Niedziela, 21 lipca 202421/07/2024
690 680 960
690 680 960

Straszył bombą w sądzie, ewakuowano dwa budynki. Do sprawcy niebawem zapukali policjanci

Zadzwonił na policję z informacją, że za godzinę w sądzie wybuchnie bomba. Szybko został namierzony i zatrzymany. Niebawem stanie przed sądem.

W miniony czwartek po raz kolejny w naszym regionie został ogłoszony alarm bombowy. Tym razem do dyżurnego policji wpłynęła telefoniczna informacja o ładunku wybuchowym w Sądzie Rejonowym w Chełmie. Zgłaszający przekazał, że wybuchnie on w ciągu godziny.

Na miejsce natychmiast skierowano policjantów, teren działań zabezpieczali zaś strażacy i ratownicy medyczni. Ze względów bezpieczeństwa zarządca obiektu podjął decyzję o ewakuacji pracowników i petentów z dwóch budynków sądu.

Podczas sprawdzania pomieszczeń i terenu przyległego, nie ujawniono żadnych ładunków wybuchowych ani innych podejrzanych przedmiotów, mogących stanowić zagrożenie. Jednocześnie kryminalni prowadzili czynności mające na celu ustalenie sprawcy fałszywego alarmu.

Następnego dnia został on zatrzymany. Okazał się nim 45-letni mieszkaniec powiatu świdnickiego. Mężczyzna został w sobotę doprowadzony do Sądu Rejonowego w Chełmie, gdzie zastosowano wobec niego środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji.

Za fałszywe zawiadomienie o zagrożeniu grozi mu teraz kara do 8 lat pozbawienia wolności. Co więcej może zostać tez obciążony zwrotem kosztów przeprowadzonej akcji.

(fot. Policja Chełm)

2 komentarze

  1. Pan Sprawiedliwy

    Bardzo dobrze ze go namierzyli. Dostanie z 200 000 i zdechnie w biedzie bo nie splaci tego do konca zycia.

  2. Wystarczy ze spedzi miesiac za kratami, a przejdzie mu ochota na takie zarty. I pewnie z 50 000 zl bedzie musial wybulic.

Z kraju

Sport