690 680 960

Śmiertelnie potrącił pieszego. Kierujący volkswagenem był pijany

Minionej nocy w miejscowości Rudzienko doszło do tragicznego w skutkach wypadku drogowego. Nie żyje pieszy potrącony przez pijanego kierowcę volkswagena.

Do zdarzenia doszło minionej nocy w miejscowości Rudzienko w powiecie lubartowskim. Służby ratunkowe otrzymały wczoraj po godzinie 23 zgłoszenie o wypadku drogowym z udziałem pieszego. Na miejscu interweniowała straż pożarna, zespół ratownictwa medycznego oraz policja.

Jak wynika ze wstępnych ustaleń policjantów 51-letni mieszkaniec gminy Serokomla kierując samochodem marki volkswagen, na prostym odcinku drogi podczas wykonywania manewru wymijania najechał na idącego z przeciwka 50-letniego pieszego, mieszkańca gminy Michów. Pomimo przeprowadzonej akcji reanimacyjnej mężczyzny niestety nie udało się uratować.

Kierującemu pobrana została krew do badań, a on sam został zatrzymany. Policjanci zatrzymali elektronicznie również dowód rejestracyjny samochodu oraz prawo jazdy 51-latka. Samochód sprawcy pojechał na policyjny parking. Policjanci pod nadzorem prokuratora ustalają szczegółowe okoliczności wypadku.

Za kierowanie w stanie nietrzeźwości i spowodowanie wypadku śmiertelnego mężczyźnie grozi do 12 lat pozbawienia wolności i dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów.

(fot. Policja Lubartów)

8 komentarzy

 1. zawsze trzeba zakładać, że kierowca może być pijany, naćpany, chory, itp i nie pchać się pod koła, bo ma się pierwszeństwo

 2. Ciemno, środek wsi, kierowca nawalony, ale… musi lecieć setką, bo 50km/h to mu zdecydowanie za wolno.

  • Dla busów, SUVów, terenówek, ciężarówek itp. powinno być ograniczenie do 30km/h w zabudowanym.

  • Franiu skąd ty to wszystko wiesz? A może było tak: ciemno, teren niezabudowany, pieszy bez odblasków i też nawalony idzie środkiem jezdni i nawet gdyby kierowca był trzeźwy i jechał dozwolone 90 km/h to i tak by nic nie poradził. Dobrze by było coby redakcja później podawała co ustaliła policja. Tak czy siak kierujący ma przechlapane bo nietrzeźwy był.

 3. ***** PO i Romka, Stefanka i yajco

  A pieszy na łono trzeźwy poszedł czy nawalony?

 4. Pieszy nie żyje a pewnie brak światła i moczymorda wiejska a tak kierowca jpujdzie niewinnie siedziec

Kursy walut

 • USD 4.2928zł 0.29%
 • GBP 5.2571zł -0.51%
 • EUR 4.692zł -0.34%
 • CHF 4.7023zł -0.26%

Polub nas