Sprawca wczorajszego tragicznego wypadku był pijany. Jego matka wzięła winę na siebie, aby chronić syna

Wracamy do sprawy wypadku, jaki miał miejsce wczoraj wieczorem, w którym zginął 22-letni mężczyzna. Policyjne śledztwo wykazało, że przebieg zdarzenia może znacząco odbiegać od poczynionych początkowo ustaleń.

Od kilkunastu godzin trwają intensywne czynności policji i prokuratury, związane z tragicznym w skutkach wypadkiem, do jakiego doszło w miejscowości Rogóźno w gminie Ludwin w powiecie łęczyńskim. Jak informowaliśmy niedługo po zdarzeniu, w czwartek około godziny 21:40 na drodze wojewódzkiej nr 820 Łęczna – Sosnowica samochód osobowy bokiem uderzył w drzewo. W wyniku wypadku jedna osoba zginęła na miejscu. Ofiarą jest 22-letni mieszkaniec miejscowości Krasne w gminie Uścimów.

Przybyli na miejsce policjanci, zastali dwie osoby, które oprócz ofiary, miały podróżować pojazdem. Był to 25-letni mężczyzna, również zamieszkały w miejscowości Krasne, oraz 49-letnia kobieta, która wyjaśniała, że to ona kierowała seatem. Badanie alkomatem wykazało, że kobieta była trzeźwa, zaś mężczyzna miał 1,3 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna z obrażeniami ciała został przetransportowany do szpitala. Kobieta zaś, nie miała na swoim ciele nawet zadrapania. M.in. to wzbudziło podejrzenia funkcjonariuszy.

Jak się okazało, 49-latka jest matką rannego w wypadku mężczyzny. Ze względu na podejrzenie matactwa, oprócz prokuratora i biegłego, na miejscu pracowała też ekipa dochodzeniowo-śledcza. W pojeździe zabezpieczone zostały liczne ślady, które teraz będą poddawane analizie. Kobietę zatrzymano w policyjnym areszcie, jej syn przebywa cały czas w szpitalu, gdzie pilnują go policjanci. Nie został jeszcze przesłuchany, śledczy czekają na decyzję lekarzy, kiedy stan zdrowia poszkodowanego pozwoli na przeprowadzenie z nim dalszych czynności procesowych.

Od 25-latka pobrana została również krew do badań, której analiza wykaże, czy mężczyzna nie znajdował się pod wpływem środków odurzających. Postanowiono również o zabezpieczeniu nagrań z kamer monitoringu, które znajdują się w pobliżu. Z informacji, jakie udało nam się ustalić, kobieta nawet nie podróżowała samochodem który uczestniczył w wypadku. Na miejscu miała się pojawić niebawem po zdarzeniu. Cały czas trwa ustalanie szczegółowych okoliczności wypadku. Niebawem 25-latek oraz jego matka usłyszą zarzuty. Obojgu grozi odpowiedzialność karna.

60

(fot. policja, nadesłane)
2018-02-09 16:08:02

Zobacz również

56 komentarzy

 1. Spoko. Kochająca mamusia. A synalek nadal będzie pijany rozbijał się samochodem

  • A 3/4 forum stanie w jego obronie. Bo droga śliska. Nie posolona.

   • A co to kanapka z pomidorem?

    • Kto uważa ze stan techniczy dróg i w jaki sposób sa utrzymywane nie ma wpływu na nasz komfort bezpieczeństwo podrozowania ? Jak sens jest remontować lub przebudowywac od podstaw drogi ? Po co odśnieżać , posypywac , uzupełniać ubytki w drogach ? Po co ? Po co wydawac miliardy zlotych rok rocznie ?

     • Pewnie Franek tak uważa bo nie jeździ

     • Praktyka wskazuje że zlikwidowanie nierówności na jezdni jest powodem większej gupawki szaleńców i tym samym wzrostu liczby poważniejszych wypadków.

     • Pewnie, jeździjmy po dziurach bo pijani dranie powodują śmiertelne wypadki… Polska logika.

     • @rymwidon słaby troll

     • Józef polskie drogi w zgodzie z naturą w wyrwach pływaja kaczki. Tylko po polskich drogach njewidomy może prowadzić samochód bo po naszych drogach można jeździć brailem 🙂

     • Rzeki przepłynąłem , góry pokonałem przyjechałem do Polski zawieszenie ro….łem to jest prosze Państwa nasza szara rzeczywistość

  • Każda matka chce chronić swoje dziecko za wszelką cenę . Jeśli Twoja nie to współczuję , nie obrażajcie jej nie szukajcie w tym logiki . Kierowca poniesie konsekwencje swoich czynow i to nie podlega dyskusji tak samo jak to ze warunki na drodze byly fatalne a za to ktos tez odpowiada . Wyrazy współczucia dla rodziny tagicznie zmarłego.

   • Ale on zabił dziecko innej matce… Dlaczego dała przyzwolenie do jazdy pijanemu?! Źle wychowała i zły wpływ ma na niego. Powinna być odizolowana.

    • A matka jak źle wychowała to czas najwyższy aby pozwoliła doroslemu juz 25 letniemu synowi ponieśc konsekwencje swojego zachowania. Bo inaczej dalej bezie robił to samo.

   • Powinna zabrać kluczyki, a nie pozwolić prowadzić auto. Może patologia, a matka współuzależniona 🙁

  • Mineło 9 miesiecy?to jest jego 3 auto rozwalone w tym ostatnim jedna ofiara smiertelna moj syn ?? mamusia z każdego bagna synka wyciąga i staje w jego obronie więc jak on ma się nauczyć nawet ten wypadek nic go nie nauczył ani jego matki dalej chodzi i robi wszystko jak by się nic nie stało bawi się pije i śmieją w twarz masakra co za ludzie

 2. Matka zawsze będzie próbowała ratować dziecko nawet jeśli to jest nie etyczne i złe( W żadnym wypadku ich nie bronię) teraz jeszcze ona za to beknie i to pewnie nie wąsko

 3. Dobra mamusia. Ale ciekawa jestem jak by się ona poczuła jak by to ona straciła dziecko.

 4. I tak prawdopodobmie było, ma poprostu instyk macierzeński .Tylko czy to dobra droga???Teraz lament płacz i nie potrzebna śmierć.

  • Analfabeto @Darek, raz jeszcze przeczytaj co nabazgrałeś i zastanów się czy to jest odpowiednie miejsce na kompromitowanie siebie i tego pięknego języka.

 5. Krótkie nogi miałoby to kłamstwo, a tak oboje dostaną wyroki… chociaż życia to nie wróci

  • Tak, na pewno srogie wyroki dostaną. Wszystkie pijaki i inne bandyty drogowe drżą ze strachu przed nieuchronną i surową karą.

   Mamusia nic, zupełnie nic nie grozi.
   A kierowca (sprawca wypadku śmiertelnego) przy odrobinie szczęścia też uniknie bezwzględnego więzienia. W tym kraju można niemal bezkarnie samochodem zabijać.

   • Noo. Jak kogoś zabić to samochodem po trzeźwemu, bez ucieczki, niby pomocy się udzieliło i jedna sprawa po kłopocie. Tak działa polskie sądownictwo, a coś o tym wiem. Sprawca pijany, ucieczka i dostaje tyle co jazda po pijaku czyli 2 lata w zawiasach. Brawa dla sędziego huurra.

   • O zgrozo! Kim Ty jesteś? Chcesz być taki siejący sprawiedliwość Franio? Zza komputera takim sie nie staniesz. Bo liczą się czyny, a nie Twoje puste słowa.

 6. Tego się nie spodziewałem.
  A więc nikt nie rozlał oleju, ani wody na jezdni.
  Odszczekajcie to, że winny wypadkowi jest właściciel/zarządca drogi.

  Czekam na to, Wy obrońcy wszelakich bandytów drogowych: czy to pijanych, czy to innych nie przestrzegający żadnych zasad na drodze.

 7. Oboje po 25 powinni dostać…. jak za zabójstwo z premedytacją.

  • Prawie zgadłeś.
   Mamusia dostanie nic.
   Kierowca dostanie 2,5roku w zawieszeniu na 3-4 lata.

   Wcześniej nie był karany. Młody wiek. Więzienie nic tu nie pomoże, tylko go jeszcze bardziej zdemoralizuje. Gdyby droga nie była śliska, to by się nic nie stało. On nie chciał. On żałuje tego co zrobił. On przeprosił. To był wypadek. Wypadek nieumyślny.
   Mataczył w sprawie bo był w szoku i się bał, ale nie chciał kłamać.

   • Zawiasy on powinien dostać dożywocie i mamusir też z parę latek posiedzieć za fałszywe zeznania

   • Franiu człowieku o czym Ty mówisz chyba sam się nie słyszysz o jakich przeprosinach Ty mówisz i o jakim szoku ? Jak można nazwać pomocą wysiadajac z auta i dzwonić do mamusi zamiast po pomoc!!!żeby jak najszybciej mamusia przyjechała i powiedziała że to ona kierowała bo on zabił chłopaka. Dzisiaj minęło 9 miesięcy i żadnych przeprosin nie było a wręcz przeciwnie drwienie i śmianie sie w twarz!!! To jest matka? I wogole co to za ludzie ale życzę im z całego serca żeby sprawiedliwość ich dopadła

  • Przestań. To był wypadek. Wypadki zdarzają się nawet najlepszym.

   • pijaka trudno nazwać najlepszym

   • mądrość Lucka

    Najlepszym wypadki NIE ZDARZAJĄ SIĘ. Nie usprawiedliwiaj nieudolnych i nieudaczników drogowych. Co z tego, że jadą szybko jeżeli nie potrafią z wyczuciem używać pedału gazu?

   • Tak wypadki się zdarzają ale on ich szuka po prostu nie ma rozumu już rozwalił 3 auta w tym ostatnim zabił chłopaka i nie czuje się winny gdzie nie pójdzie to narobił bałaganu i to scigaja z kazdej strony a mamusia wyciąga go z każdego bagna wychowała chuligana i bandytę!!! Ale to co siejesz to i zbierasz więc przyjdzie taki dzień że zapłacą oboje za wszystkie szkody krzywdy i ból ktorych sie dopuscili życzę im tego z całego serca

 8. Płacząc nad losem ofiary nie sposób nie zauważyć, że to on sam wbił pierwszy gwóźdź do własnej trumny wsiadając do samochodu. Samochodu kierowanego przez bandytę-pijaka.

  • Bandyta – człowiek dopuszczający się ciężkich przestępstw, w tym napadów i morderstw. Waż słowa „człowieku”.

   • Przecież zabił

   • Gdyby nie wydzwonił pijak w drzewo to jest duża szansa że spowodowałby wypadek dalej na drodze,mógł zabić osoby niewinne,przypadkowe.Gdzie jechali wiejskie chłopki roztropki? Na stację bo wódki zabrakło?

   • ja – nie bój się tego słowa -bandyta to bandyta, jak mu sie nie podoba to niech mnie do sądu poda, tam to samo powtórzę – bandyta!

    • Dopóki w narodzie będzie trwało przyzwolenie na jazdę po pijaku, dopóty nic się nie zmieni. Nadal zwyczajne chłopak w jednej chwili zostaną zabójcami.

  • nie zwalnia to od odpowiedzialności kierowcy pijaka

 9. Jan nierzetelny

  dostaną rodzinną celę ?

 10. Piszecie bzdury , bo wyroku w zawieszeniu pijany nie dostanie . Zawieszenie jest tylko w przypadku wypadków na trzeźwo

 11. Doktor Zoidberg

  Czapa

 12. rolnik (dawniej: chłop)

  Tak często kończy sie rodzicielskie pobłażanie gnojkom, ten tu pewnie nie raz wracał na dwóch gazach, ale przecież mamuśka sądziła, że to ostatni raz, że po ślubie będzie lepszy, że nie będzie wiecej pił, ale i mniej też

  • Ale on ciagle wchodzil w terapaty ciagle cos wyprawial policjia tez interweniował ciągle bójki jazdy po pijaku kochanie nosa w nie swoje sprawy ale mamusia zawsze syna popierał i płaciła za różne przewinienia wcześniejsze 2 auta rozwalił i mamusia pozbierala kupiła drugie i synuś dalej robił co chciał

 13. A czy ten co siada z pijanym kierowcą nie jest sam sobie winny.Podczas kontroli powinien ponieść konsekwencje

 14. To wiejska rodzinkja ma pozamiatane. szykujta si,e na odsiadkę

 15. a co to za różnica kto kierował czy matka czy syn. Człowiek nie żyje i to już nic nie zmieni. Wszystko zostanie i tak w rodzinie. Kto tam teraz dojdzie jak to było i kto prowadził.

 16. Tylko eliminacja!

  Takie śmiecie powinny być eliminowane z naszego społeczeństwa. W trybie pilnym.

 17. Jest taka zasada w teologii moralnej, że cel Nigdy nie uświęca środków. Poza tym sprawca tego zdarzenia był pod wpływem alkoholu i nie powinien wowczas prowadzic pojazdu.

 18. Chłopaki pewnie nad jeziorem byli, woda ciepła, słońce za bardzo przygrzało po piwerkach i trzeba było jakoś wrócić.
  Tak poważnie, może by i dojechał nawet pijany, ale tym razem śliska droga wygrała starcie. Nawet trzeźwemu mogło się tam to przytrafić, a jak widać nikt nie zadbał o to, żeby było bezpieczniej. Bez wątpienia przyczynił się do tragedii, ale akceptowanie takiego stanu drogi też jest głupotą, z którą powinno się walczyć, żeby wszystkim jeździło się bezpiecznie.

 19. droga matko…jesli kochasz swego syna a nie jechałaś tym pojazdem wziełas wine na siebie żeby uchronić synalka od odpowiedzialności to …Gratuluję .Ty pójdziesz siedzieć a synalek dalej będzie stanowił zagrożenie.Niech sam ponosi konsekwencje za swoje czyny tym bardziej jesli był napity. ,,takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie…” cytując J. Zamoyskiego

 20. Jedno jest pewne minęło 9 miesięcy i mój syn już nie wróci odszedł na wieki a taki bandyta chodzi na wolności i robi dalej to co robił bo mamusia kasę płaci żeby synuś był na wolności i dalej spełniał swoją misjie huliganskie i bandyckie!!! Wychowała bandyta i nie nauczyła żadnej odpowiedzialności bo każdy jego wybryk tolerowała. Mam nadzieję i wierzę że sprawiedliwości ich dosiegnie

 21. Mamusia zawsze swoje dzieci chwaliła i broniła bo niby taka porządna rodzina. Dranie. Znam tą rodzinę i powiem to krótko powinni dostać jak najwieksze kary. Bo to co zrobili to nie da się opisać. To był kolega mojej córki który zginął. Współczuję tylko mojej koleżance matce zmarłego chłopaka bo to co przechodzi to nie da się opisać. Żal smutek tęsknota i zarazem złość nienawiść do ludzi ktorzy się przyczynili do tego że jej syn nie żyje i nigdy nie usłyszy słowa. :Mamo Kocham Cię ???Elu jestem z tobą z całego serca. Bądź silna oni będą się smażyć w piekle????

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.8053zł 0.22%
  • GBP 4.9682zł 0.24%
  • EUR 4.2344zł -0.01%
  • CHF 3.941zł -0.03%

  Polub nas

  Darmowe ogłoszenia lokalne

   Materiały wideo

   Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
   99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
   W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
   W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)
   Szturm Twierdzy Zamość 2019

   Co? Gdzie? Kiedy?

   Lublin na weekend 17-19 stycznia
   Magiczna Latarnia – startują zapisy dla klubu filmowego dla dzieci
   Masz pomysł na biznes? Przyjdź na spotkanie
   RCKiK Lublin – zaproszenie do udziału w terenowych akcjach poboru krwi
   Chełmskie Podziemia Kredowe – bezpłatne zwiedzanie unikalnej w skali Europy atrakcji turystycznej!
   x

   Szanowny Czytelniku!

   Pragniemy Cię poinformować, że nasza strona może dostosowywać treści do Twoich potrzeb. Aby to robić, potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych w celach personalizacji treści marketingowych, dzięki czemu otrzymujesz:

   Lepszą jakość strony. Możemy dostosowywać treści pasujące do poszczególnych grup odbiorców.

   Reklam jest mniej i są bardziej dopasowane do Twoich potrzeb. Dzięki reklamom finansujemy nasz rozwój, dzięki czemu nasz serwis nie wymaga opłat

   Twoje dane są u nas bezpieczne.Zgodę na przetwarzanie danych możesz wycofać w każdej chwili na stronie Polityka Prywatności.

   Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" lub zamykając to okno za pomocą przycisku "x" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, w tym profilowanie* przez ITLU sp z o.o. oraz naszych Partnerów, Twoich danych danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach stosowanych w Serwisach przez ITLU sp. z o.o. i Partnerów w celu marketingowym, obejmującym analitykę w celach marketingowych oraz wyświetlanie spersonalizowanych ofert, reklam i innych usług.

   Pamiętaj, możesz w każdej chwili nie wyrazić zgody lub cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych.

   Informujemy także, że poprzez korzystanie z tego Serwisu bez zmiany ustawień Twojego oprogramowania/przeglądarki wyrażasz zgodę na zapisywanie plików cookies i im podobnych technologii w Twoim urządzeniu końcowym oraz na korzystanie z informacji w nich zapisanych w celach dopasowania treści i reklam. Więcej przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

   Kto jest administratorem danych osobowych?

   Administratorem Twoich danych osobowych będziemy my, tj. spółka ITLU Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie oraz nasi Partnerzy (reklamodawcy).

   Szczegółowe informacje na temat celów przetwarzania

   Twoje dane uzyskane w naszych Serwisach za pomocą plików cookies i im podobnych technologii będziemy przetwarzać, w tym profilować:

   • w naszych celach marketingowych polegających na dopasowaniu treści i reklam w naszych Serwisach i Internecie, w celach badań analitycznych w celach marketingowych, w celach dokonywania analiz i badania ruchu na stronach, w celu zapewnienia bezpieczeństwa naszych usług, w celu dochodzenia praw i roszczeń (podstawa: nasz prawnie uzasadniony interes),
   • w celach marketingowych naszych partnerów-reklamodawców, polegających na dopasowaniu treści i reklam w naszych Serwisach i Internecie, w celach badań analitycznych w celach marketingowych (podstawa: Twoja zgoda).

   Jeśli wyrazisz na to zgodę nasi Partnerzy będą przetwarzali, w tym też profilowali Twoje dane osobowe uzyskane w naszych Serwisach za pomocą plików cookies i im podobnych technologii w celach marketingowych polegających na dopasowaniu treści i reklam w naszych Serwisach i Internecie a także badań analitycznych w tych celach.

   Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.

   Twoje prawa

   Jeśli wyraziłeś zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych możesz ją zawsze cofnąć.

   Przysługuje Ci też prawo dostępu do Twoich danych, prawo do ich sprostowania, usuwania, prawo do przenoszenia danych, wyrażenia sprzeciwu, prawo do ograniczenia przetwarzania. Przysługuje Ci także prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego, którym będzie Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień przeczytasz tutaj.

   * Do przetwarzania wykorzystywane będą następujące dane: Twój adres IP, adres URL żądania, nazwa domeny, identyfikator urządzenia, typ przeglądarki, język przeglądarki, liczba kliknięć, ilość czasu spędzonego na poszczególnych stronach, data i godzina korzystania z Serwisu, typ i wersja systemu operacyjnego, rozdzielczość ekranu, dane zbierane w dziennikach serwera a także inne podobne informacje.