Wtorek, 18 czerwca 202418/06/2024
690 680 960
690 680 960

Spędził 9 godzin na izbie przyjęć. Mijali go lekarze, a on konał

W sprawie pacjenta, który 18 marca zmarł po 9 godzinach oczekiwania na pomoc lekarską na izbie przyjęć Sosnowieckiego Szpitala Miejskiego, Rzecznik Praw Pacjenta zdecydował o wszczęciu postępowania wyjaśniającego i kontroli.

26 komentarzy

 1. o jeden most za daleko obejzec przeczytac tam tez jeden lekarz nie chciał zbadac pacjenta colt przy głowie pomogł

 2. To straszne co się wydarzyło. Ciekawe tylko kiedy ktoś weźmie się za to poważnie. Jak wszyscy wiemy (chociaż ci, którzy są za to odpowiedzialni zawsze się wyprą) takie rzeczy dzieją się w każdym szpitalu, w każdym mieście. Pewnie niejeden czytający miał różne szokujące doświadczenia związane z pobytem w izbie przyjęć czy szpitalu ogólnie. Pięknie jest tylko w serialach.

 3. Pitucha Paulina

  Zator żylny nie zrobi się jednego dnia. Fakt zachowanie personelu medycznego jest skandaliczne ale najprawdopodobniej ten mężczyzna od dłuższego czasu już chorował na niedrożność żył i tego nie leczył. Po za tym musiała być jakaś rana na nodze z której sączyła się krew, rana mogła być już zakażona i wdała się infekcja. W tej sytuacji winne są obie strony, pacjent bo nie leczył niedrożności żył oraz personel medyczny który nie udzielił pomocy. Niedrożność jest jak miażdżyca nie zrobi się w kilka godzin.

  • Ehh Ci zawodowi nic nie potrafią a kasę chcą.

   Zazwyczaj na sor trafiają ludzie którzy bagatelizują swoje zdrowie ale tutaj nie o to chodzi. Typ umierał przez 9 godzin i nikt się nim nie zainteresował. Po prostu go olali a gdy już było za późno to nagle ktoś się nim zajął, żeby nie było, że nie otrzymał pomocy. Gdybyś była lekarzem też byś przeszła obojętnie gdy ktoś umiera i wymaga pomocy? Po to zostajesz lekarzem żeby bez względu na okoliczności ratować ludzkie życie. Wiem, że teraz studiuje się po to żeby trzepać hajs i widać to w przychodniach gdzie mlodzi lekarze nie potrafią cię zdiagnozować i wpisują w google twoje objawy. Czy to jest normalne?

   • Ja nie bronię lekarzy bo zachowali się skandaliczniei taka sytuacja nie powinna mieć miejsca ale pacjent wcześniej też nie zadbał o swoje zdrowie i z tego powodu trafił do szpitala. Ta sytuacja nie miała by miejsca w dwóch przypadkach – gdyby pacjent wcześniej zadbał o swoje zdrowie i druga sytuacja – gdyby lekarze nie zachowali się w tak karygodny sposób. Nie bronię nikogo i nikogo nie oskarżam bo nie ja od tego jestem, po prostu widzę różne strony tej sytuacji. Morał z tego taki lepiej nie chorować niż jechać do szpitala. A jak trzeba jechać do szpitala to tylko karetką wtedy od razu udzielą pomocy.

    • Ehh Ci zawodowi nic nie potrafią a kasę chcą.

     Zgodzę się z tobą, że lepiej nie chorować.

 4. Tylko podwyżki i strajki, aby kasa a po co są już nie pamiętają.

 5. Pomodlą się za niego i będzie ok. Ważne aby kasy na konkordat nie zabrakło, po co służba zdrowia.

 6. Liczą się tylko pieniądze , nie człowiek, zapamiętajcie to.

 7. Czy będą zwolnienia dyscyplinarne? Ależ skąd! Tutaj żaden paragraf nie został naruszony! Jak zwykle skończy się na ustnej naganie. Więcej strajków, więcej składek zus. Przecież ludzie umierali i będą umierać… współczucia dla rodziny.

 8. Kiedy wreszcie lekarze, personel medyczny zostaną pociągani do odpowiedzialności!!!! Bo sumień nie mają!!!. Kiedy wreszcie z tego zawodu zostaną usunięci pseudolekarze a jest ich pełno upchniętych w przychodniach w medycynie pracy. Kiedy Rząd zajmie się kontrolą i pociąganiem do odpowiedzialności lekarzy i pielęgniarki.??
  Co się dzieje na SOR-ach to zakrawa o pomstę do nieba! Oni się sami nie oczyszczą jak i sędziowie.
  W Polsce wygląda to tak idzie się na wizytę prywatną, potem taki lekarz wyznacza wizytę w szpitalu w czasie jego dyżuru i reszta juz za państwowe pieniądze leci + w łapę za załatwienie sprawy!. Korzystają ze szpitalnej diagnostyki i sprzętu ,i już nie ma kolejki na zabieg czy operację!

 9. Składam gratulację na ręce systemu

  Gdybym nie udzielił pomocy poszkodowanemu na ulicy to za to bym poszedł do więzienia. Macie rację, nie przemęczajcie się żebyście mieli siłę iść strajkować o godne życie.

 10. Teraz w większości Uczelnie Medyczne wypuszczają szczylków mamusinych z zaćpanym mózgiem. Nie ma już dobrych lekarzy.