Sobota, 25 maja 202425/05/2024
690 680 960
690 680 960

Przedszkolaki z Lublina powitają wiosnę. Na wydarzenie zaproszono również dzieci z Ukrainy

W najbliższy poniedziałek przed Ratuszem lubelskie przedszkolaki uroczyście powitają wiosnę. Do udziału w wydarzeniu zaproszono także dzieci z Ukrainy. W geście solidarności z Ukrainą młodzi mieszkańcy Lublina przyniosą niebieskie i żółte kwiaty.

Pokazy i barwne animacje dla dzieci będą nawiązywać do przyjścia wiosny. O godzinie 12.00, po hejnale z balkonu Ratusza usłyszymy odegrany przez hejnalistę wiosenny utwór.

Dodatkowo obchody Pierwszego Dnia Wiosny ubarwi ozdobami z włóczki grupa działająca przy Centrum Kultury w Lublinie, która wprowadzi w miejską przestrzeń instalacje artystyczne w kolorach niebieskim i żółtym, nawiązujących do flagi Ukrainy. Ozdoby pojawią się na budynku Ratusza oraz w jego najbliższej okolicy.

Atrakcje dla najmłodszych przygotowało Miasto we współpracy ze Stowarzyszeniem Klanza oraz Fundacją Sztukmistrze. „Powitanie Wiosny” odbędzie się w poniedziałek (21 marca) o godz. 11.30, przed Ratuszem, na pl. Łokietka.

(fot. UM Lublin)

9 komentarzy

 1. A z Rosji też będą????

 2. rosyjskie dzieci są równie ważne jak ukraińskie i polskie … tylko głąb dostrzega jakąś różnicę. Głąbi polok widzi !!!!

  • @prezydent nie denerwuj się, akurat w tym przypadku ten cały @Witalij pewnie chciał napisać pod postem o food truckach. Tylko głąby już w tym swoim trolingu nie wiedzą gdzie i co piszą. I pod jakimi nickami

  • nieprawda. putler ma chęć mordowania wszystkich dookoła a spoleczenstwo onucowe jest za tym i sie na to godzi. widzisz roznice?

 3. Wiosna! Wiosna! Ach, to TY❗❗❗

  Ja kiedyś w pierwszy dzień wiosny zawsze topiłem Marzannę, uprzednio ją podpalając…
  Do dziś pamiętam jej uśmiechniętą gębę gdy płonąc zanurzała się w rzece i tonąc patrzyła na mnie spod wody…
  Wszem i wobec ogłaszam, iż to niecny proceder jest i szkodliwy wielce❗❗❗
  Na głowę rzuciło mi się- jakoby to pieszczota była dla nieszczęsnej Marzanny Kukły- i potem zabiegi te stosując względem kobiet,
  nie wiedząc kiedy, w sadomasochizm popadłem
  czerpiąc przyjemność z tego, że ktoś czerpie przyjemność z mojej przyjemności…
  Ale ostatnio własnoręcznie przez przypadek zapaliłem włosy na swej głowie…
  To nie było przyjemne.