690 680 960

Ślisko na drogach: „Hamowanie kończy się tańcem na lodzie”. Na krajowej 19 pojazd osobowy wpadł do rowu

Na niektórych drogach w regionie panują bardzo trudne warunki do jazdy po opadach marznących. Na trasie Kraśnik – Janów Lubelski pojazd osobowy wpadł do rowu.

W sobotę rano na drodze krajowej nr 19 w miejscowości Borownica w powiecie janowskim, na trasie Kraśnik – Janów Lubelski, pojazd osobowy wpadł do przydrożnego rowu.

Na miejscu pracują służby ratunkowe. Ruch odbywa się wahadłowo. Przewidywany czas utrudnienia z przejazdem planowany jest do godziny 11.

Jak przekazują nam Czytelnicy, trudne warunki do jazdy panują m.in. na trasie pomiędzy Kraśnikiem a Janowem Lubelskim oraz na trasie Lublin – Biłgoraj. Na jezdni po marznących opadach pojawiła się warstwa lodu. Trudne warunki do jazdy występują także w rejonie Tomaszowa Lubelskiego.

Problemy z przejazdem występują na drogach wojewódzkich: 835, 842, 848 i 834. Najgorzej jest na wzniesieniach, pojazdy przemieszczają się nie szybciej niż 20 km/h. Nasz Czytelnik relacjonuje z drogi pomiędzy Lublinem a Biłgorajem, że hamowanie kończy się utratą panowania nad pojazdem, cały czas pada deszcz i na jezdni tworzy się tzw. „szklanka”.

(fot. pixabay.com)

12 komentarzy

 1. Znowu zima zaskoczyła drogowców?

 2. Hmm… Temperatura ujemna, na radarach zbliżający się deszcz… Nie, nie ma sensu sypać solą.

 3. zima dopiero za miesiąc

 4. Drogowcy już ponoć gotowi byli hehehe Żuk i jego przechwalki ja pier….e .

 5. Kto za to odpowiada ?? Za to powinny polecieć głowy, ale pewnie stołki obsadzone piSSiewiczami !!!

  • Tera najmundrzejszy @Franio komenduje,cicho tam

   Załużta se zimówki czereśnioki.W Szwecji nikt nie soli i nie drom ryja że ślisko.

 6. Jak zwykle zima zaskoczyła w listopadzie kierowców. Jeżdżą po wsiach tymi szrotami z niesprawnymi systemami typu ABS, ASR, na łysych oponach i z zerowymi umiejętnościami, a później mają do wszystkich pretensje. Tak się składa że dziś jechałem ok 8-9 trasą Lublin-Biłgoraj i faktyczne było ślisko, ale sprawny i zadbany samochód pozwalał na bezpieczne wykonywanie manewrów takich jak hamowanie, skręcanie czy wyprzedzanie.

 7. Dzisiaj byłam przejazdem w Tomaszowie i serio, ślisko jak cholera, widziałam 3 wypadki, auta w rowach. Najgorzej jak ja jadę powoli a ktoś siedzi mi na zderzaku i wymusza szybszą jazdę

Kursy walut

 • USD 3.975zł -0.05%
 • GBP 5.0198zł 0.11%
 • EUR 4.3542zł -0%
 • CHF 4.5175zł 0.12%

Polub nas