Czwartek, 22 lutego 202422/02/2024
690 680 960
690 680 960

Silny wiatr wystąpi w woj. lubelskim. Możliwe porywy do około 80 km/h i ulewy

W piątek pogoda w Polsce jest kształtowana przez układ niżowy oraz system frontów atmosferycznych, które znajdą się bezpośrednio nad obszarem naszego kraju, przetaczając się od województw południowo – zachodnich po rejony północne. W kolejnych godzinach czekają nas słabe i umiarkowane opady deszczu. Dodatkowo od zachodu zacznie też postępować silniejsze ochłodzenie.

Dziś po południu i wieczorem zachmurzenie będzie duże z większymi przejaśnieniami i krótkotrwałymi rozpogodzeniami. Miejscami możliwe opady deszczu o natężeniu słabym i umiarkowanym. Prawdopodobieństwo wystąpienia pojedynczych burz nie przekracza 15% w regionie. Temperatura maksymalna od 13°C do 15°C. Wiatr okaże się umiarkowany i dość silny, w porywach do 65 km/h, na południu i zachodzie regionu do 85 km/h, południowo-wschodni i południowy w godzinach popołudniowych.

Noc z piątku na sobotę przyniesie zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Gdzieniegdzie jeszcze zanikające opady deszczu, jednak w drugiej połowie nocy zanikające. Temperatura minimalna od 6°C do 8°C. Wiatr okaże się umiarkowany i dość silny, w porywach do 85 km/h. Najsilniejsze porywy wiatru są prognozowane w pierwszej połowie nocy, następnie spadek prędkości do 60 km/h. Jednak nad ranem od południa wiatr będzie słabnący, południowo-wschodni skręcający na południowo-zachodni.

W sobotę na północy Polski zaznaczy się tylna część niżu znad Skandynawii. Jednak w ciągu nocy od zachodu zaczniemy dostawać się wpływ niżu znad Wysp Brytyjskich ze strefą frontu zokludowanego. Występować ma północno-zachodnia adwekcja chłodnej masy powietrza polarno morskiego. Sobota przyniesie w dzień zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, miejscami rozpogodzenia. Jednak na południu istnieje niewielkie prawdopodobieństwo słabych opadów deszczu. W najcieplejszym momencie dnia od 10°C do 13°C. Wiatr na ogół słaby, nad ranem na północy także umiarkowany i porywisty, z kierunków południowych, pod wieczór skręcający na wschodni.

Noc z soboty na niedzielę przyniesie zachmurzenie przeważnie umiarkowane. W najchłodniejszej części nocy od 2°C do 6°C, lokalnie na południu województwa lubelskiego do 7°C. Wiatr będzie słaby, w drugiej połowie nocy miejscami umiarkowany i porywisty, południowo-wschodni i wschodni, nad ranem zmieni się na południowy.

Ostatni dzień tygodnia zapowiada się z zachmurzeniem dużym z większymi przejaśnieniami. Przesuwać będzie się z południa na północny-wschód strefa opadów deszczu. Na termometrach zobaczymy od 10°C do 12°C. Wiatr okaże się umiarkowany, porywisty, natomiast na południu w porywach do 60 km/h, z kierunków południowych.

Przyszły tydzień z niżowym wzorem pogody. Warunki pogodowe będą ulegać szybkim i dynamicznym zmianom, gdyż znajdziemy się w zasięgu atlantyckiej cyrkulacji atmosfery. Na termometrach będzie od 9°C do 13°C. Nie zabraknie również opadów deszczu i silnego wiatru.

Prognozy pogody dla Polski
Położenie opadów nad Polską

4 komentarze

  1. Wczoraj wiało u Emanuela Macrona to może uda się w Lublinie oczyścić powietrze, np. że Martunię Wcisło orkan porwie za warkocz.

  2. Będzie dym trolli z redakcją? To już pewna tradycja.

Dodaj komentarz

Z kraju

Polityka i społeczeństwo