690 680 960

Spotkanie znajomych o mało nie zakończyło się tragedią. W obronie przed agresorem sięgnął po nóż

Kiedy popili, jeden z uczestników biesiady stał się agresywny i zaatakował znajomych. Gospodarz w ich obronie wyciągnął nóż i zadał 37-latkowi dwa ciosy. Prokurator przedstawił mu zarzut usiłowania zabójstwa.

W piątkowy wieczór na jednej z posesji w gminie Szczebrzeszyn spotkało się kilku znajomych. Niebawem na stole pojawił się alkohol, którego mężczyźni sobie nie żałowali. W pewnym momencie jeden z biesiadników zaczął się agresywnie zachowywać wobec kompanów od kieliszka.

Początkowo wyzywał pozostałych mężczyzn, jednak nagle rzucił się na nich z pięściami. W obronie swoich kolegów stanął właściciel posesji. Kiedy nie udało mu się uspokoić agresora, chwycił za nóż i zadał mu dwa ciosy w okolice brzucha oraz klatki piersiowej.

O wszystkim zostały zaalarmowane pogotowie ratunkowe oraz policja. Ranny 37-latek po opatrzeniu trafił do szpitala. Z kolei 58-letniego gospodarza umieszczono w policyjnej celi do wytrzeźwienia. Zatrzymano również pozostałych współbiesiadników. Wszyscy znajdowali się pod znacznym działaniem alkoholu.

Po wytrzeźwieniu przeprowadzono z zatrzymanymi czynności procesowe. Śledczy przedstawili 58-latkowi zarzut usiłowania zabójstwa. W niedzielę Sąd Rejonowy w Zamościu zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

(fot. pixabay- zdjęcie ilustracyjne)

3 komentarze

  1. patologia w akcji …. !!!

  2. Wiem że chłopak przekroczył granicę obrony koniecznej ale mimo wszystko nie powinnien być ukarany

  3. W Wielki Piątek się chlać zachciało? , ale jak czytamy dobrze się zakończyło , Pan Bóg nierychliwy ale sprawiedliwy.

Kursy walut

  • USD 4.3252zł -0.24%
  • GBP 5.3505zł -0.34%
  • EUR 4.7076zł -0.35%
  • CHF 4.6961zł -0.38%

Polub nas