Niedziela, 23 czerwca 202423/06/2024
690 680 960
690 680 960

Skontrolowali legalność zatrudnienia. Niemal 200 osób pracowało nielegalnie

Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej, podczas działań kontrolnych, ujawnili obywateli Ukrainy, Białorusi oraz Gruzji, którzy pracowali nie posiadając stosownych zezwoleń. Ponad 200 osób będzie zobowiązanych do powrotu.

Funkcjonariusze Straży Granicznej z Dorohuska przeprowadzili kontrole legalności zatrudnienia cudzoziemców. W ich trakcie, skontrolowano cudzoziemców, pochodzących z takich państw jak: Ukraina, Białoruś oraz Gruzja. W wyniku przeprowadzonych czynności stwierdzono nielegalne powierzanie wykonywania pracy wobec 201 cudzoziemców oraz nielegalne wykonywanie pracy przez 192 cudzoziemców.

Obcokrajowcy wykonywali pracę na rzecz pracodawców bez wymaganych dokumentów w postaci odpowiednich zezwoleń, bez zawarcia umowy o pracę albo umowy cywilnoprawnej w wymaganej formie oraz na warunkach niezgodnych z posiadanym zezwoleniem.

Cudzoziemcy muszą się liczyć z konsekwencjami w postaci mandatów karnych lub skierowaniem do sądu wniosków o ich ukaranie. Wobec obywateli Ukrainy, Białorusi oraz Gruzji zostanie również wszczęte postępowanie o zobowiązanie ich do powrotu. W związku z ujawnionym naruszeniem przepisów zostanie dodatkowo wszczęte postępowanie wobec pracodawców, którzy zatrudniali obcokrajowców.

(fot. NOSG)

5 komentarzy

  1. A przykładne ukaranie pracodawców ?.

  2. Jeśli ja płacę ponad 1300zł ZUS +podatki+ amortyzacja sprzętu + choćby paliwo czy inne? Pracownicy ,,na czarno” są dla mnie alternatywą żeby się utrzymać!

  3. NARESZCIE, należy przykładnie ukarać ” biznesmenów” zatrudniających nielegalnie. TO jest EUROPA, a niie dziki pola

  4. Na każdej budowie pracują nielegalnie ukraincy.

  5. Trzydzieści lat temu pracowaliśmy tak samo w Niemczech tylko znaczna część komentujących jest za młoda żeby o tym wiedzieć.