Poniedziałek, 24 czerwca 202424/06/2024
690 680 960
690 680 960

Skusiło go inwestowanie na „giełdzie”. Mieszkaniec powiatu lubelskiego stracił ogromne pieniądze

Mieszkaniec powiatu lubelskiego padł ofiarą oszustów. Mężczyzna stracił łącznie 150 tys. złotych. Policjanci ustalają okoliczności tego przestępstwa.

W ubiegłym tygodniu do policjantów z Bełżyc zgłosił się 44-latek z powiatu lubelskiego z informacją, że padł ofiarą oszustwa. Mężczyzna relacjonował, że kilka miesięcy temu znalazł w Internecie reklamę, sugerującą duże zyski przy inwestowaniu na giełdzie.

Z jej treści wynikało, że zapewnione są bezpieczne transakcje i pomoc ze strony doradcy finansowego. Dlatego mężczyzna zdecydował się na rejestrację na stronie internetowej i późniejszą współpracę z przydzieloną „maklerką”.

Przez kilka miesięcy 44-latek wpłacał po kilka tysięcy złotych na wskazane rachunki. Gdy po pewnym czasie chciał wypłacić rzekomo zarobione 20 tysięcy euro, pojawiły się problemy. Konsultantka twierdziła, że bank odbiorcy nie chce przyjąć przelewu. Dlatego konieczne było założenie kolejnego rachunku i zaciągnięcie kredytu.

Mężczyzna był tak zwodzony jeszcze przez pewien czas. Został też poproszony o zainstalowanie zdalnego pulpitu na telefonie i komputerze. To pozwoliło przestępcom na dostęp do całości zgromadzonych na koncie pieniędzy. W ten sposób 44-latek stracił 150 tysięcy złotych.

Policjanci poszukują sprawców i apelują o rozsądek, przy dokonywaniu jakichkolwiek inwestycji w nieznane narzędzia finansowe.

(fot. pixabay.com\ilustracyjne)

25 komentarzy

  1. No i super ,więcej takich …..trzeba sie dzielic z potrzebującymi ….może złodzieje oddadzą kasę na Caritas ? Może dla biznesmena z Torunia ? A może na inny zbożny cel ….

  2. I bardzo dobrze. Kurła wziąć kredyt na nowym rachunku, żeby bank przyjął pieniądze. Tego jeszcze nie grali.

  3. Typowo pisowski poziom umysłowy lubelskiej prowincji , wierzo we wszystko co im się powie

  4. lepiej mógł zinwestować w tadzia z torunia w imię życia wiecznego

  5. lepiej mógł zainwestować u tadzia z torunia w imię zbawienia i życia wiecznego

  6. Jak takie ameby umysłowe dochodzą do tego że maja na koncie 150tys pln? ?????

  7. z takim łbem na karku niech zainwestuje na pchlim targu

  8. Hahaha. Ale się uśmiałem !!! 🙂

  9. Mógł mi dać