690 680 960

Tragiczny wypadek z udziałem pieszego. Mężczyzna nie posiadał odblasków

W nocy ze środy na czwartek w Kolonii Karwów doszło do tragicznego wypadku z udziałem pieszego. Nie żyje 39-latek z Łukowa.

Do wypadku doszło w czwartek po godzinie 1 w nocy w miejscowości Kolonia Karwów w powiecie łukowskim. Policjanci pracujący na miejscu zdarzenia ustalili, że do zdarzenia doszło na odcinku drogi poza obszarem zabudowanym, w miejscu gdzie nie było już żadnego oświetlenia ulicznego.

Potrącony przez pojazd marki Skoda 39-letni mieszkaniec Łukowa poniósł śmierć na miejscu. Mężczyzna nie posiadał na sobie żadnych elementów odblaskowych.

Kierujący pojazdem 27-latek z gminy Trzebieszów był trzeźwy. Policjanci pod nadzorem prokuratora ustalają dokładny przebieg i okoliczności tragicznego w skutkach wypadku.

(fot. Policja Łuków)

12 komentarzy

 1. Przydałoby się jakieś nagranie z videorejestratora, ale kierowcy szkoda było kilkudziesięciu złotych, tak samo jaki pieszemu kilku złotych na jakaś błyskotkę.
  A teraz kiedy podobnież dobry Bóg, zrobił co mógł, niech się wykażą fachowcy.

  • Na „błyskotki” to najczęściej szkoda kasy jest kierowcom i pasażerom. Na wiele ostatnich zdarzeń nie widziałem jeszcze ani jednej osoby opuszczającej pojazd w kamizelce.
   U pieszych czasem się zdarzają (oczywiście zdecydowanie za rzadko) odblaski. Najlepiej okamizelkowani są rowerzyści poruszający się jezdnią (nie mówię o chodnikowcach i wiejskich pijaczkach na rowerach).
   U osób poruszających się samochodami nawyk wożenia i opuszczania pojazdu w kamizelce nie występuje zupełnie.

   • Ciut nie zrozumiałeś Franiu – o błyskotkach wspomniałem, mysląc li wyłącznie o pieszych, natomiast kierowcom przydałyby się rejestratory jazdy, żeby udowodnić brak winy, albo ją znacznie zmniejszyć.
    Jakieś 2 m-ce nazad ja, dzięki posiadanemu rejestratorowi, uniknąłem niechybnej odsiadki.
    Polecam – to niewiele kosztuje, a pomocne może być w każdej chwili.

   • Jednak na zdjęciu ktoś ma.

 2. Dziwne, że nie napisano, że pieszy poruszał się prawidłową stroną drogi, bo gdy jest odwrotnie (pieszy porusza się stroną nieprawidłową), to zawsze jest to napisane.

 3. Kamizelka kosztuje 10 zł , kamerka co nagra co kolwiek w nocy pewnie co najmniej 150 .. Zresztą to żaden argument , pieszy ma być widoczny po zmroku i h..j ..ale społeczeństwo już dawno zaczeło się odmużdzać, więc nie dziwmy się . .

 4. i ciąg dalszy nastąpi bo świadomość wsioków chodzących bez odblasków jest zerowa w tym zakresie ……

  • To popatrz jak są napisane przepisy dotyczące kamizelek odblaskowych.
   – Pieszy ma obowiazek noszenia kamizelki po za terenem zabudowanym po zmroku – za brak 500 zł mandatu,
   – Kierowca nie ma obowiązku wożenia ze sobą kamizelki, ale gdy wysiada z samochodu po zmroku na terenie niezabudowanym staje się pieszym, czyli też może wylapać 500 zł.
   Wniosek z tego taki, że nawet jak potrącisz pieszego po za terenem niezabudowanym i nie masz kamizelki nie możesz opuścic pojazdu, ale przecież masz obowiązek udzielenia pierwszej pomocy. Może jednak czas zmienić ten kodeks drogowy?

   • Logika 5-latka.
    Jak samochód będzie się palić także nie możesz go opuścić.
    Jest przepis zabraniający przebiegania po przejściu dla pieszych. Czyli także nie możesz z niego zbiec w przypadku niebezpieczeństwa.
    A jak przepali ci się żarówka kierunkowskazu w samochodzie, to także w pilnej sytuacji nie możesz zawieść osoby potrzebującej pomocy do szpitala.

    Jest coś takiego jak stan wyższej konieczności.

 5. Mieszkaniec wsi

  Świadomość zerowa to jest u mieszczuchów , pchają się na ulicy prosto pod samochody , no ale co się dziwić jak miastowy to tylko pilot od telewizora umie obsługiwać i to po dobrym szkoleniu ….

 6. „Gelo”” czytaj ćwok miastowy bez elementarnej kultury osobistej , zakompleksiony cbał z ilorazem inteligencji równym zero …

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Światowy Dzień Zwierząt – Dzień Otwarty Schroniska
Seniorze! Jak nie dać się jesiennej chandrze, nie nudzić się w domu, a przy okazji zaoszczędzić? Wszystkiego dowiesz się w Galerii Olimp!
Koncert Siema Żaki na placu Litewskim. Zagrają muzyczne grupy studenckie
Zaproszenie na otwarcie Farmy Dyniowej w Lublinie
Wykopki kartoflane w Muzeum Wsi Lubelskiej