690 680 960

Staranował radiowóz i potrącił policjanta, funkcjonariusze zaczęli strzelać. Zatrzymano 27-latka, który okradał restauracje (wideo, zdjęcia)

Przedwczoraj wieczorem lubelscy policjanci zatrzymali 27-latka, który staranował radiowóz i potrącił jednego z funkcjonariuszy. W trakcie ucieczki wjechał w ścianę kamienicy. Był on poszukiwany za liczne kradzieże mienia z lokali gastronomicznych.

Policjanci zatrzymali mężczyznę, który w ostatnich miesiącach obrał sobie za cel lubelskie restauracje. Jak już informowaliśmy, 27-latek zatrudniał się jako dostawca, następnie po kilku dniach pracy znikał wraz z pieniędzmi i samochodem służbowym. W ten sposób pokrzywdzonych zostało wiele lokali gastronomicznych.

Od pewnego czasu mężczyzna zaczął się ukrywać. W miejscu zamieszkania nie pojawiał się od dawna, przebywał za to u znajomych, w hostelach i różnych innych miejscach.

Lubelscy policjanci ustalili miejsce pobytu mężczyzny i przygotowali zasadzkę. Kiedy pojawił się przed blokiem na ul. Unickiej, od razu przystąpili do jego zatrzymania. Mężczyzna jednak nie zamierzał się tak łatwo poddać. Wskoczył do auta i zaczął odjeżdżać. Staranował nieoznakowany radiowóz, a następnie potrącił jednego z funkcjonariuszy, który w wyniku tego wpadł na maskę pojazdu.

Policjanci postanowili nie czekać na dalszy rozwój wydarzeń i oddali strzały. Kierowca stracił panowanie nad pojazdem, po czym auto uderzyło w ścianę kamienicy. Wtedy 27-latek został zatrzymany.

Wiadomo już, że mężczyzna ma na koncie dużo więcej przestępstw. Tylko z lubelskich lokali ukradł 3 samochody służbowe, na jednym z parkingów zabrał z auta torbę z odzieżą narciarską. Działał też w okolicach Lublina. Zatrudnił się w jednej z firm budowlanych, po czym zniknął wraz z samochodem i sprzętem. Na terenie komisariatu w Niemcach zgłoszono kradzież przez niego kolejnych dwóch samochodów. Jakby tego było mało, tankował paliwo na stacjach i uciekał bez płacenia. Posiada też zakaz kierowania pojazdami.

Dzisiaj z 27-latkiem wykonywane są czynności procesowe. Niebawem zostanie on doprowadzony do prokuratury, gdzie będą mu przedstawione zarzuty. Odpowie on za liczne kradzieże i przywłaszczenia pojazdów i pieniędzy, kradzieże paliwa, kradzieże sprzętu z firm, w których był zatrudniony, kierowanie pojazdami pomimo zakazu, naruszenie nietykalności policjanta, narażenie funkcjonariusza na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia, groźby w celu zmuszenia do zaniechania czynności oraz niszczenie mienia.

Do tego posiadał on przy sobie woreczek z białą substancją, prawdopodobnie środkami odurzającymi. Jednocześnie do sądu trafi wniosek o jego tymczasowe aresztowanie. Tym razem nie powinno być wątpliwości, co do tego, aby trafił on za kratki.

🔴Zobacz – Zatrudnia się jako dostawca, potem znika z pieniędzmi i samochodem. Poszkodowane są lubelskie restauracje

(fot. lublin112.pl\foto-wideo Policja Lublin)

55 komentarzy

 1. Długo nie będzie siedział . POlskie sądy uniewinnią. Smutna rzeczywistość.

 2. W Stanach problem byłby już rozwiązany. Za atak na policjanta zarobiłby kulkę i tyle w temacie.

 3. Czyli kulsony do tej pory nie mogły go ująć.
  Ale jak pojawił się artykuł na 112, to i się udało – niezły zbieg okoliczności!

 4. A co on teraz jakiś taki skruszony. Łapy wyciągać po cudze umiał, a teraz go konsekwencje przytłoczyły?

 5. Typ ma swietne przygody. A dostanie co najwyzej z 5-6 lat – on sie smieje z takiej kary.

Kursy walut

 • USD 4.3043zł -0.47%
 • GBP 5.3177zł -0.23%
 • EUR 4.6801zł -0.1%
 • CHF 4.698zł -0.07%

Polub nas