwie 3 tygodnie od rozpoczęcia wojny budzi się z ręką w nocniku po tym jak Kliczko dziękuje PO i Tuskowi. Nawet mi ich nie żal. 😛

  • Uczono mnie, że tylko dobrze o zmarłym się mówi, a „bratnia” Ukraina póki co żyje, choć jej stan oceniałbym na stabilny. (po polsku o takim stanie mawiało się precyzyjniej, mówiąc, że ktoś ma trzy ćwierci do śmierci), tzn. że można mówić niekoniecznie dobrze.

 4. Wieśniak w gumofilcach z ostrogami (dawniej chłop bez ostróg)

  Rośnie presja nielegalnej migracji z Białorusi, a nie dostrzegacie, że rośnie presja legalnej migracji z z „bratnie” dla niektórych, Ukrainy ?
  Już odpoczęli, już pojedli i wyspali się, zaczynają się rozglądać, lada chwila przestaną prosić, a zaczną żądać…
  Będziemy z tego mieć „radości” co niemiara, albo nawet więcej.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Największy w Polsce Festiwal Sztuki Iluzji
Rajd rowerowy Tour de Lubelskie w Janowie Lubelskim
Mieszkańcom – w podzięce za solidarność czyli festyn na rozpoczęcie wakacji
Lato Wita Nas czyli festyn rodzinny w Trzeszczanach
Biesiada Rodzinna w Wólce Plebańskiej