Czwartek, 22 lutego 202422/02/2024
690 680 960
690 680 960

Straż Graniczna podała nowe dane dotyczące uchodźców. Rośnie presja nielegalnej migracji z Białorusi

Polsko-ukraińskie przejścia graniczne od początku wojny przekroczyło już ponad 2 mln osób. Niepokojącą tendencją jest rosnąca presja nielegalnej migracji na granicy polsko-białoruskiej.

Od 24 lutego do Polski wjechało z Ukrainy 2 041 391 osób. Wczoraj funkcjonariusze Straży Granicznej odprawili 42,7 tys. podróżnych – to spadek o 18,5% w porównaniu z dniem wcześniejszym (52,4 tys.).

Dzisiaj do godziny 7:00 rano przybyło 7,4 tys. osób – to wzrost o 5 %. Z Polski do Ukrainy wyjechało od 24.02 łącznie 238 tys. osób.

W dniu 18 marca na terytorium Polski próbowało nielegalnie przedostać się z Białorusi 86 cudzoziemców – to najwięcej od początku tego roku. Zatrzymani to m. in. ob. Iraku, Jemenu, Nigerii i Syrii. Na odcinku PSG Bobrowniki zatrzymano grupę 19 nielegalnych imigrantów – osoby te przeszły przez rzekę Świsłocz.

Co więcej, funkcjonariusze SG z Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali wczoraj aż 3 osoby, które organizowały nielegalne przekroczenia granicy. Dwie z nich próbowało wywieźć dwie grupy cudzoziemców (19 obywateli Iraku) spod granicy polsko-białoruskiej, a jeden z polsko-litewskiej (4 obywateli Syrii). W jednym z busów przewożono także 15 obywateli Iraku. Wkrótce „kuriery” staną przed sądem.

Straż Graniczna podała nowe dane dotyczące uchodźców. Rośnie presja nielegalnej migracji z Białorusi

(fot. SG)

17 komentarzy

 1. Jezus właśnie opuścił Bydgoszcz

  Bracia ze Wschodu już niedługo odwdzięczą nam się za pomoc.Unia też nas nagrodzi. Darujcie sobie komentarze o ruskich trolach/agentach/onucach – nie jestem tak krótkowzroczny/opętany propagandą jak Wy.

  • Ja sobie nawet bym mógł darować. Jak wy sobie darujecie, z tymi ksenofobicznymi tekstami. To obiecuję pierwszy się nigdy tu nie odezwę.

  • Nikt nie ma zamiaru wypominać ci, że jesteś ruskim trollem/agentem/onucą.
   Choroba nie powinna być powodem do naśmiewania się.
   Szczególnie choroba psychiczna.

  • Czy redakcja nie widzi ruski troli pod każdym artykułem dotyczącym Ukrainy?!?!?! WYłączcie te komentarze jak inne media!!

  • ruskie onuce trole zostaną rozliczone!!!

  • Śmierdzące trole rozstaną rozliczeni!

 2. Kogut , to już obsesja co Ty strasznego widzisz w powyższym komentarzu??? Obelgi? Co właściwie? Piszę facet co myśli i tyle ! To jeszcze chyba wolno?

  • Nic strasznego nie widzę wszystko w normie. Przestańcie trollować to ja przestane. Piszesz „Piszę facet co myśli i tyle ! To jeszcze chyba wolno?” – To ja chyba też mogę? Co? Czy według was nie mam prawa

   • Wieśniak w gumofilcach z ostrogami (dawniej chłop bez ostróg)

    Szantaż w Polsce jest karalny, chudzieniaszku koguciku

   • Dla mnie po prostu reprezentujesz lewacką obłudną tolerancję…. Każdy może myśleć co chce, byle to co ja, inaczej to idiota.

    • Gdzie użyłem słowa idiota? A swoją drogą to dla was prawa wyborcze dla kobiet to już lewactwo. Więc o czym mamy rozmawiać.?

 3. Jezus właśnie opuścił Bydgoszcz

  Nie wolno – o Ukrainie tylko dobrze, albo ostracyzm. Taka polityka rządu PISu, który już, zaledwie 3 tygodnie od rozpoczęcia wojny budzi się z ręką w nocniku po tym jak Kliczko dziękuje PO i Tuskowi. Nawet mi ich nie żal. 😛

  • Uczono mnie, że tylko dobrze o zmarłym się mówi, a „bratnia” Ukraina póki co żyje, choć jej stan oceniałbym na stabilny. (po polsku o takim stanie mawiało się precyzyjniej, mówiąc, że ktoś ma trzy ćwierci do śmierci), tzn. że można mówić niekoniecznie dobrze.

 4. Wieśniak w gumofilcach z ostrogami (dawniej chłop bez ostróg)

  Rośnie presja nielegalnej migracji z Białorusi, a nie dostrzegacie, że rośnie presja legalnej migracji z z „bratnie” dla niektórych, Ukrainy ?
  Już odpoczęli, już pojedli i wyspali się, zaczynają się rozglądać, lada chwila przestaną prosić, a zaczną żądać…
  Będziemy z tego mieć „radości” co niemiara, albo nawet więcej.

Z kraju

Polityka i społeczeństwo