690 680 960

Silny wiatr i długo niewidziane opady atmosferyczne wystąpią w sobotę na obszarze woj. lubelskiego

W ciągu najbliższych godzin należy spodziewać się zmian w pogodzie. Będą nam towarzyszyły silniejsze porywy wiatru, a także opady deszczu.

W ostatnich dniach marca wkraczamy w okres zwiększonej dynamiki w pogodzie. Częściej pojawiać będą się opady atmosferyczne, silniejszy wiatr i wahania ciśnienia. Pogodę kształtować ma głównie cyrkulacja zachodnia. Już w sobotę odczujemy przechodzenie zatoki niżowej oraz strefy chłodnego frontu atmosferycznego. Wzrośnie w najbliższych godzinach zachmurzenie, prędkość wiatru, pojawią się słabe opady deszczu. Wysokość opadów wynieść ma do 1-4 mm.

Wiatr w najbliższych godzinach zacznie zmieniać kierunek z południowo-zachodniego, zachodniego na północno-zachodni. Narastać ma również prędkość wiatru. Średnia prędkość do 20-35 km/h, w porywach miejscami do 60-75 km/h. Opady przemieszczać mają z północy na południe od godziny 10:00 do 18:00. Podczas przechodzenia frontu chłodnego wyraźnie wzrośnie prędkość wiatru. Najwcześniej pogoda poprawa poprawi się na północy regionu, najpóźniej na południu. Po przejściu frontu występować zaczną rozpogodzenia, zmniejszać ma się prędkość wiatru. Termometry pokażą dziś od 9°C do 12°C. Noc z soboty na niedzielę przyniesie lekki przymrozek w wielu miejscach.

Wygląda jednak na to, że w weekend okres bardziej wietrznej pogody będzie krótki, adwekcja z północy potrwa tylko dobę. Noc z soboty na niedzielę przyniesie uspokojenie w pogodzie. Ponownie w chłodnym powietrzu za frontem utworzy się wędrowny wyż, jutro w południe jego centrum nad Polską z ciśnieniem około 1037 hPa. Na zwiększoną dynamikę w pogodzie będziemy musieli poczekać do przyszłego tygodnia, kiedy to często aurę kształtować mają niże atmosferyczne z frontami atmosferycznymi. Pojawi się także więcej opadów atmosferycznych. Okresami nocami spodziewane przymrozki nocami i w godzinach porannych, jeśli pojawią się rozpogodzenia. Za dnia temperatura będzie na plusie.

Najnowsze informacje pogodowe
Położenie opadów

(fot. lublin112.pl)

Jeden komentarz

  1. Chcieliście napisać „niewidzialne opady”

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Wykopki kartoflane w Muzeum Wsi Lubelskiej
Eko Targ w Świdniku
Dożynki w Mieście czyli Dożynkowy Jarmark Lubelski
I Ogólnopolski Bieg Ariański na Nartorolkach
Trwają zapisy do CITY TRAIL!